پنج روش برای انتخاب کت و شلوار مناسب ترند ۲۰۲۰

مقدمه: 

در این سال ها ترند کت و شلوار در طراحی های متفاوتی دوباره به دنیای مد بازگشته است، که پیوسته جمله ی معروف {زیبایی در عینه سادگیست}، را تداعی میکند. نکته جالب در مورد کت و شلوار یک ظاهر آراسته ی ساده و چشم نواز است، که می توانید طرح رنگی ساده و مونوکروم آن را بپوشید و آن را با کیف و زیورآلات مورد علاقه خود هماهنگ کنید پس دیگرلازم نیست نگران ظاهر خود باشید زیرا این لباس را می توان از محل کار و جلسات رسمی گرفته تا مهمانی های خیلی تجملاتی و خاص پوشید. همانطور که اشاره کردم ، کت و شلوار یک ترکیب لباسی ساده است که با آن قدرتمند و جذاب به نظر خواهید رسید و خوشبختانه دوباره به مسیر درست خود بازگشته است. دنیای کت و شلوارها آنقدر دنیای پیچیده و بزرگی است که قطعا در ۵ روش مختصر نمیگنجد. از شکل دکمه و جیب بگیرید تا شکل یقه کت، کمر شلوار، لبه های دوخت ها، سر آستین ها و تمام قسمت های ریزی که از نظر ما جا میماند.  

روش اول: پوشیدن کت های با قد متوسط  و سرشانه های پهن به همراه شلوارهای از بالا گشاد 

به طور مثال یک کت و شلوار تک رنگ سفید که کت آن با لبه های مشکی تزیین شده است را تصور کنید که میتواند برای آن دسته از خانم هایی که برای ساعات اداری خود نیاز به لباس رسمی پاییزی دارند، یک انتخاب ایده آل باشد. این مدل طراحی در دهه 1980 بسیار محبوب بود. منصفانه است که بگوییم: این طراحی هم بسیار حرفه ای است و هم هوشمندانه. هنگامی که آن را میپوشید یک اعتماد به نفس مضاعف میگیرید و به طور خودکار شبیه یک رییس واقعی وقدرتمند خواهید شد. برخی خانم ها فکر می کنند پوشیدن کت و شلوار کار آسانی است اما اینطور نیست چون باید در انتخاب تناسب آن بسیار دقت کنید. باید برای جذاب تر به نظر رسیدن از بلیزرهای کوتاه خودداری کنید و بهتر است به سراغ برشهای کلاسیک بروید. نمونه های بسیاری از همین برش ها از دهه ۱۹۸۰ تا به امروز وجود داشته است، شلوار از بالا گشاد و کت با برش و دوخت کلاسیک به همراه یک جلیقه که این استایل را تکمیل میکند.  انواع مختلفی از کت و شلوارهای با شلوار آزاد وجود دارند که برای خانم هایی که تمایل دارند کشیده تر و یا لاغر اندامتر به نظر برسند شلوار های از بالا آزاد توصیه میشود، این در حالتی است که حتی برای خود شلوار های آزاد نیز ۲ مدل مفروض است که در یکی از آنها نوک کفش شما بیرون باشد و به اصطلاح در استایل شما رنگ و مدل کفش، موثر واقع شود و حالت دوم اینکه حتی کفش هم مشخص نیست و آنقدر شلوار بلند است که روی آن را پوشانده است. اگر میخواهید قدبلندتر از حالت واقعی به نظر برسید حالت دوم را توصیه میکنم.  

روش دوم: پوشیدن کت های با سر شانه های معمولی به همراه شلوارهای پاچه گشاد 

تفاوت این دسته با دسته قبلی در قسمت شلوار است که دیگر از بالا آزاد نیست بلکه اتفاقا کاملا برعکس در قسمت ران ها تنگ و از زانو به پایین به تدریج گشاد و آزاد میشود. با این سبک طراحی ها و شلوارها معمولا کت هایی با سرشانه های معمولی پوشیده میشوند چرا که میبایست تناسب طراحی در لباسی که میپوشیم رعایت شود. این دسته از کت و شلوار ها برای افرادی توصیه میشود که تمایل داشته باشند سایز واقعی پاها در لباسی که میپوشند ، مشخص گردد.  اکثر کت هایی که با این سبک پوشیده میشوند دارای یقه های پهنی نیستند و به مانند سرشانه ها در یک سایز استاندارد، دارای یقه آرشال یا یقه انگلیسی ساده هستند. این سبک طراحی ها را میتوانید با کت های بلندتر هم بپوشید.  

