پنج محصول زیبایی که رونمایی از آنها در فضای مجازی سر و صدا ایجاد کرد.

از پرجنجال ترین و پرسروصدا ترین موضوعات فضای مجازی، چیزی نیست جز موضوعات  مربوط به دنیای زیبایی یا بیوتی کامیونیتی. به دلایل کاملا مشخص، موضوعاتی که مربوط به زیبایی میشن، مثل لوازم آرایش، وسایل و ابزار مربوط به پوست، مو، ناخن و چیزهایی از این دست، در فضای مجازی، به سرعت پر میشن و همه دربارشون صحبت میکنند. محصولات مربوط به زیبایی از اونجایی که تغییراتی رو در ظاهر ایجاد میکنند، سالم بودن و امن بودنشون برای استفاده خیلی مهمه. این موضوع بسیار موضوع حساسیه، و اگر صاحب برند، با رفتار توهین آمیز و یا تعجب آور داشته باشه باعث میشه مردم نسبت به حمایت کردن از اون شخص و برند، بی تمایل بشن. لازم به توضیح نیست که با این اوصاف، تاحالا اتفاقات زیادی افتاده که باعث هیجان یا خشم مردم شده. من تلاش میکنم که پنج تا از پر سروصدا ترین رونمایی های دنیای زیبایی در چند سال اخیر رو توضیح بدم: 

1.رژلب های برند جکلین کازمتیک – 2018 

جکلین هیل، یوتوبر و میکاپ آرتیست، وقتی در یک ویدیو از پک 20 تایی رژلب های جکلین کازمتیک رونمایی کرد، توضیح داد “از سال 2014 در حال کار کردن روی این رژلب ها هستم و خیلی اتفاقات در روند تولیدشون افتاد و خیلی چیزا اون طوری که میخواستم بی  نقص نبود، مشکلاتی پیش میومد که به نظر بقیه چیز بزرگی نبود ولی اون مشکلات برای من مهم بودند و باعث میشدند که من شبا نتونم بخوابم، چون این برند منه و اسم من روی اونه پس باید بی نقص باشه”. با این توضیحات مردم انتظار داشتند که رژلب هایی با کیفیت بالا بخرند. اما وقتی پک ها به دست مردم رسید، همه شوکه شده بودند. در تمام فضای مجازی  عکس هایی از رژلب ها که خریدار ها به اشتراک گذاشته بودند، به چشم میخورد. 

کاربران فضای مجازی میگفتند که رژلب ها ذوب و شکسته شده بوده و همراه با سطح خراشیده، با پرز و موهای بلند که به نظر موی حیوون بود، با سوراخ های کوچیک مشکی، گاهی با اجسامی که معلوم نبود چی هستند که بعدا باعث بریده و پاره شدن لب بعضی از خریدارها شدند به دستشون رسیده بود. بعضی ها میگفتند که استفاده از این رژلب ها امن نیست و به نظر داخل اونها کپک وجود داره. این موضوع همینجا تموم نشد، جکلین هیل در اکانت توییترش در جواب به یکی از خریدار ها گفت “اون ها مو نیستند، اونها به خاطر دستکش های سفید و پارچه ایی هست که داخل آزمایشگاه استفاده میشد.” بعدا برند جکلین کازمتیکس اعلام کرد که کسانی که رژلب هاشون مشکل داره به آدرس ایمیل برند، عکسهاشونو ارسال بکنند تا پولشون پس داده بشه. اتفاق بعدی این بود که جکلین هیل تمام حساب های مجازیش به غیر از کانال یوتوبش رو پاک کرد و دوباره کاربران در اینترنت شروع به صحبت درباره این کار جکلین کردند. 

و بعد از اتفاقات زیادی، مشخص شد که مشکل از آزمایشگاهی بود که رژلب ها در اونجا تولید میشد. اما بی مسئولیتی جکلین هیل و تیمش باعث شد که تا 4 سال اونها این مشکل رو حل نکنند. 

به نظر میاد که جکلین هیل و جکلین کازمتیکس هنوز پول خریدار ها رو پس ندادند و توجهی به اعتراض مردم هم نداشتند. 

2.کرم پودر های مایع برند بیوتی بلندر – 2018 

وقتی خبر تولید کرم پودر مایع از برند آرایشی بیوتی بلندر، برندی که اولین بار اسفنج های آرایشی تخم مرغی رو تولید کرد در اینترنت پخش شد، همه انتظار هیجان مردم رو داشتند. اما وقتی اولین عکس از این کرم پودر ها با 32 طیف رنگی منتشر شد، کاربران سریع متوجه شدند که تقریبا همه رنگ ها برای سفیدپوست ها بود و به نظر فقط 7 رنگ از این کرم پودر ها، مناسب برای رنگین پوست ها بود. 

این در حالی بود که کاربران با عکس های مختلف ثابت کردند که 4 تا از رنگ های مخصوص رنگین پوست ها، نارنجی و شرابی(قرمز) هستند. برند بیوتی بلندر در یک کامنت اعلام کرد که این عکس با فیلتری گرفته شده که رنگ ها عوض شدند. ترندمود عکس دیگری رو منتشر کرد. 

که این عکس اوضاع رو بهتر نکرد. بیوتی بلندر توضیح داد که نیمی از رنگ ها (16تا) برای پوست های وانیلی و روشن ساخته شده و بقیه برای پوست های زیتونی و برنزه و رنگ های تیره تر. اما کاربران راضی نبودند و گفتند که به هیچ وجه این کرم پودر ها رو خریداری نمیکنند. طرفداران برند بیوتی بلندر امیدوار بودند که این برند متوجه اشتباهش بشه و رنگ های بیشتری رو برای رنگین پوست ها عرضه کنه. 

