حقایقی از جی‌جی حدید

مقدمه

از میان تمام سوپرمدل‌های حرفه‌ای و فعال در زمینه‌ی مد احتمالا نام جی‌جی حدید، فرزند محمد حدید معمار فلسطینی و یولاندا حدید مدل هلندی، بیش از سایر مدل‌ها به گوشمان خورده است. این مدل جوان نه تنها در صنعت مد مشهور است بلکه روابط و زندگی شخصیش هم بسیار مورد توجه طرافدارانش قرار می‌گیرد. او اخیرا در حالیکه تنها چند ماه از به دنیا آمدن دخترش گذشته بود دوباره روی صحنه رفت و به قدرت قبل کار حرفه‌ای خود را به عنوان مدل با همکاری برند ورساچه و مجله‌ی ووگ از سر گرفت. خیلی از علاقمندان او در طول این مدت بی‌صبرانه منتظر بودند، دوران بارداری او تمام شود تا هم بتوانند عکس‌های دخترش را ببینند و هم بتوانند خود جی‌جی را بار دیگر در ران‌وی‌ها تماشا کنند. در این مقاله درباره‌ی حرفه و زندگی جی‌جی حدید صحبت می‌کنیم.

از سالن ورزش تا ران‌وی

جی‌جی از آن دخترانی بود که از همان کودکی آینده‌ی خوبی در مدلینگ برایش دیده می‌شد چراکه مادر او، یولاندا حدید، هم در جوانیش از جمله مدل‌های مشهور بود و می‌شود گفت در واقع او و خواهرش بلا حدید و حتی برادرشان انور حدید از سایر جوان‌های علاقمند به مدلینگ جلوتر بودند. سابقه‌ی مادرش به عنوان یک مدل، اعتبار و ثروت پدرش به همراه تلاش، علاقه و استعداد او موجب شد تا بسرعت وارد دنیای مد شود؛ او متولد سال 1995 در آمریکاست و فعالیت خودش را از دو سالگی آغاز کرد و در همان آغاز مورد توجه پائول مارسیانو یکی از بنیانگذاران Guess قرار گرفت. جلنا نورا حدید (جی‌جی) بعد از انجام عکاسی‌هایی برای این برند برای مدتی از مدلینگ فاصله گرفت. اولین علاقه‌ی او در دوران نوجوانی اسب‌سواری و والیبال بود. از آنجاییکه یولاندا به اسب‌ها علاقه‌ی زیادی داشت طبعا جی‌جی را هم علاقمند کرده بود. او در هر دو رشته‌ی ورزشی تا حد خوبی موفق بود تا جایی که کاپیتان تیم والیبال دبیرستان بود و حتی به مسابقات مقدماتی المپیک نوجوانان هم راه پیدا کرد. پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان در سال 2013، به ساحل شرقی نقل مکان کرد تا در New School  نیویورک روانشناسی جنایی بخواند. اما همان سال اولین قرارداد حرفه‌ای خود را با IMG Models امضا کرد و تداخل برنامه‌های مدلینگ و کلاس‌های درسی او را مجبور به انتخاب کرد و در نهایت جی‌جی تحصیلاتش را به حالت تعلیق درآورد تا حرفه‌ی محبوب خودش مدلینگ را ادامه بدهد.

