شش حقیقت در مورد هدی بیوتی

مقدمه:

هدی قطان موسس برند هدی بیوتی، که البته اکثر افراد او را با همین نام هدی بیوتی می شناسند، از افراد بسیار با استعداد و موفق در دنیای محصولات آرایشی و مراقبتی است. او لاین آرایشی هدی بیوتی را در سال ۲۰۱۳ افتتاح کرد و در حال حاضر از سرشناس ترین افراد اثرگذار در دنیای آرایش و زیبایی به شمار میرود. بسیاری معتقدند در شهرت و اثرگذاری عمومی، او نسخه ی دیگری از کیم کارداشیان است و البته از دوستان نزدیک اوست. اگر شما هم میخواهید حقایق بیشتری در مورد ملکه ی دنیای زیبایی هدی بیوتی بدانید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. 

۱.بیوگرافی

هدی قطان، متولد ۲ اکتبر ۱۹۸۳ در اوکلاهاما-امریکا، مسلمان  و دارای تابعیت عراقی-امریکایی است. پدر و مادر او اهل عراق هستند و به ترتیب برای تحصیل در رشته ی زیست شناسی و مهندسی مکانیک به ایالت متحده مهاجرت کردند. هدی فرزند وسط در یک خانواده ی شش نفره هست، خواهر بزرگ تر او عالیا، خواهر کوچکترش مونا و برادرش خالد نام دارند. زمانی که هدی ۲ ساله بود، خانواده او به تنسی (Tennessee) و بعد از آن به بوستون نقل مکان کردند. زمانی که در تنسی زندگی میکردند نام هدی به هایدی و مونا به مونیکا تغییر کرده بود. او در مصاحبه سال ۲۰۱۵ با وگ گفته است: “برای اهالی تنسی اسامی ما عجیب و غریب بود اما من دلم میخواست به همون نام هدی برگردم و وقتی به ماساچوست آمدیم این امکان فراهم شد که دوباره با همان اسم اصلی خودمان ما را صدا کنند. افراد اینجا به من میگفتند وای چه قدر جالب که تو عراقی هستی!” هدی در دانشگاه میشیگان در رشته اقتصاد تحصیل کرده است و برخی منابع گفته اند با همسر پرتغالی تبار خود کریستوفر گانکالو (Chris Gonçalo) هم در دانشگاه آشنا شده است. برخی دیگر گفته اند در دبیرستان با هم آشنا شده اند و از زمانی که هدی ۱۶ ساله بوده باهم دوست بوده اند. در سال ۲۰۰۶ این زوج به دوبی مهاجرت میکنند و در جون ۲۰۰۹ ازدواج میکنند. این زوج در سال ۲۰۱۱ صاحب اولین فرزند خود یک دختر به نام ـنورـ میشوند. 

۲.چگونگی ایجاد علاقه مندی در زمینه آرایش و زیبایی

از دلایل علاقه مند شدن هدی به آرایش و محصولات آرایشی خواهر کوچکترش مونا بوده است. او میگوید: “هیچ گاه به شرکت در مسابقات زیبایی علاقه مند نبودم اما وقتی مونا را میدیدم احساس میکردم اگر موهایش یا آرایشش یه جور دیگری باشد خیلی بهتر به نظر میرسد.” او اولین تجربه آرایشگری خود را هم در ۱۴ سالگی با تمیز کردن و مدل دادن ابرو های خواهر بزرگترش عالیا، کسب کرده است. جالب است بدانید که عالیا اولین سرمایه گذار هدی بیوتی بود. یکی دیگر از دلایل اصلی روی اوردن او به این زمینه، این بود که از کار اخراج شد. او در بخش مالی در یک شرکت فعالیت میکرد و برخی منابع اعلام کرده اند به دلیل شکل لباس پوشیدن و آرایش بیش از اندازه ای که در محیط های کاری مناسب نبوده است اخراج شده است. خود او هم در یکی از مصاحبه هایش اظهار داشت: “رئیسم به من گفت علی رغم اینکه من بهترین نیروی او در تیم حسابداری هستم اما دیگر نباید اینجا کار کنم. از دست دادن کارم برایم ویرانگر بود اما بدیهی است که در نهایت بهترین اتفاقی بود که میتوانست برای من بیافتد.” هدی پس از اتمام دانشگاه و گذراندن دوره های مختلف آرایشی در لس آنجلس ، در سال ۲۰۰۸ به دوبی بازگشت و در Revlon به عنوان یک میکاپ آرتیست استخدام شد. بعد در سال ۲۰۱۰ با تشویق و ترغیب خواهرش به وبلاگ نویسی روی آورد، یک وبلاگ با نام هدی بیوتی ساخت که در آن نکات مهم آرایشی را با سایرین به اشتراک میگذاشت. 