روش سوم: پوشیدن کت های فیت با کمر های تنگ همراه با شلوار های تنگ 

این شکل از کت و شلوار ها به اصطلاح اداری تر هستند چراکه استفاده از آن ها برای محیط های رسمی و اداری مناسبتر است. مسلما اگر محیط کاری شما به نحوی بود که روزانه مجبور به تردد زیاد بین اتاق های مختلف و بالا پایین رفتن از تعداد زیادی پله باشید، اصلا با پوشیدن شلواری با پاچه های گشاد که روی کفشتان بیاید و دائما دست و پا گیرتان باشد، خوشحال نخواهید بود. بنابراین این سبک طراحی هم در نوع خود بسیار کارامد و جالب توجه است که البته برای استفاده از آن هم میتوانید کت خود را با یک تک دکمه ببندید و هم میتوانید از یک بلوز ساده و یا حتی طرح دار (در صورتی که کت و شلوار شما ساده باشد) استفاده کنید.  

روش چهارم: پوشیدن کت های با سر شانه های دلخواه همراه با شلوارهای با پاچه های راسته 

این سبک از کت و شلوار ها تقریبا نه به اندازه ی دسته ی اول و دوم رسمی هستند و به اندازه ی دسته ی سوم اداری و کژوال. در واقع این شکل از طراحی کت و شلوار ها یک سبک میانه است که میتوان در انواع گوناگونی در استایل خود از آن استفاده کنید. میتوان این طراحی را با کفش تخت پوشید و در محیط های دوستانه یا قرار ملاقات های غیر رسمی با خیال راحت ظاهر شد چون آنقدر راحت هستید که احساس بدی با آن نخواهید داشت. میتوان این سبک را با کفش های پاشنه دار و رسمی پوشید و برای زیر کت از یک بلوز با یقه ی به خصوص یا رسمی استفاده کرد و در مهمانی های مجلل تر و قرار های مهم تر از آن استفاده کرد. میتوان آن را با کفش اسپورت یا کتانی پوشید به طوری که پاچه های آن را به شکل دابل تا بزنید تا قسمتی از بالای قوزک و به این شکل این استایل را به یک استایل کاملا اسپورت تبدیل کنیم. این روش انتخاب کت وشلوار از همه جهت برای هر سبک و سلیقه ای، هر قد و اندامی و هر زمان و مکانی مناسب است.  

روش پنجم: پوشیدن کت و شلوار های با پارچه های طرحدار، چهارخانه، راه راه در انواع مدل های چهار روش  قبلی 

این سبک کت و شلوار ها به شدت به سلیقه و سبک لباس پوشیدن ما برمیگردد. به طوری که شما میتوانید هر یک از دسته های قبلی را در طراحی خود استفاده کنید ولی با پارچه های غیر ساده. سلیقه ی همه ی ما برای انتخاب پارچه ای که استفاده میکنیم با دیگری متفاوت است. یک سری قوانین کلی در انتخاب پارچه ها وجود دارد، مثلا پارچه های چهار خانه ریز، اندام ما را ریزتز نشان میدهند، پارچه های با چهارخانه های درشت، اندام ما را بزرگتر از حالت اصلی نشان میدهند، پارچه های با راه های عمودی ما را از حالت عادی بلندقدتر نشان میدهند، پارچه های با راه های افقی ما را از حالت اصلی کوتاهتر نشان میدهند، پارچه های با گل های درشت و طرح های اسلیمی درشت ما را بیشتر از سایز واقعی نشان میدهند، پارچه های با طرح های خطوط خمیده و درهم ما را کشیده تر از ابعاد واقعی نشان میدهند. بنابراین با توجه به سبکی که دوست داریم به نظر برسیم، مدل پارچه ی مناسب برای کت و شلوار دلخواهمان را انتخاب میکنیم.  

:منابع 

www.Fashiongum.com 

world.maxmara.com 

www.etro.com 

مهشاد / Mahshad

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

کیم کارداشیان

کیم و معشوقه هایش

کیم کاداشیان در ابتدا به عنوان استایلیست و دستیار وارد دنیای هالیوود شد و توسر پاریس هیلتون استخدام شد اما به سرعت پس از پخش شدن یک ویدیو جنسی از او، توانست توجه‌ها را به خود جلب کند. در این میان با کمی خوش‌شانسی به او خانواده‌اش، ساخت یک نمایشی به نام keeping up with Kardashians پیشنهاد شد. اکنون او یکی از مشهور ترین و ثروتمندترین زنان جهان با 1.6 میلیارد دلار دارایی است و مالک برندهایی در حوزه پوشاک و لوازم آرایشی نیز می‌باشد. در این مقاله نگاهی به روابط شخصی او انداخته‌ایم.

<<< ادامه
کایلی جنر و جوردین وودز

بزرگترین خیانتکارها

دنیای هالیوود همیشه پر از داستان‌های خیانت بوده. خیانت اعضای خانواده، دوستای صمیمی و یا عشق‌های سابق داستان همیشگی صنعت پرستاره آمریکا است. اما برخی از این خیانت‌ها قلب طرفداران را شکست و احساسات آن‌ها را جریحه دار کرده است. در این مقاله به تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه