پنج نکته برای یک ولنتاین به یاد ماندنی

مقدمه:  

تقریبا میتوان گفت که همه‌ی ما با روز ولنتاین آشنا هستیم. بسیاری از ما در این روز فقط به کلیشه‌های مشهوری که در بازار تجارت ولنتاین به راه افتاده است، توجه می‌کنیم. به‌طور مثال فکر می‌کنیم باید در گرانترین رستوران محل زندگی‌مان گرانترین غذاها را سفارش دهیم و یا با عجیب غریب‌ترین هدیه‌ها به پارتنر خود ابراز احساسات کنیم. در صورتی که اگر بدانیم  روح ما با محبت تغذیه میشود و عشق بهترین هدیه است، قطعا به معنویات بیشتر از مادیات توجه می‌کنیم و ولنتاین به یاد ماندنی‌تری خواهیم داشت و البته باید صادق باشیم که ولنتاین شامل جنسیت خاصی را نمیشود پس اگر یکی از طرفین رابطه انتظار دارد که هرسال فقط از سمت پارتنرش سورپرایز شود، بداند که اشتباه است، چون یک رابطه‌ی درست و سالم برای رسیدن به مقصد، به نیروی احساسات و مهر و محبت هردو طرف نیاز دارد. ما در این ویدیو-مقاله نمی‌خواهیم صرفا از گرفتن گل رز و شکلات و بهترین شام دنیا در مجلل‌ترین هتل‌ها صحبت کنیم بلکه می‌خواهیم به پنج نکته‌ای بپردازیم که ممکن است در ابزار احساسات به فرد مورد علاقه مان کمتر به آن ها توجه کرده باشیم. باور کنید، خوشحالی و ساختن لحظه‌های خوب، بهترین هدیه‌هایی هستند که می‌توانیم به یکدیگر بدهیم و اگر نمی‌دانید چه‌طور اینکار را کنید تا انتهای این ویدیو با ما همراه باشید

۱.برنامه ریزی کنید! 

اگر در تمام روزها و مناسبات دیگر سال، به دلیل مشغله های زیاد قادر به برنامه ریزی های منظم نبوده اید، لطفا برای این روز برنامه ریزی کنید. برای شرایط دیدار، برای سورپرایز هایی که دارید، برای قرارهای ماجراجویانه، برای یک شب آرام، برای دیدن فیلم مورد علاقه اش و تمام موارد اینچنینی. اجازه دهید پارتنر شما بداند که چون دوستش دارید و برای شما مهم بوده است، به این روز فکر کرده اید و برایش وقت صرف کرده اید. لازم نیست کار خاصی انجام دهید فقط لازم است تا دقیقه نود منتظر نمانید تا مبادا وقت کم بیارید و در این روز خاص ناراحت و آشفته شوید. به اگر میخواهید گل خاصی بگیرید زودتر انجام دهید اگر هدیه خاصی مد نظرتان است، همینطور، و یا حتی اگر ایده ای برای رزرو میز شام دارید لطفا قبل از آنکه دیر شود به ایده هاتان جامه عمل بپوشانید. 

۲.متفاوت و جدید عمل کنید! 

تکرار، عامل مرگ بسیاری از روابط ماست چراکه آدمی در ذات خود خواستار تمام عیار تنوع است و ایجاد تنوع میتواند به رابطه ما جانی تازه  بدهد. بنابراین اگر میخواهید ولنتاین امسال را به یاد ماندنی کنید حتما به یک شکل متفاوت  برگزارش کنید. به طور مثال میتوانید یک رستوران جدید را امتحان کنید و همانجا با کمک پرسنل رستوران او را سورپرایز کنید به این شکل که در بشقاب او هدیه اش سرو شود و یا اگر در یک خانه با هم هستید یک بازی طراحی کنید، پیشنهاد دهید تا باهم شام درست کنید تا اینطوری شکلات های مورد علاقه اش را که از قبل در کابینت های آشپزخانه یا فر قایم کرده بودید پیدا کند، یا حتی یادگاری های کوچکی که در نظر گرفته اید را در کشوهای دراور و یا حتی زیر وسایل میز کارش قایم کنید تا به ترتیب پیدایشان کند و یا هر ایده و کار جدیدی که باعث می شود هر دو در کنار هم از انجام آن لذت ببرید و باهم بخندید بهترین ایده برای شماست! 

۳.خاطره بازی یا خاطره سازی کنید! 

خاطره ها تنها دارایی های ما از لحظه هایی هستند که دوستشان داریم پس امسال یک خاطره‌ی با ارزش برایش بسازید. مثلا میتوانید از تمام لحظه های خوبی که با هم داشتین کمک بگیرین، بنشینید کنار هم و در مورد آن ها حرف بزنید و باهم بخندید. اگر اولین قرار آشنایی خاطرتان هست میتوانید دوباره به آنجا بروید و خاطرات خوب آن روز را بازسازی کنید. اگر این قرار در یک رستوران بوده است میتوانید به همانجا بروید روی همان میز و صندلی که از قبل رزرو کرده بودید بنشینید و از پرسنل رستوران بخواهید برای چند ثانیه آهنگ عاشقانه مورد علاقه اش را پخش کنند. میتوانید اگر در خانه هستید پیشنهاد دهید که باهم فیلم ببینید و قبل از شروع فیلم، کلیپی که قبلا از تمام خاطراتی که با هم داشتید ساخته اید را در تلویزیون پخش کنید. اگر به تازگی با هم آشنا شده اید و خاطرات زیادی ندارید خب بسازید. مثلا  در روز ولنتاین یا روز بعد از آن باهم به یک نقطه مرتفع بروید و غروب خورشید را باهم تماشا کنید، در همان لحظه یکدیگر را در آغوش بگیرید و خاطره بسازید. خاطره ها یادگاری هایی هستند که ارزش مادی ندارند اما یادآوری شان در تمام لحظه های مایوس کننده زندگیمان میتواند کورسوی امیدی برای نجاتمان باشد. پس این روز فرصت مناسبی است برای ساختن خاطرات شیرینی که بعدها در لحظه های سخت رابطه به کمکمان بیایند.  

۴.هدیه های فراموش نشدنی در نظر بگیرید! 

همه ما از هدیه دادن و هدیه گرفتن لذت میبریم چه بسا اگر این هدیه ها تکرار نشدنی باشند لذتمان صدچندان خواهد شد. برای مثال میتوانید از یک دست نوشته شروع کنید. همه ما بارها برای تبریک روز ولنتاین از فضای مجازی کمک گرفتیم یا یک کارت یادگاری با یک جمله تایپ شده را در هدیه مان گذاشته ایم. تا به حال چند نفر در هدیه شان یک دست نوشته برای کسی که دوستش دارند قرار داده اند؟ کارت ممکن است گم شود، تکست و مسیج ها ممکن است پاک شوند اما دست نوشته ها از انگشتان شما به کاغذ رسیده اند، از ذهن شما به عین شما تبدیل شدند و شما این هدیه را به او تقدیم کرده‌اید. به همین راحتی یک سناریو برای ولنتاین امسال دارید، از تمام نکات قبلی تا این نکته: برنامه ریزی کرده اید که با او به رستوران بروید و همان میزی را رزرو کرده اید که با هم از آن خاطره دارید و زمانی که او منو را برای انتخاب غذا باز میکند یک دست نوشته از شما را میبیند که روی آن یک خاطره قشنگ نوشته شده است یا یک جمله عاشقانه ای که گفتنش برایتان سخت بوده است. پس اصلا لازم نیست به هدیه های گران قیمت فکر کنید، مطمئن باشید پارتنر شما ارزش کار شما را میداند وقتی  هدیه‌ای که خودتان ساخته اید به او بدهید. هر چه قدر کوچک، یا اصلا  وسیله ای باشد که خیلی دوستش دارید یک مداد یا خودکار یا یک وسیله که برای خودتان خیلی ارزشمند است و تصمیم میگیرید آن را به عنوان هدیه ولنتاین به او تقدیم کنید.  

۵.در بیان احساسات شجاع باشید! 

به جادوی کلمات ایمان آورید و لطفا از بیان کردن احساسات خود نترسید. بعضی از فرصت ها همیشگی نیستند و با از دست دادنشان فقط ای کاش ها برایمان به جا می مانند. اگر ازدواج کرده اید به همسر خود بدون شرط ابزار احساسات کنید، به او بگویید که عمیقا به او فکر میکنید و خوشحالی او برایتان مهم است. به او نشان دهید که متوجه تمام زحمات و تلاش های او در زندگی مشترکتان هستید. اگر فرزند مشترکی دارید به او بگویید که متوجه اهمیت و توجهی که برای رشد و پرورش آن فرزند قائل است، هستید و شریک تمام و کمال او در این مسیر پر پیچ و خم خواهید بود. اگر ازدواج نکرده اید به پارتنر عاطفی خود بگویید که چه خصوصیات خوبی دارد، به او بگویید چه طور به او علاقه‌مند شدید و چه نکته ی مثبت و مهمی او را برای شما ویژه کرده است. با کلماتتان به شریک زندگی خود، پارتنر خود و کسی که دوستش دارید قوت قلب دهید و اجازه دهید شما را مامن لحظه هایی بداند که ناراحت و عصبانی و ناامید است. اگر در روز عشق و هنگام ساختن لحظه های شیرینتان، اینها را نگویید پس کی میخواهید بگویید؟ نترسید و در بیان کلمات عاشقانه و محبت آمیز شجاع باشید.  

منابع

https://www.lsureveille.com/entertainment/top-five-valentine-s-day-tips-for-guys/article_7ff78384-4dba-11ea-92bd-a39efc700ba2.html

https://www.reddiwip.com/articles/5-expert-valentines-day-tips-more-joy-and-love

https://www.mantelligence.com/valentines-day-tips/

https://www.cit.com/cit-bank/learn/articles/5-tips-valentines-day/

https://www.indulgexpress.com/msociety/2020/feb/13/valentines-day-2020-five-valentine-tips-to-nurture-your-relationship-22243.html

https://www.psprint.com/resources/five-valentines-day-marketing-tips/

https://www.mageplaza.com/blog/5-marketing-tips-for-valentine-s-day.html

https://www.1stinflowers.com/articles/top-10-tips-for-the-perfect-valentines-day.html

https://www.lancastercountymag.com/7-valentines-day-tips/

مهشاد / Mahshad

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین کتاب‌ها برای یادگیری مد و فشن

کتاب برای فشن دوست‌ها

برای آنکه در صنعت مد پیشرفت کنید باید مدام اطلاعات خود را تکمیل کنید. یک روش عالی برای دسترسی به اطلاعات درست و مناسب خواندن کتاب است. در این مطلب 5 کتاب برای فشن‌دست‌ها معرفی کردیم.

<<< ادامه

روز جهانی پرستار

امروز 12 می روز جهانی پرستار است و به همین مناسبت تصمیم گرفتیم نگاهی به فشن‌شوهایی بیندازیم که در آنها از لباس‌های پرستارها برای طراحی لباس الهام گرفته شده است.

<<< ادامه

روز مطبوعات

سوم می روز مطبوعات است. مجلات مد از جمله محبوب‌ترین مجلات در سراسر دنیا هستند. این مجلات چه تابوشکنی‌هایی داشتند و چه طور از جامعه تاثیر گرفتند و بر آن تاثیر گذاشتند؟

<<< ادامه