۳.آغاز امپراتوری با معروفترین مژه مصنوعی دنیا 

در سال ۲۰۱۳ هدی تصمیم گرفت مژه هایی که در بازار پیدا نمیکند را بسازد. بنابراین همین شد که معروفترین مژه های مصنوعی دنیای آرایش را با برچسب نام وبلاگ خود یعنی هدی بیوتی وادر بازار کرد. اما چه طور؟ این مژه ها توسط برند معتبر و مشهور سفورا (Sephora) وارد بازار محصولات ارایشی شدند که هم برند شناخته شده ای بود و هم نام هدی بیوتی روی این مژه ها به چشم میخورد. موفقیت برند هدی بیوتی در اوایل تاسیس خود، زمانی به اوج رسید که کیم کارداشیان با استفاده از این مژه ها توانست آن ها را برای عموم به نمایش گذارد و این مژه ها را به سایرین معرفی کند. بعد از آنکه کل دنیا عاشق فرمول او شدند، این نام تجاری روی انواع پالت های سایه ها، رژ لب ها، هایلایتر ها و انواع محصولات ارایشی آمد. هم اکنون هدی بیوتی یکی از مطرح ترین برند های آرایشی دنیا محسوب میشود و بسیاری او را ملکه ی محصولات ارایشی و زیبایی میدانند. هدی در مصاحبه ماه می ۲۰۱۹ با Vogue Arabia، مغز متفکر آرایش آمریکایی را به عنوان الگوی خود معرفی کرده است و گفته است “ما می خواهیم Estée Lauder این نسل باشیم. من از طرفداران و علاقه مندان بی چون و چرای Estée Lauder هستم. از نظر من بنیانگذاران با بصیرت کسانی هستند که نه تنها صنعت تولید لوازم آرایشی را بلکه دنیا را تغییر می دهند. ما یک راه طولانی در پیش داریم و همه افراد مناسب را برای انجام این کار استخدام کرده ایم.” 

۴.هدی بیوتی بر سر زبان ها

تا این تاریخ (آوریل ۲۰۲۱) حدود ۴۸.۲ میلیون نفر صفحه ی اینستاگرامی هدی بیوتی را دنبال میکنند که این رقم بیشتر از ۱۵ برابر جمعیت دوبی است و این در حالیست که سفورا و استی لادر به ترتیب ۲۰.۷ و ۴ میلیون دنبال کننده دارند. هدی در سال ۲۰۱۷ رتبه اول اینفلوئنسر ها را کسب کرد. در همین سال توسط مجله فربس به عنوان یکی از ده نفر پرنفوذ دنیای زیبایی و توسط مجله تایم هم یکی از ۲۵ فرد پرقدرت واثرگذار در فضای مجازی، معرفی شد. مجله ی فربس در ۲۰۱۷ ارزش خالص این تجارت را ۱.۲ میلیارد دلار معرفی کرد. البته در جون ۲۰۱۹ ارزش هدی به ۶۵۰ میلیون دلار رسید  و در حال حاضر با توجه به دوران پاندمی و کاهش استفاده از محصولات ارایشی، در تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۲۱ ارزش این برند حدود ۵۱۰ میلیون دلار گزارش شده است. هدی در تمام دوران حمایت خواهران خود را داشته است، چه در اوایل تاسیس برند که گفتیم و چه در سال ۲۰۱۸ که خواهرش مونا سرمایه گذار عطر Kayali شد. این عطر یکی دیگر از موفقیت های هدی بیوتی بود که با جمله ی: “هیچ کس دیگری بوی شما را نخواهد داد” به شدت در محصولات ارایشی خانواده ی عطر ها جای خود را باز کرد. 

