پنج هدیه گرانقیمت کریسمس در دنیا

مقدمه:  

به نظر شما گرانترین هدیه کریسمس در طول تاریخ چه بوده است؟ اصلا میتوان به روشنی پاسخ این سوال را یافت؟ میدانیم که به سختی میتوان جواب مشخصی برای این سوال پیدا کرد چراکه از منظر خیلی افراد بهای هدیه ها به ارزش مادی آن ها نیست بلکه به محبت و کیفیت احساساتی است که پشت آن بوده است. اما برخی از هدیه ها در طول تاریخ آنقدر حاشیه ساز بوده اند که مطمئنا دانستن در مورد آن ها برای شما هم جذاب خواهد بود. وقتی صحبت از هدیه میشود به یاد سانتا یا بابا نوئل میافتیم، سنت هدیه دادن و هدیه گرفتن آنقدر جذاب است که حتی در این ایام به بخش های غیر مسیحی جهان هم راه یافته است. در کنار قشر متوسط و نرمال جامعه، افراد انگشت شماری با درآمدها و ثروت های نجومی هم هستند که از دادن هدیه های فانتزی مثل الماس های چند صد میلیون دلاری و یا هواپیما  و کشتی تفریحی و یا حتی یک جزیره لذت میبرند. وقتی ثروت فراوانی دارید و بهانه ی دیگری به جز هدیه ی کریسمس برای خرج کردن بی مهابای آن پیدا نمیکنید، خب چرا که نه؟ تعداد این هدیه ها بسیار زیاد است ولی ما در این مقاله به بهانه ی نزدیک شدن به کریسمس پنج مورد از گرانقیمت ترین هدیه های کریسمس که ارزش مادی آن ها نجومی بوده است را انتخاب کردیم تا درباره ی آن ها برای شما صحبت کنیم، اجازه بدین با همدیگه از شماره ۵ بشماریم بریم جلو.  

۵. پاپی ماستیف تبتی به ارزش ۱.۵ میلیون دلار  

خب متوجه هستید که داریم در مورد یک پاپی از نژاد ماستیف تبتی حرف میزنیم، سگی که احتمالا  عاشقانش حاضرند هم وزنش در بازار طلا بدهند. یکی از همین پاپی های بانمک طی یک واقعه در یک حراجی به قیمت ۱.۵ میلیون دلار فروخته شد. اگر چه خرید و فروش سگ ها اصلا و ابدا کار پسندیده ای نیست ولی خب برای افراد مشهور و ثروتمند نمیتوانیم باید و نباید تعیین کنیم. این پاپی بامزه نمیتونست هیچ مالک و دوست و رفیقی بهتر از Royalty داشته باشد. حتما میپرسید کدام رویالتی؟ بله رویالتی بروان دختر کریس بروان. کریس بروان ۱.۵ میلیون دلار هزینه کرد تا با این ماستیف تبتی دختر نازنینش را خوشحال کند. وقتی صبح روز کریسمس رویالتی بیدار شد دید که یک پاپی کوچک بانمک با یک بند ظریف به درخت جذاب کریسمس گره زده شده است. میدانیم که این داستان برای بسیاری از حیوان دوستان عزیز ممکن ناراحت کننده باشد ولی خب این داستان عجیب و واقعیست.  

۴. خانه ی روی آبشار ۱.۶ میلیون دلاری 

در حالی که برد پیت از ستارگان بسیار موفق هالیوودی است، بسیاری از طرفدارنش از شدت علاقه ی او به معماری و Frank Lloyd Wright خالق آثار بسیار مشهور و محبوبی مثل Fallingwater، خبر نداشتند و ندارند، اما آنجلینا جولی از این علاقه خبر داشت. جولی قبل از جدایی نهاییشان یک آبشار در کالیفرنیا و سرزمین های مجاورش را به عنوان هدیه کریسمس به پیت داد.  فالینگ واتر در سال ۱۹۵۳ توسط فرانک رایت در لورل هایلندز (Laurel Highlands) در جنوب غربی پنسیلوانیا ، حدود 90 دقیقه با مرکز شهر پیتسبورگ (Pittsburgh ) طراحی شده است. البته لازم به ذکر است که این افراد هدیه های بسیار گرانقیمت تری در کارنامه ی خود دارند ولی برای کریسمس نبوده است. مثلا در سال ۲۰۱۳ برای تولد ۵۰ سالگی برد پیت، آنجلینا جولی برای او جزیره ی قلبی شکل به ارزش ۱۲.۲ میلیون دلار را خرید تا همیشه قلب جولی همراه او باشد، که اتفاقا خانه ی موجود در آن جزیره هم از آثار همین استاد برجسته است.  

۳. وان طلا به ارزش ۲.۳ میلیون دلار  

زوج سابق آقای Mike Tyson  و خانم Robin Givens در مدت ازدواج خود، سر و صدا ها و ماجراهای فراوانی داشتند و حواشی بسیاری آن ها را احاطه کرده بود تا بسیار مورد توجه مردم قرار بگیرند، اما اینها دلیل بر این نیست که لحظه های خصوصی و شیرین خود را نداشته باشند. آقای تایسون در آن سال های با دارایی خالص نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار میتوانست بهترین هدیه ها و عجیب ترین آن ها را تهیه کند، بله او همین کار را کرد و یک وان حمام از طلای ۲۴ عیار خالص به عنوان هدیه کریسمس به همسر خود داد. با یک سرچ ساده میتوانید ببینید این ماجرا چه قدر در فضای مجازی بحث برانگیز شد و البته هنوز هم هست.  

۲.گردنبند یاقوت و الماس به ارزش ۲.۴ میلیون دلار 

دیوید بکهام و ویکتوریا بکهام به مانند ماجرای یافتن سیاه چاله در کهکشان میمانند و هر کاری میکنند و هر جا میروند اخبار را دنبال خود میکشانند. در سال ۲۰۰۵ یک نقطه ی عطف در رابطه ی این خانم و آقا، به ما ثابت کرد که بکهام جزء معدود همسرانی است که میتواند آرزو های ویکتوریا را برآورده کند. هدیه ی کریسمس این سال ویکتوریا یک کیف دستی ۱۰۰۰۰۰ دلاری الماس نشان، یک رولز رویس فانتوم ۵۰۰۰۰۰ دلاری و البته در نهایت یک گردنبند یاقوت و الماس ۲.۴ میلیون دلاری بود. وقتی به خوبی توانستید این هدایا و مبالغ را حضم کنید به این فکر کنید که این افراد در خارج از تعطیلات کریسمس و در مناسبت های دیگر هدیه های بسیار قابل توجه تر و گران قیمت تر از آنچه برای شما برشمرده شد به یکدیگر میدهند.  

۱.پنت هاوس ۸۸ میلیون دلاری 

در زمانی که بسیاری از متمولین اروپایی و امریکا با ثروت های فراوان، توانایی خرید خانه های آنچنانی را داشتند، در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۱ یک پنت هاوس ۸۸ میلیون دلاری به اسم یک دختر جوان ۲۲ ساله  بدون اینکه حتی نیازی باشد انگشت خود را تکان دهد، درآمد. بله درست شنیدید، اما Ekaterina Rybolovleva یک دختر ۲۲ ساله عادی نبود، او فرزند بیلیونر روسی Dmitry Rybolovlev است. پدران ابرثروتمند،  معمولا به جز خریدن هدیه های افسانه ای برای دخترانشان چه میکنند؟ خب دمیتری هم همین کار را کرد و این پنت هاوس کوچک  با مساحت۶۰۰۰ فوت مربعی را در یکی از مناطق بسیار گرانقیمت منهتن در Sanford Weill Manhattan که ویو مقابل آن Central Park رویایی است به دخترش اکاتارینا به عنوان هدیه کریسمس داد.   