3.محصولات مراقبت از پوست برند کایلی اسکین – 2019 

کارداشیان-جنر ها و هیجان طرفدارشون چیزی نیست که باهاشون ناآشنا باشیم. وقتی کایلی جنر از محصولات مراقبت از پوست برندش رونمایی کرد با استقبال زیادی رو به رو و به سرعت همه محصولات برندش خریده شد. البته که همه چیز فقط همین نبود. از وقتی تصاویر و ویدیوهای این محصولات منتشر شد، مواد مورد استفاده داخل محصولات و بسته بندی که فوق العاده شبیه به برند گلاسیر (glossier) بود مورد انتقاد قرار گرفت. یکی از محصولات این لاین، اسکراب گردو با بیشترین انتقاد رو به رو شد. 

گردو در هر اسکرابی باعث به وجود اومدن پارگی و خراش ریز پوست میشه که خطرناکه و در بهترین حالت هم، گردو باعث خشکی پوست میشه. ولی کایلی جنر در حساب توییترش اعلام کرد که راز پوست خوبش، اسکراب گردوییه و توصیه کرد که هر روز از این اسکراب استفاده بشه!!! بدترین قسمت این جریان اینه که غیرممکنه کایلی جنر از این اسکراب استفاده کنه و به مردم هشدار داده میشه که “لطفا محصولات مراقبت از پوستتون رو از کسی نخرید که مولتی میلیونره و هزارها دلار به آدمای مختلف میده تا از پوستش مراقبت کنند”. 

اتفاق بعدیی که افتاد، دوباره باعث سر و صدا در فضای مجازی شد. کایلی جنر ویدیویی از خودش در حال استفاده از شوینده برندش منتشر کرد. 

کایلی جنر در این ویدیو پنج ثانیه صورتش رو میشوره و با حوله خشک میکنه. کاربران در فضای مجازی، میپرسیدند که چرا اینقدر سریع صورتشو آب میکشه و شوینده رو روی صورتش ماساژ نمیده و بعضی ها میگفتند که روی حوله همچنان رد کرم پودر دیده میشه. 

4.کرم پودر برند فنتی بیوتی – 2017-2019 

از وقتی ریانا اعلام کرد که در حال کار کردن روی برند آرایشیش یعنی فنتی بیوتی هست، همه هیجان زده و مشتاق بودند که محصولات فنتی بیوتی رو ببینند و امتحان کنند.  

اولین محصول برند فنتی بیوتی یک برق لب بود اما بعد از یک ماه، فنتی بیوتی از کرم پودر مایعش رونمایی کرد که شامل 40 طیف رنگی میشد. این طیف رنگی از روشن ترین تا تیره ترین رنگ پوست ها رو پوشش میداد و این اتفاق برای اولین بار در تاریخ دنیای زیبایی افتاد.  

خیلی ها میگفتند که اصلا نمیدونستند 40 رنگ طیف امکان پذیره. بعضی از رنگین پوست هایی که تاحالا در هیچ برندی، کرم پودر مناسب رنگ پوستشو پیدا نکرده بودند، در این برند، حتی دو رنگ در طیف رنگی این برند، برای پوستشون مناسب بود. اما معروفیت این کرم پودرها فقط به خاطر طیف رنگی فوق العادشون نبود، کیفیت خیلی بالا و پوشش مات و ماندگاری خوب اونها، موضوع دیگه ای بود که باعث شد تقریبا همه عاشق این برند و لاین کرم پودر هاش بشن. 

5.پلت سایه نیکد برند اوربن دکی – 2011 

تا قبل از سال 2010، همه رنگ هایی که میتونستید در پلت های سایه پیدا کنید رنگ های قرمز، صورتی، بژ بود.  

رنگ های دیگه به صورت سایه های تکی در بازار موجود بودند. صاحب برند اوربن دکی، درباره پلت نیکد گفت ” وقتی همراه با تیمم در حال بررسی موضوعات مختلف بودیم، ازشون پرسیدم: اگر قرار بود با خودتون فقط 4 رنگ سایه به یک جزیره دورافتاده ببرید، چه رنگهایی رو انتخاب میکردید. هرکسی 4 رنگ روی میز گذاشت و در واقع ترکیب خیلی قشنگی ساخته شد.” پلت نیکد اونقدر پرطرفدار شد که در هر 6 ثانیه یک پلت فروخته میشد. تقریبا همه در آمریکا، یک پلت نیکد داشتند. پلت نیکد اوربن دکی، دنیای آرایش و زیبایی رو کامل تغییر داد و با اون پلت، میکاپ آرتیست های زیادی کارشون رودر یوتوب شروع کردند تا به مردم آموزش بدن که چه ترکیب هایی با این رنگ ها میشه ساخت. 

انواع خط چشم گرافیکی

خط چشم گرافیکی

خط چشم‌های گرافیکی می‌توانند به طور کلی چهره افراد را تغییر دهند. اگر دوست دارید در مکانی متفاوت و خلاق دیده شوید بد نیست این مدل از خط چشم‌ها را امتحان کنید.

<<< ادامه
جلوگیری از پیری پوست دست

چه طور از پیری پوست دستانمان جلوگیری کنیم؟

پوست دست نسبت به خیلی موارد حساس است. اگر دوست دارید پوست دستتان همیشه جوان و شاداب باشد بهتر است به فکر مراقبت از آن باشید.

<<< ادامه
بهترین کفش برای رانینگ و دویدن

بهترین کفش رانینگ

اگر به دو علاقه دارید حتما باید مهم‌ترین وسیله برای دو یعنی کفش دو را هم بشناسید. برای خرید بهترین کفش دو این راهنما را مطالعه کنید

<<< ادامه