۵.روراستی با طرفداران و ایجاد لاین مراقبت پوستی

هدی در مورد عمل های زیبایی خودش هرگز پنهان کاری نکرده است. او گفته است وقتی جوان تر بوده است در کنار عالیا و مونا احساس جوجه اردک زشت را داشته است. هدی برای برطرف کردن قوزی که در بخش انتهایی بینی خود داشته است، زیر تیغ جراحی رفته است. به جز عمل زیبایی جراحی بینی، او در مورد استفاده از بوتاکس و انواع فیلر های لب و گونه کاملا شفاف صحبت مبکند و نیازی به مخفی کاری ندارد. او میگوید که هرگز با رنگ پوست بدنش احساس راحتی نکرده است و رنگ تیره آن را دوست نداشته است. به تدریج با رسیدن به سن بلوغ و ظاهر شدن آکنه های صورت حتی احساس شرم بیشتری داشته است. اما او با ارائه ی Yo Glow Enzyme Scrub در تبلیغات خیره کننده ای با صورت بدون ارایش ظاهر شد و از کنار ناامنی های خود عبور کرد و محصولی با نام تجاری Wishful را ایجاد کرد تا روتین پوستی روزانه خود را در حالیکه از ۱۰ محصول متفاوت استفاده میکرد در ۱ محصول خلاصه کند. باید گفت اگرچه در حالیکه همچنان حکمرانی او در دنیای محصولات زیبایی پابرجا و رو به رشد است او منفعل نمیشنید و به دنبال ارائه محصولات متنوع و جدید با نام های مختلف است. از زمان ارائه این محصول در وبسایت ها و مجلات معتبری گزارش های متعددی با موضوع: “چه طور Wishful سعی میکند صنعت محصولات مراقبت های پوستی را تغییر دهد” دیده شد. 

۶. شخصیت حمایتگر، عدالت خواه و طرفدار عشق به خود

اگرچه هدی به عنوان یک فرد متبحر، مشهور و موفق در صنعت آرایش شناخته می شود، اما  این اینفلوئنسر عرب از اثرگذارترین شخصیت های حامی در کمپین های پذیرش وعشق به خود است. او برای آگاهی بخشی عمومی در جهت برابری و عدالت اجتماعی تلاش های فراوانی میکند. او اخیراً در مورد اهمیت شناخت زیبایی واقعی خود صحبت کرده است و در مصاحبه اخیر خود با مجله Elle نشان داد که مدتهاست با اعتماد به نفس خود دست و پنجه نرم می کند. با این وجود او به عنوان یک مادر برای دختر جوانی که در عصر مملوء از شبکه های اجتماعی رشد می کند، امیدوار است که اولین و مهمترین درس زندگی که به او اموخته است، باور شناخت مثبت نور (دخترش) از خود باشد. “من می خواهم که او احساس خوبی در مورد خودش داشته باشد، ما نمیتوانیم همیشه تمام اطرافیانمان را راضی و خوشحال نگه داریم همیشه افرادی هستند که با تمام مهر و محبتی که به آن ها میدهیم، از ما ناراضی اند پس خودمان را بسیار دوست داشته باشیم و از خودمان راضی باشیم.” در تعریف شخصیت حمایتگر و پیشرو او از اهدا مبلغ ۵۰۰،۰۰۰میلیون دلاری برای جنبش BlackLivesMatter تا میزبانی جشن جهانی هدیه (Global Gift Gala) در همبستگی با توانمندسازی زنان و ابتکارات برابری جنسیتی، میتوان دریافت که از در حاشیه نشستن امتناع میکند. او از تریبونی که در دست دارد برای آگاهی بخشی استفاده می کند و سخاوتمندانه موفقیت خود را برای اجرای عدالت اجتماعی گسترش می دهد. او در مصاحبه با وگ عربستان گفت: “ما می خواهیم تا آنجا که می توانیم از همه حمایت کنیم، تاثیر گذار باشیم و تغییر ایجاد کنیم.” 

منابع: 

https://en.vogue.me/culture/huda-kattan-10-facts-about-her/

https://answersafrica.com/huda-beauty-facts.html

https://www.cosmopolitanme.com/content/1973-huda-kattan

https://www.scmp.com/magazines/style/celebrity/article/3089340/who-cosmetics-queen-huda-kattan-5-things-know-about-huda

https://www.cnbc.com/2018/10/29/how-self-made-millionaire-huda-kattan-built-her-billion-dollar-beauty-brand.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Huda_Kattan

مهشاد / Mahshad

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

آریانا گرانده در عشقی جدید

زوج‌های هالیوود همیشه حاشیه دارند. حتی اگر این زوج، آریانا و دالتونی باشند. آن‌ها که به دور از فضای مجازی در یک رابطه خصوصی داشتند، خبر طلاقشان مانند بمب صدا کرد. صبر کنید، سوپرایز تمام نشده…

<<< ادامه

پیش‌نمایش باربی

فیلم باربی به کارگردانی گرتا گرویگ پس از مدت‌ها انتظار، شب گذشته در لس‌آنجلس به نمایش درامد و بینندگان را تحت تاثیر قرار داد. در این مطلب به بررسی حواشی این پیش نمایش فیلم خواهیم پرداخت.

<<< ادامه