۰. الماس اورلوف – بدون قیمت  

ماجرای این هدیه به نحوی است که همیشه در تمام جدول ها حتی قبل از شما ۱ قرار دارد. به همین دلیل ما در این ویدیو شماره ۰ را به آن اختصاص دادیم. پیشینه ی این الماس به هند میرسد که چشم یکی از خدایان معبد مقدس سیانگام بود. سپس گزارش شد که الماس در دهه ۱۷۰۰ توسط یک فرانسوی به سرقت رفته است. و بعد از آن این سنگ به قیمت 2000 پوند به یک دریانورد انگلیسی فروخته شد. الماس سپس به آمستردام راه یافت و در آنجا گرگوری اورلوف ، یک کنت روسی، سنگ را پس از شنیدن شایعات زیادی به ارزش 90،000 پوند خریداری کرد . حالا ماجرا را از سمت دیگر بشنوید که کاترین کبیر دوست داشتنی در امپراطوری روسیه به شدت به انواع الماس علاقه داشت. وقتی یک الماس ۱۸۹.۶۲ قیراطی به شکل نصف تخم مرغ از هند با پیشینه ای که گفته شد، مورد توجه او قرار گرفت، سعی کرد تا از معشوقه ی آن زمان خود Count Orlov برای داشتن آن کمک بگیرد. در نتیجه آن الماس را  در نهایت تصاحب کرد و در عصای سلطنت خود نشاند. داستان های کاترین کبیر زیبا و معشوقه های متعدد این بانو بسیار جالب و شنیدنی است اما مجال آن نیست که بازگو کنیم. در حالی که در داستان های زیادی این الماس به عنوان هدیه ی کریسمس از سمت اورلوف  به کاترین تعیین شده است، اما تاریخ نویسان میدانند که اورلوف به تنهایی توانایی خرید همچین هدیه ای را نداشته است و داستان این هدیه و نامگذاری این الماس به اسم این کنت، راهی برای جلوگیری از انتقادات پیاپی در خرج کردن بودجه دولت برای جواهرآلات توسط کاترین بوده است. در سال ۱۸۱۲ وقتی ناپلئون و ارتش بزرگش در آستانه ورود به مسکو بودند، الماس اورلوف در مقبره یک کشیش پنهان شد اما ناپلئون محل الماس را کشف کرد و زمانی که قصد داشت آن را از آن خود کند، کشیش ظاهر شد و شروع کرد به نفرین ارتش و ناپلئون، در نتیجه ی آن ناپلئون و ارتشش بدون الماس اورلوف از آنجا دور شدند. امروزه Orlov Diamond هنوز جزو با ارزش ترین جواهرات موجود است و در کالکشن جواهرآلات کاخ کرملین مسکو نگه داری میشود. تخمین های بسیار متعددی برای الماس اورلوف وجود دارد و در واقع ارزش تاریخی آن، این هدیه متفاوت و حاشیه ساز کریسمس را بدون قیمت میکند و به نوعی در صدر جدول تمامی لیست های عجیب و غریب هدیه ها میآورد.  

مهشاد / Mahshad

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

تاثیر معماری ایرانی بر فشن و طراحان ایرانی

بناهای تاریخی و فشن ایران

معماری و مد آنقدری به هم نزدیک هستند که تعداد زیادی از معماران طراحی لباس هم انجام داده‌اند. شاید این نگاه و دانش معماران در ایجاد شکل و بافت است که معماری و فشن را به هم مرتبط می‌کند. در فشن ایران هم ایده‌هایی ناشی از معماری زیبای ایرانی وجود داشته است.

<<< ادامه
نقاشی صورت در فرهنگ‌های مختلف

نقاشی صورت، فرهنگی جهانی

نقاشی صورت از دیرباز بخشی از فرهنگ مردمان بومی در کشورهای مختلف بوده است. حتی امروزه می‌توانید این فرهنگ را در فستیوال‌ها و مراسم خاص دنبال کنید. اما دلیل اصلی رنگ کردن صورت چه بوده و چرا تا این اندازه مهم بوده است؟

<<< ادامه

برترین مجلات فشن

استفاده از این دسته از مطبوعات، هنوز هم بخش بزرگی از جهت‌دهی  ترندها به عهده این مجلات است و می‌توانید سایت و شبکه‌های اجتماعی‌شان را دنبال کنید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا مروری داشته باشیم بر بهترین مجلات مد و فشن.

<<< ادامه