رابطه‌ای عاشقانه اما پر فراز و نشیب

از زمانیکه جی‌جی حدید فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه‌ی مدلینگ آغاز کرد تا تبدیل شدن به یک سوپرمدل تمام عیار چند سال بیشتر طول نکشید. در سال 2015 این مدل جذاب با برند لباس زیر ویکتوریاز سکرت همکاری کرد و در یکی از مهمانی‌های ویکتوریا با زین مالک خواننده‌ی سابق گروه one direction آشنا شد. زین از او درخواست کرد که با هم در رستورانی در هتل Bowery نیویورک شام بخورند و این آغاز داستان عاشقانه اما پرفراز و نشیب این زوج جذاب بود. در ابتدا مثل هر زوج دیگری که زیر ذره‌بین رسانه‌ها و مردم قرار دارد رابطه‌ی عاشقانه‌ی خود را آشکار نکردند اما بعد از مدتی عکس‌های یکدیگر در صفحات مجازی خود منتشر و رابطه‌ی خود را علنی کردند. بعد از آن در آوریل 2016 آن دو در شهر ناپل ایتالیا تعدادی عکس برای مجله‌ی ووگ گرفتند که سر و صدای زیادی به پا کرد. عکس این زوج برای کاور مجله‌ی ووگ آمریکا جزو معدود عکس‌های دو نفره بر روی ووگ بود و به ‌این ترتیب اسم زین مالک هم به عنوان معدود مردانی که راه به جلد ووگ پیدا کرده‌اند به ثبت رسید. آنها همچنین در مراسم مت گالا، هفته‌ی مد لندن و پاریس 2016 شرکت کردند. هر چند رابطه‌ی آنها به نظر عاشقانه می‌آمد اما  آنها قهر و آشتی‌هایی را هم تجربه کرده‌اند. در مارس 2018 هر دوی آنها در توییتر خود خبر از جدایی دادند. آنها در توییتی از رابطه‌ی عاشقانه‌ی خود در طی این مدت ابراز رضایت کردند و گفتند جدایی برایشان تصمیم سختی بوده. این خبر طرفداران این زوج را ناراحت کرد اما آنها در مدت کوتاهی آشتی کردند. بار دوم هم در ژانویه 2019 از هم جدا شدند و در سپتامبر آشتی کردند. دلیل این قهر و آشتی‌ها هرچه بوده به نظر می‌رسد در نهایت رابطه‌ی آنها را صمیمی‌تر کرده چون در آوریل 2020 خبر بچه‌دار شدن آنها سر خط اخبار شد.

لذت مادری برای سوپرمدل

از آنجایی که دوران بارداری جی‌جی در زمان پاندمی کرونا بود آنها تصمیم گرفتند برای دور بودن از آلودگی به مزرعه‌ی خانوادگی مادرش در پنسیلوانیا بروند. در این مدت یولاندا، بلا و زین، جی‌جی را همراهی می‌کردند. آنها می‌خواستند کودک خود را در بیمارستانی در نیویورک به دنیا بیاورند اما به دلیل وجود کرونا، کمبود تخت و اینکه مادر و خواهرش امکان همراهیش در بیمارستان را نداشتند در نهایت تصمیم بر این شد که از یک مامای محلی برای زایمان کمک بگیرند و در نهایت در سپتامبر 2020 جی‌جی و زین صاحب یک دختر شدند. آنها نام دخترشان را کای(خای) گذاشتند که ریشه‌ی عربی دارد و به معنای فرد انتخاب شده است. جی‌جی این اسم را به احترام مادربزرگ پدریش خیریا(khairiah) انتخاب کرده است. هرچند نگه‌داری از بچه نیاز به وقت زیادی دارد اما جی‌جی از پرستار برای مراقبت از کودک خود کمک نمی‌گیرد بلکه یولاندا در نگه‌داری از نوه‌اش کمک می‌کند. این درست است که با توجه به پاندمی ویروس کرونا خیلی از کارها به تعویق افتاده اما برای مدل حرفه‌ای مانند جی‌جی همیشه کلی فرصت وجود دارد و طرفدارانش دوست داشتند بدانند حالا که او کای را دارد کی به ران‌وی برمی‌گردد؟

بازگشت به ران‌وی

در مارس 2021 جی‌جی بعد از مدت نسبتا طولانی دوری از کار و گذشت 6 ماه از به دنیا آمدن کای به ران‌وی برگشت و چند لوک برای نمایش مد پاییز ورساچه در میلان داشت. جی‌جی در این لوک‌ها با کفش‌های بوت چانکی و لباس‌های سیاه و تیره که با رنگ‌هایی مثل قرمز و سایه‌ی آبی ترکیب شده بودند دیده شد. از آنجایی که جی‌جی همیشه با موهای بلند بلوند دیده شده بود تغییر رنگ موهایش نظر زیادی را به خود جلب کرده است. او به موهای خود کمی تم قرمز داده و با این تغییر به نظر می‌رسد بیش از هر وقت دیگری آماده‌ی کار است. همچنین امسال بار دیگر عکس جی‌جی را بر روی مجله‌ی ووگ دیدیم. قبل از این بارها عکس این مدل زیبا را بر روی مجله‌ی ووگ بریتانیا، ایتالیا، عربی و مجلات معتبر زیادی دیده بودیم و این بار ووگ آمریکا عکسی از او با یک پیراهن گلدار روی جلدش گذاشت و به این ترتیب جی‌جی به شکستن رکورد بیشترین تعداد عکس بر جلد مجلات ووگ نزدیک‌تر شد.

چیزهایی که شاید ندانید

با وجود این همه موفقیت در زمینه‌ی مد گاهی استعدادهای احتمالی دیگر جی‌جی مورد توجه قرار نمی‌گیرد اما او به غیر از مدلینگ در زمینه‌ی ورزش هم استعداد زیادی دارد. او اسب‌سوار و والیبالیست قابلی است که این علایقش را به خاطر مدلینگ به صورت حرفه‌ای دنبال نکرده. همچنین در چند فیلم هم به عنوان بازیگر حضور داشته است. در سال 2018، در شبکه‌های اجتماعی صحبت از این بود که جی جی حدید بدنی بیش از حد لاغر دارد و بابت این کلی ملامت شد. جی‌جی در جواب به تمام این حرف‌ها گفت که مبتلا به بیماری هاشیموتو، یک بیماری خود ایمنی تیروئید، است. او در توییترش نوشت “برای آنهایی که می‌خواهند بدانند چرا بدن من در طول سال‌ها تغییر کرده است، ممکن است متوجه نباشید اما وقتی من کارم را در 17 سالگی شروع کردم، هنوز مبتلا شدنم به بیماری هاشیموتو تشخیص داده نشده بود”. او بارها تصاویری از خود در حال خوردن همبرگر و فست‌فود منتشر کرده تا نشان دهد برای مدل بودن خود را شکنجه نمی‌کند. حتی اگر جزو طرفداران پر و پا قرص جی‌جی حدید هم نباشیم باز نمی‌توانیم حرفه‌ای بودن و موثر بودنش در کار خود و صنعت مد را نفی کنیم و در هر صورت این مشخص است که او یکی از ستاره‌های بی‌مثال بر روی ران‌وی‌ها است.

منابع

https://www.biography.com/personality/gigi-hadid

https://www.harpersbazaar.com/celebrity/latest/a32188642/gigi-hadid-zayn-malik-relationship-timeline/

https://www.vogue.com/article/gigi-hadid-cover-march-2021

https://www.nickiswift.com/348850/why-everyone-is-talking-about-gigi-hadids-return-back-to-the-runway/

https://www.yahoo.com/lifestyle/gigi-hadid-way-vogue-covers-ever-210729614.html

پرستو / Parastoo

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

One thought on “حقایقی از جی‌جی حدید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

آریانا گرانده در عشقی جدید

زوج‌های هالیوود همیشه حاشیه دارند. حتی اگر این زوج، آریانا و دالتونی باشند. آن‌ها که به دور از فضای مجازی در یک رابطه خصوصی داشتند، خبر طلاقشان مانند بمب صدا کرد. صبر کنید، سوپرایز تمام نشده…

<<< ادامه

پیش‌نمایش باربی

فیلم باربی به کارگردانی گرتا گرویگ پس از مدت‌ها انتظار، شب گذشته در لس‌آنجلس به نمایش درامد و بینندگان را تحت تاثیر قرار داد. در این مطلب به بررسی حواشی این پیش نمایش فیلم خواهیم پرداخت.

<<< ادامه