شش قطعه لباسی که باید در کمد لباس هر خانمی باشد!

مقدمه

اگر شما هم جز افرادی هستید که علیرغم خریدهای زیاد، مدام موقع انتخاب لباس احساس می‌کنید چیزی برای پوشیدن ندارید و البته باعث تعجب دیگران می‌شوید احتمالا به این دلیل است که در انتخاب لباس‌هایی که تهیه می‌کنید دقت کافی را به خرج نمی‌دهید. ما در این مقاله به کمک شما آمدیم تا پنج قطعه لباسی که هر خانمی باید داشته باشد تا در اغلب اوقات بتواند از آن ها استفاده کرده و یا با هم ترکیبشان کند را به شما معرفی کنیم.

شلوار جین

با تغییر سرعت و شکل زندگی، شلوار ها جای دامن را در زندگی روزمره ما کاملا گرفته اند. اما وقتی کمدتان پر از شلوار جین‌های پاره، شلوارهای خیلی کوتاه یا خیلی بلند و یا با طرح‌های عجیب و غریب باشد، هنگامی که می‌خواهید سر کار یا به یک قرار رسمی ساده بروید، احتمالا حسابی گیج خواهید شد. بنابراین بهتر است که همیشه یک شلوار جین ساده در کمدتان داشته باشید.

شلوار جین را با توجه به سلیقه و استایلتان میتوانید به رنگ آبی تیره، سفید یا مشکی تهیه کنید. اما نکته مهم این است که دقت کنید این شلوار نباید خیلی تنگ، خیلی گشاد، فاق بلند تر یا کوتاه تر از کمر باشد. قد آن نیز کاملا تا قوزک پا باشد.

تیشرت سفید

بعد از انتخاب شلوار، باید یک قطعه لباس برای قسمت بالاتنه، با آن ترکیب کنید. و چه چیزی کاربردی تر از یک تیشرت سفید؟ دقت کنید که این تیشرت که اغلب با نام “The perfect white T-shirt” شناخته میشود باید یک سری خصوصیات اصلی داشته باشد که عبارتند از:

1.از کیفیت مناسبی برخوردار باشد تا با شستشو خیلی سریع کدر و لک نشود.

2. خیلی بلند یا خیلی کوتاه نباشد تا بتوانید با انواع دامن و شلوار و همچنین کت و پلیور بپوشید.

3.خیلی تنگ یا خیلی گشاد نباشد (یک سایز بزرگتر از خودتان انتخاب مناسبی خواهد بود) تا برای مناسبت‌های بیشتری ایده‌آل شود.

4.پارچه آن خیلی نازک یا خیلی ضخیم نباشد تا بتوانید با خیال راحت لباس زیرتان را انتخاب کنید.

اگر هم اصلا اهل استفاده از تیشرت خارج از خانه نیستید، بجای آن یک بلوز سفید انتخاب کنید. این بلوز هم باید تمام ویژگی‌هایی که گفته شد را داشته باشد.

هر کدام از این دو گزینه را که انتخاب کرده باشید، بهترین همراه شما در مناسبت‌ها خواهد بود. این لباس‌ها به علت رنگ خنثی و شکل ساده‌ی خود با هر عنصر دیگری ترکیب شده و با کمترین زمان ممکن برای حاضر شدن شما را خوش استایل و منظم نشان می‌دهند. اگرچه این مورد برای مناسبت های خارج از خانه در ایران شاید خیلی کاربردی نباشد.

مانتو ساده

اگر در ایران زندگی میکنید، مانتو بخش جدا نشدنی از استایل روزمره تان خواهد بود. اما با تنوع بسیار زیاد مانتوها احتمالا برای شما هم پیش آمده که نتوانید از بین مانتوهایتان انتخاب درستی را انجام دهید. از آنجا  که مانتو را همیشه باید استفاده کنیم، همه ما طرح ها و رنگ های مختلفی از آن را تهیه میکنیم تا به این شکل در استایل خود تنوع ایجاد کرده باشیم، اما تنوع در طرح و رنگ همیشه هم راه حل مناسبی نیست بنابراین داشتن یک مانتو ساده در کمدتان به شما کمک میکند تا برای هر مناسبتی حداقل یک لباس مطمئن داشته باشید.

اما این مانتو باید دقیقا چه ویژگی هایی داشته باشد؟

1.مانتو های جلوباز بدو یقه که اغلب حالت آزاد دارند بیشتر حالت غیر رسمی داشته و برای هر مناسبتی مناسب نیستند.

2.پارچه این مانتو نباید خیلی ضخیم یا خیلی نازک باشد تا بتوانید  در تمام فصول از آن استفاده کنید.

3.پارچه های طرح دار یا پارچه هایی که روی آن ها کار دست انجام شده نیز مناسب نیستند.

4.مانتوهایی که تزئینات اضافه مثل پاپیون، دکمه های تزئینی و … دارند مناسب نیستند.

5.این مانتو نباید  خیلی گشاد یا خیلی تنگ باشد.

6.رنگ های مشکی، کرم، طوسی و قهوه ای انتخاب مناسبی خواهند بود. رنگ‌های دیگر شاید جذاب‌تر باشند اما فراموش نکنید که هدف ما ساختن یک جعبه کمک‌های اولیه در کمد لباستان است که می‌خواهید در هر مکان و هر زمان از آن استفاده کنید، مانتو قرمز یا سبز زیباست اما ترکیب کردن آن با لباس‌های دیگر بسیار سخت می‌شود و احتمالا دوباره با جمله چیزی برای پوشیدن ندارم مواجه خواهید شد.

پیشنهاد ما برای این مانتو ساده مانتویی شبیه به کت مردانه است که برش هایی ساده دارد و قسمت های اضافه ای که در کت های رسمی زنانه هست را شامل نمیشود. خط سرشانه در این کت ها تقریبا سر جای اصلی خود قرار دارد و سادگی و مرتب بودن آن باعث میشود تا شما بتوانید در هر مناسبت رسمی یا دوستانه ای آن را بپوشید و به سادگی با سایر قطعات داخل کمدتان ست کنید.

پیراهن رسمی مشکی

انتخاب لباس برای مهمانی و مجالس رسمی همیشه یک دغدغه اساسی ست. اما داشتن یک پیراهن نسبتا ساده مشکی در کمدتان به شما اجازه می‌دهد تا در اکثر مهمانی‌ها و یا موقعیت‌های رسمی سریع‌تر تصمیم بگیرید. در خرید این پیراهن چند نکته را در نظر بگیرید:

1.نباید خیلی کوتاه یا خیلی بلند باشد. قد متوسط به شما اجازه می‌دهد تا در موقعیت‌های بیشتری از آن استفاده کنید.

2.نباید جنس پارچه آن خیلی ضخیم یا خیلی نازک باشد تا بتوانید در فصول مختلف از آن استفاده کنید.

3.بهتر است کمترین زرق و برق و اکسسوری‌های متصل را داشته باشد.

4.اگر برایتان مهم است که چه اندازه از بدنتان نمایان باشد حتما دقت کنید که این لباس را برای مناسبت‌ها و مکان‌های متفاوتی تهیه خواهید کرد بنابراین نه خیلی بدن نما و نه خیلی پوشیده باشد.

پیراهن مشکی با هر رنگ دیگری ترکیب میشود، بنابراین شما می‌توانید با انواع اکسسوریها جلوه‌های مختلفی از آن را ایجاد کنید و بدون استرس مضاعف همیشه یک انتخاب مطمئن برای پوشیدن داشته باشید.

کفش پامپ

کفش‌های ورزشی، صندل‌ها و کالج جای خودشان را همیشه در کمدمان دارند، اما کمی فکر کنید، کدام یکی از آنها را می‌توان در هر مناسبتی پوشید؟ باید همیشه در کمدمان یک جفت کفش رسمی راحت داشته باشیم تا هم با شلوار جین برای دورهمی دوستانه مناسب باشند و هم با پیراهن شب برای یک مهمانی رسمی. یکی از بهترین انتخاب‌ها یک کفش پامپ مشکی رنگ است. اما حقیقت این است که انتخاب کفش خیلی شخصی و فردی ست و با توجه به شرایط جسمانی افراد ممکن است که انتخاب‌های متفاوتی داشته باشند، اما نکته‌ی مهم آن است که این کفش باید ترجیحا به رنگ مشکی باشد تا با هر لباسی ترکیب شود، کمی پاشنه داشته باشد تا حالت رسمی‌تری پیدا کند و با لباس‌های مختلف خوب بنظر برسد و همچنین مسلما از کیفیت خوبی برخوردار باشد و در آن احساس راحتی داشته باشیم.

کفش کتانی سفید

اگر طرفدار همیشگی کفش های کتانی هستید و دوست ندارید حتی در موقعیت های رسمی آن ها را رها کنید، کفش کتانی سفید انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. با توجه به قد وسلیقه تان میتوانید از کفش هایی که لژ بلندی دارند استفاده کنید و یا کاملا تخت باشد. اما فراموش نکنید که لژهایی فضایی و عجیب و یا کفش های خیلی تخت ساده استایل شما را از حالت رسمی خارج میکند. بهتر است برای این کفش جنس مناسب و طرح ساده اما رسمی تری را انتخاب کنید.

منابع

https://www.moneycrashers.com/fashionable-timeless-clothing-women/

https://www.cossetmoi.com/10-things-every-fashionable-woman-should-have/

https://www.thetrendspotter.net/8-items-every-woman-needs-in-her-wardrobe-at-all-times/

آلا / Ala

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیم کارداشیان

کیم و معشوقه هایش

کیم کاداشیان در ابتدا به عنوان استایلیست و دستیار وارد دنیای هالیوود شد و توسر پاریس هیلتون استخدام شد اما به سرعت پس از پخش شدن یک ویدیو جنسی از او، توانست توجه‌ها را به خود جلب کند. در این میان با کمی خوش‌شانسی به او خانواده‌اش، ساخت یک نمایشی به نام keeping up with Kardashians پیشنهاد شد. اکنون او یکی از مشهور ترین و ثروتمندترین زنان جهان با 1.6 میلیارد دلار دارایی است و مالک برندهایی در حوزه پوشاک و لوازم آرایشی نیز می‌باشد. در این مقاله نگاهی به روابط شخصی او انداخته‌ایم.

<<< ادامه
کایلی جنر و جوردین وودز

بزرگترین خیانتکارها

دنیای هالیوود همیشه پر از داستان‌های خیانت بوده. خیانت اعضای خانواده، دوستای صمیمی و یا عشق‌های سابق داستان همیشگی صنعت پرستاره آمریکا است. اما برخی از این خیانت‌ها قلب طرفداران را شکست و احساسات آن‌ها را جریحه دار کرده است. در این مقاله به تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه