پنج چهره‌ی مهم مد ژاپن در سال 2020

مقدمه 

شاید وقتی کلمه “مد و فشن ژاپن” به زبون میاد، فکرتون به سمت کیمونو و لباس های سنتی این کشور بره، ولی ژاپن از کشورهاییه که در دنیای مد حرفای زیادی برای گفتن داره، به طوری که استایل ها و خرده فرهنگ های زیادی از ژاپن وارد مد و فشن غرب شده. 

از سال 1945، نوجوون های ژاپنی با پوشیدن ترکیب هایی از لباس های ژاپنی و غربی، باعث محبوبیت این نوع ترکیب پوشش در خیابون ها شدن، نوعی فشن به اسم هاراجوکو(原宿) که شامل لباس های خاص و رنگارنگ میشد. این فشن نوعی اعتراض به قانون و چارچوب های سخت گیرانه ژاپن بود. 

اینفلوانسرها اشخاصی هستن که قادر به تحت تاثیر قرار دادن تصمیم های دیگران درباره خرید کردن، زندگی کردن و موارد دیگه هستند. این تاثیر زیاد رو مدیون جایگاه اجتماعی، دانششون و یا رابطه خاصشون با طرفداراشون هستن. 

در حال حاضر، مثل همه کشورهای دنیا، ژاپنی ها هم با دنبال کردن اینفلوانسر های ژاپنی در شبکه های مجازی، از استایل ها و خرده فرهنگ های جدید باخبر میشن و با خریدن محصولات و لباس های الهام گرفته شده از اینفلوانسرها، باعث پیشرفت مد و فشن این کشور میشن. 

سایت و مجله ژاپنی فشن اسنپ، پنج چهره فشن رو معرفی کرده که نوع لباس پوشیدن اونها بین نوجوون های ژاپنی محبوب شده و نوع خاص استایل اونا، مورد توجه برند های بزرگ قرار گرفته. 

چهره اول: 

ناعه نانٌه (Naenano/なえなの) 

This image has an empty alt attribute; its file name is image-170.png
This image has an empty alt attribute; its file name is image-162.png

طبق مصاحبه ای که توسط فشن اسنپ با نائه نانو انجام شده: 

علایق: یاکینیکو (نوعی گوشت کباب شده)، اسنورلاکس(یکی از گونه های پوکیمان) 

برند های مورد علاقه: مری جنی “Merry Jenny”، اس ال وای “SLY” 

قانون استایلش: لباس هایی رو بپوش که قد رو بلندتر و اندام رو باریک تر نشون میدن. 

نائه نانو یک اینفلوانسر(شخص تاثیرگذار) 19 ساله هست که بین دانش آموزان نوجوون به عنوان “دختری که در عکس و سلفی گرفتن ماهره” معروفه. نائه نانو در برنامه تیک تاک فعالیت داره و کتابی به اسم نائه نا نو نو هُن(なえなののほん) در می سال 2020 منتشر کرد. نائه نانو یکی از اینفلوئنسرهای برتر کمپانی GROVE هست و در موزیک ویدیو و مجله های زیادی ظاهر شده. جولای سال 2019 فعالیت در کانال یوتوبش رو شروع کرد و الان با 77 ویدیو، 581k مشترک یا سابسکرایبر داره. 

اینستاگرام: @naenano0114 

نفر دوم: 

مینامی لیلا (Minami Leila/美南レイラ) 

This image has an empty alt attribute; its file name is image-226.jpeg
This image has an empty alt attribute; its file name is image-227.jpeg
This image has an empty alt attribute; its file name is image-229.jpeg
This image has an empty alt attribute; its file name is image-228.jpeg

علایق: انیمه، دویدن و رقصیدن 

برندهای مورد علاقه: دیزل”Diesel”، موسی “Moussy”، پرورس “PERVERZE”، توگا “TOGA” 

قانون استایلش: نسبت به اکسسوری های روزانه سخت گیر باش. اندازه، حجم و قد لباسها خیلی مهم هستن و مطمئن بشو که استایلت رو یه کمی با عناصر دخترونه ترکیب میکنی. 

