چه رنگی به من می‌آید؟

مقدمه 

یکی از بهترین راه‌ها برای انتخاب لباس و رنگ آن این است که چیزی را بپوشیم که به ما احساس بهتری می‌دهد اما اگر به لباس‌پوشیدن افراد دقت کنیم همیشه یک سری از رنگ‌ها در لباس‌های آنها بیشتر از بقیه به چشم می‌آید. اینکه برای لباس‌هایمان از چه رنگی استفاده کنیم خیلی به شخصیت، مناسبتی که در آن قرار داریم یا به‌طور کلی حال و هوای ما بستگی دارد. اما اگر بدانیم کدام رنگ‌ها بیشتر به ما می‌آید شاید در انتخاب‌هایمان کمک بزرگی  باشد. احتمالا ممکن است برای یک مراسم خاص و ویژه به یک دست لباس عالی نیاز داشته باشیم. علاوه بر طرح لباس رنگ آن هم بسیار مهم است. چراکه اولا هر رنگ می‌تواند معنای خاصی داشته باشد و دوما بعضی از رنگ‌ها با توجه به تناژ پوست، رنگ چشم و مو بیش از سایر رنگ‌ها به ما می‌آید. با تمام این تفاسیر چگونه رنگ مناسب خودمان را پیدا کنیم؟ برای این موضوع باید به یک سوال مهم پاسخ بدهیم؟ تناژ رنگ پوست ما کدام است؟ رنگ پوست به سه دسته‌ی گرم، سرد و خنثی تقسیم می‌شود. چند راه برای پیدا کردن تناژ پوست وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. 

C:\Users\Parastoo\OneDrive\Desktop\1.jpg

تناژ پوست من کدام است؟ 

زمانیکه درباره‌ی تناژ پوست صحبت می‌کنیم از تیره یا روشن بودن رنگ صحبت نمی‌کنیم بلکه از رنگ طبیعی پوست صحبت می‌کنیم. ممکن است در نگاه اول فهمیدن تناژ پوست خیلی هم راحت نباشد. اما برای فهمیدن این موضوع چند روش وجود دارد. برای اینکه بفهمید  رنگ پوست شما گرم است یا سرد، لازم است چند سوال از خود بپرسید. به مچ دست خود نگاه کنید. اگر رگ‌های روی دست شما بیشتر به رنگ سبز باشد پوست شما گرم است و در صورتیکه رنگ آنها بیشتر متمایل به آبی یا بنفش باشد پوست شما سرد است. در مقابل آفتاب زیاد خیلی زود برنزه می‌شوید یا اول پوستتان می‌سوزد؟ کسانیکه پوستی در تناژ گرم دارند در آفتاب کمتر می‌سوزند و سریع‌تر برنزه می‌شوند. اگر رنگ مو و چشمان شما مشکی، قهوه‌ای تیره، خاکستری یا آبی است احتمالا رنگ پوستتان گرم و درصورتیکه چشمانتان سبز، عسلی یا قهوه‌ای روشن است رنگ پوستتان سرد است. اگر برای پاسخ به سوالات بالا تردید دارید یا به راحتی برایتان قابل تشخیص نیست، تناژ پوست شما خنثی است. 

C:\Users\Parastoo\OneDrive\Desktop\2.jpg

پوست گرم 

اگر تناژ پوست شما گرم است یعنی رنگ پوست شما کمی رنگ زرد، هلویی، طلایی یا قهوه‌ای دارد. شما می‌توانید در انتخاب لباس برای خود از رنگ‌های گرم  مثل قرمز، نارنجی، زرد یا شکلاتی استفاده کنید. این رنگ‌ها پوست شما را درخشان‌تر نشان می‌دهند. همچنین رنگ‌های  مرجانی، هلویی یا خاکی هم به شما خیلی می‌آید. در عین حال رنگ‌های سرد مانند آبی انتخاب اول شما نیست هرچند اگر از آبی یا سبز خوشتان می‌آید باز هم می‌توانید از رنگ‌هایی که به طیف گرم نزدیک‌تر هستند مانند سبز زیتونی، ارغوانی یا آبی که کمی بنفش داشته باشد استفاده کنید. در مورد اکسسوری هم بیشتر از رنگ طلای استفاده کنید تا نقره‌ای چون هماهنگی بیشتری با تناژ پوست شما خواهد داشت. 

C:\Users\Parastoo\OneDrive\Desktop\warm.jpg

پوست سرد 

اگر تناژ پوست شما سرد باشد رنگ پوست شما تمی از رنگ صورتی یا گلگون دارد برای مثال رنگ  سفید خنک یا بژ یا اگر پوست تیره دارید با تمی از قهوه‌ای صورتی است. رنگ‌هایی مانند قرمز و نارنجی در آرایش یا لباس شما ممکن است بهترین انتخاب نباشند. بیشتر از رنگ‌هایی شبیه خاکستری روشن استفاده کنید. بهترین رنگ برای شما رنگ‌هایی از طیف سرد است. از رنگ‌هایی مثل آبی یخی، فیروزه‌ای، سبز نعنایی یا صورتی و بنفش مات استفاده کنید که بسیار برای شما مناسب هستند به علاوه رنگ‌های پاستیلی هم انتخاب خیلی خوبی برای شما هستند. اگر دوست دارید از رنگ‌های گرم مانند زرد و نارنجی استفاده کنید ترجیحا رنگ‌های روشن‌تر را مورد استفاده قرار دهید. یا از رژ لب قرمز استفاده کنید و در مورد اکسسوری هم اگر از رنگ نقره‌ای استفاده کنید تناسب خیلی زیادی با رنگ پوست شما خواهد داشت. 

C:\Users\Parastoo\OneDrive\Desktop\cool.jpg

پوست خنثی 

اگر تناژ پوست شما خنثی است رنگ پوستتان عاجی، بژ یا قهوه‌ای روشن است. باید گفت اگر جزو این دسته از افراد هستید اون قدر خوش‌شانس هستید که تمام طیف رنگی برای شما مناسب است و تقریبا هر رنگی را می‌توانید استفاده کنید اما بهتر است از رنگ‌های نئونی دوری کنید چون این رنگ‌ها می‌توانند کمی نامناسب باشند و رنگ پوست شما را از تعادل خارج می‌کنند. 

C:\Users\Parastoo\OneDrive\Desktop\Untitled-2.png

رنگ‌هایی برای همه 

درست است که به پوست‌هایی با تناژ رنگ مختلف بعضی رنگ‌ها بیشتر از رنگ‌های دیگر می‌آید اما در این بین رنگ‌هایی هم وجود دارند که به هر رنگ پوستی می‌آیند و فقط سلیقه‌ی شما می‌تواند شما را از داشتن لباس‌هایی با این رنگ‌ها منع کند. عموما رنگ‌هایی که در آنها ترکیبی از رنگ گرم و سرد وجود دارد انتخاب امنی هستند. اگر در انتخاب رنگ دچار شک و تردید شدید می‌توانید از رنگ بلاش(blush) استفاده کنید که تناژی از صورتی روشن است. این رنگ به راحتی با سایر رنگ‌ها ست می‌شود و به تمامی پوست‌ها درخشش می‌دهد. پیشنهاد بعدی قطعا مشکی است. تفاوتی نمی‌کند رنگ پوست شما چگونه باشد رنگ مشکی از جمله رنگ‌های خنثی است که به همه می‌آید و حتی توصیه می‌شود که همگی یک پیراهن ساده‌ی مشکی در کمد خود داشته باشیم. سومین پیشنهاد رنگ بادمجانی است که ترکیبی از تناژ سرد و گرم را در خود دارد بنابراین انتخاب خوبی برای همه محسوب می‌شود. در نهایت به رنگی اشاره می‌کنیم که برای همه بسیار جذاب است؛ قرمز. می‌توانید از سایه‌های مختلف رنگ قرمز را امتحان کنید، بالاخره در این بین قرمزی را خواهید دید که خیلی به شما می‌آید و انتخاب مناسبی برای شما در خیلی از مراسم‌ها خواهد بود. 

احتمالا در کمد شما با توجه به شخصیت و سلیقه‌ی منحصربه فردی که دارید رنگ‌های خاصی وجود دارد که باب طبع شما است. اما اگر خواستید رنگی به کمدتان اضافه کنید، تغییری در استایل خود ایجاد کنید یا برای مراسم خاصی آماده شوید می‌توانید با توجه به رنگ پوست خود بهترین انتخاب را داشته باشید و این در آرایش و رنگ موی شما هم موثر خواهد بود. 

منابع 

https://womens-fashion.lovetoknow.com/What_Colors_Look_Good_on_Me

https://www.gq.com/story/how-to-know-what-colors-look-good-on-you

پرستو / Parastoo

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آینده فشن: نقش تکنولوژی و هوش مصنوعی در تغییر دنیای مد و لباس

همواره صنعت مد همگام با صنایع دیگر و حتی جلوتر از آن‌ها، از فناوری‌های جدید استقبال می‌کند، پیشرفت‌هایی که می‌تواند به  این صنعت در ایجاد طرح‌های خلاقانه و هیجان‌انگیز کمک کند. با ظهور هوش مصنوعی (AI) و سایر فناوری های پیشرفته، امکانات پیش رو برای دنیای مد بی پایان به نظر می رسد؛ از نمایش های […]

<<< ادامه
طراحان لباسی که از معماری الهام گرفته اند

طراحی با الهام از معماری

طراحان لباس مشهور زیادی از معماری شاخص برای طراحی لباس الهام گرفته‌اند. ریزبینی و جذابیت کار آنها بسیار قابل توجه است. در این مطلب برخی از این طرح‌ها را معرفی کرده‌ایم.

<<< ادامه
تاریخ پوشاک ایران در دوران قاجار و پهلوی

تاریخ پوشاک ایران معاصر، از دریچه عکاسی

با توجه به فرهنگ، اقتصاد و سیاست پوشاک مردمان ایران در دوران‌های مختلف تغییر زیادی کرده است. در این مقاله نگاهی به تاریخ پوشاک ایران معاصر کرده‌ایم.

<<< ادامه