اینستاگرام: @reyla_m25 

لیلا مینامی مدل 20 ساله ای که در خیلی از موارد نفر اوله و در سال 2019 به نسل جدید اجتماع خلاقِ “ELLEgirl UNI” پیوست و به عنوان یک مدل ویژوال1 در نمایشگاه های “Mon YVES SAINT LAURENT” و “HYSTERIC GLAMOUR” انتخاب شد. لیلا درباره کارش با این نمایشگاه ها گفت : از کار کردن با برندی مثل YSL خیلی مفتخرم و امیدوارم امسال بازهم با برند های بزرگ دیگه ای همکاری بکنم. 

لیلا مینامی در شناکردن ماهره و به عنوان مدل، فعالیت میکنه. لیلادر زمینه های مدل مو و مدل آرایش فعاله و در تبلیغ ژاپنی گوشی سامسونگ S9 و S9+ ظاهر شد. 

  • جالبه که بدونید، لیلا مینامی، ایرانی-ژاپنی هست. 

نفر سوم: 

تِه شیما (Teshima/てしま) 

This image has an empty alt attribute; its file name is image-165.png
This image has an empty alt attribute; its file name is image-166.png

علایق: بازی های کامپیوتری 

برند مورد علاقه: یریکا مزون “MAISON EUREKA”  

قانون استایلش: لباسهایی که میخوای بپوشی رو هرطوری که دلت میخواد بپوش. 

اینستاگرام: @teshima0331 

ته شیما، 22 ساله، گیمری که در کنارهم گذاشتن و ترکیب کردن آیتم های مختلف لباس با استعداده. به گفته خود ته شیما، اون میخواد یک روز خوش لباس ترین گیمر2 دنیا باشه. از اونجایی که ورزش های  الکترونیکی توسط عموم شناخته شده هستن و ارتباط بین بازی های کامپیوتری و فشن و مد زیاد شده، به نظر میرسه که فعالیت های ته شیما توجه زیادی رو جلب میکنه. 

ته شیما دو کانال یوتوب داره که یکی درباره فشن فعالیت میکنه و دیگری درباره بازی های کامپیوتری. 

ته شیما با برندهای زیادی همکاری میکنه و اخیرا در برند های TOGGLE، LORINZA،MIZUNO فعالیت کرده. 

نفر چهارم: 

موراهاما هاروکا (Murahama haruka/村濱遥) 

This image has an empty alt attribute; its file name is image-173.png
This image has an empty alt attribute; its file name is image-161.png

علایق: بازی های کامپیوتری، رفتن به فستیوال ها و اجراهای زنده 

برند مورد علاقه: پار ایسی”PAR ICI” 

قانون استایلش: پنهون کردن پیچیدگی، در عین گشاد و کژوال بودن. 

اینستاگرام: @_mura_hama 

موراهامای 22 ساله با امضای شخصیش که موهای کوتاهشن و طرز لباس پوشیدن آسون و هر روزه و ریلکسش، محبوبیت زیادی رو بین نوجوون ها به دست آورده. فعالیت های این مدل ژاپنی فقط به مجله ها خلاصه نمیشه. موراهاما در اینستاگرام فعاله و اخیرا در فیلم کوتاهی به نام “خیلی نزدیک ولی دور” که به مناسبت ده ساله شدن برند محصولات مو لورِتا، ایفای نقش کرد. 

موراهاما یکی از اینفلوئنسرهای کمپانی GROVE هست. اون، برنده جایزه بزرگ پنجمین مدل مجله mer شد و فوریه سال 2020 در کانال یوتوبش شروع به فعالیت کرد. 

علاقه زیاد موراهاما به موسیقی باعث شده که طرفداراش خیلی وقت ها در اجراهای زنده و فستیوال ها باهاش برخورد کنن. به گفته خود موراهاما، سبک موسیقی مورد علاقش، راک ژاپنیه. 

نفرپنجم: 

تایکی و نُوا (Taiki & Noah) 

This image has an empty alt attribute; its file name is image-168.png
This image has an empty alt attribute; its file name is image-169.png
This image has an empty alt attribute; its file name is image-171.png
This image has an empty alt attribute; its file name is image-164.png

تایکی 

علایق: نگاه کردن به آدم ها، ذخیره کردن زمان(فکر میکنم منظورش اینه که از هر لحظه زندگیش استفاده مفید میکنه، یا اینکه کارهاش رو طوری انجام میده تا زمان بیشتری ذخیره کنه) 

برندهای مورد علاقه: گوچی “GUCCI”، پرادا “PRADA”، ریک اونس “Rick Owens” 

قانون استایلش: اونقدر جذاب لباس بپوش که مردم ازت بپرسن “این لباس از چه برندیه”. 

از ترکیب کردن لباس های مختلف با هم لذت ببر. 

اینستاگرام: @taiki_jp 

نوا 

علایق: بازی های کامپیوتری، تلویزیون نگاه کردن 

برندهای مورد علاقه: به طرح بیشتر از برند اهمیت میده. 

قانون استایلش: هرچیزی دلت میخواد بپوش. نگاه مردم برام مهم نیست. 

اینستاگرام: @noah_bbb 

تایکی 33 ساله و نوا 30 ساله، زوجی که به عنوان دیجی و مدل فعالیت میکنند. اونا فقط به ست های پِه آروکو “ペアルック” یا Pair Look3 با ترکیب برندهای سطح بالا خودشونو محدود نکردند و طوری لباس میپوشن که مرتبط بودنشون رو با هماهنگ کردن آیتم های مختلف، به عنوان یک زوج رو مشخص میکنن. تایکی و نوا خارج از ژاپن هم فعالیت میکنند(مثل حضورشون در هفته مد میلان در پاییز سال 2020). 

تایکی و نوا فعالیت های هنری خودشون رو با اسم “neufneuf” شروع کردن و همچنین میخوان که فعالیت های شبیه “Taiki Noah Project” رو گسترش بدن تا فعالیت های روزانه خودشون رو با طراحی ها و مانگا4های مختلف با طرفداراشون به اشتراک بذارن برای اینکه “خودشون رو همونطوری که هستند، بشناسند”. 

تایکی و نوا تصمیم دارن امسال کارهایی رو درکنار فشن انجام بدن. (شانیکوچان مترجم: مثل کانال یوتوبشون، که 1 جولای 2020 ساخته شد، و از اون موقع فقط با 14 ویدیو،  41.7K سابسکرایبر یا مشترک به دست آوردن.) 

کیم کارداشیان

کیم و معشوقه هایش

کیم کاداشیان در ابتدا به عنوان استایلیست و دستیار وارد دنیای هالیوود شد و توسر پاریس هیلتون استخدام شد اما به سرعت پس از پخش شدن یک ویدیو جنسی از او، توانست توجه‌ها را به خود جلب کند. در این میان با کمی خوش‌شانسی به او خانواده‌اش، ساخت یک نمایشی به نام keeping up with Kardashians پیشنهاد شد. اکنون او یکی از مشهور ترین و ثروتمندترین زنان جهان با 1.6 میلیارد دلار دارایی است و مالک برندهایی در حوزه پوشاک و لوازم آرایشی نیز می‌باشد. در این مقاله نگاهی به روابط شخصی او انداخته‌ایم.

<<< ادامه
کایلی جنر و جوردین وودز

بزرگترین خیانتکارها

دنیای هالیوود همیشه پر از داستان‌های خیانت بوده. خیانت اعضای خانواده، دوستای صمیمی و یا عشق‌های سابق داستان همیشگی صنعت پرستاره آمریکا است. اما برخی از این خیانت‌ها قلب طرفداران را شکست و احساسات آن‌ها را جریحه دار کرده است. در این مقاله به تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه