پنج حقیقت در مورد کارداشیان ها

مقدمه:

با اینکه زندگی پر حاشیه کارداشیان-جنر ها از زمان پخش اولین اپیزود رئالیتی شوی -همگام با کاراداشیان ها (Keeping Up With The Kardashians-KUWTK) از ۱۴ اکتبر ۲۰۰۷ کتاب باز بوده است، اما همچنان سورپرایز های جالبی درمورد آن ها وجود دارد. کریس جنر مادر خانواده و البته مغز متفکر خانواده است. دختر ها به ترتیب سن کورتنی ، کیم و کلویی و برادراشان راب که پدر آن ها رابرت کارداشیان است. خواهران کوچکترشان کندال ۲۵ ساله و کایلی ۲۳ ساله که پدرشان ویلیام بورس جنر بود اما بعد از عمل تغییر جنسیت نام خود را به کیتلن جنر تغییر داد و جنر ها در حال حاضر ۲ مادر دارند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا از حواشی جالب این خانواده پرده برداریم. 

۱-ایده رئالیتی شوی ـ همگام با کارداشیان –

در مورد اینکه ایده ی این شو اولین بار به ذهن چه کسی رسیده است، بحث وجود دارد. گفتیم که کریس جنر مغز متفکر خانواده است که به او Momager هم گفته میشود ترکیب Manager  و Mom. بسیاری از منابع بیان کرده اند اوست که تصمیم میگیرد در چه زمانی چه حواشی برای شهرت و معروفیت بیشتر خانواده ایجاد شود. حتی گفته میشود ویدیویی که از رابطه جنسی کیم و دوست پسرش منتشر شد هم با برنامه ریزی کریس جنر پیش رفته است که اتفاقا همان ویدیو کیم را بر سر زبان ها انداخت و شهرت خانواده را چندید برابر کرد. اما در مورد رئالیتی شو، کیتلن جنر در کتاب خاطراتش با نام “اسرار زندگی من” بیان می دارد که در ابتدا او مفهوم ایجاد یک این شو را نشان داده است نه همسر سابقش کریس جنر. در قسمتی از این کتاب نوشته شده است که کیتلن به کریس میگوید: “این خانه سرشار از حس نوجوانی، بلوغ و جوانی، (به فرزندان متعدد با سنین متفاوت اشاره دارد) و دو پدر و مادر با سبک های بسیار متفاوت است. به نظر من برای تلویزیون نمایش جالبی از این خانه به وجود میاید.” بعدها، او نوشت: “کریس می گوید او کسی است که این ایده را مطرح کرده است و تصمیم گرفت آن را فعالانه به رایان سیکرست برساند.” رایان سیکرت تهیه کننده و مجری برنامه های رادیویی و میزبان برنامه های تلویزیونی از جمله American Idol است. در پاسخ، کریس هم در مصاحبه با هالیوود ریپورتر گفت که ادعای جنر، یک ادعای “بسیار پوچ” است. کریس گفت: “من مطمئن نیستم انگیزه وی برای گفتن چنین حرفی چه بوده است. شاید کسی باید به او یادآوری کند که نام این برنامه ” همگام با کارداشیان ها ” می باشد و به او ارتباطی پیدا نمیکند. بعد از به وجود آمدن این حواشی، شبکه ی  E! پخش شو را متوقف کرد و آن را به شبکه Bravo داد. اما رایان سیکرست، دوست خانوادگی و تهیه کننده باسابقه، مدیران شبکه را متقاعد کرد تا به این شو یک فرصت دوباره بدهند که به نظر موفق هم بود. جالب است بدانید که کریس جنر در حال حاضر ۱۰ تا نوه دارد اما دوست ندارد که مادربزرگ صدایش کنند به همین دلیل برای جلوگیری از به وجود آمدن کلیشه ها، لقب جالب “lovey” را انتخاب کرد تا نوه هایش او را با این نام صدا کنند. اگر این شو را دیده باشید نوه ها، کریس را با همین نام صدا میکنند. یک واقعیت تعجب آور دیگر در مورد این خانواده مشهور امریکایی این است که در اصل آمریکایی نیستند. رابرت کارداشیان ارمنی بوده است و اصلیت خود کریس به هلندی، انگلیسی، ایرلندی، آلمانی و اسکاتلندی میرسد. به نظر می رسد ملیت کارداشیان ها ترکیبی از ارمنی و اروپای غربی است!

۲- رفتار های وسواسگونه 

خانم ها در این خانواده یک سری خصوصیات جالب توجهی دارند که با مرور زمان به وسواس ها فکری و رفتاری تبدیل شده است. کریس در طول اپیزود ۱۴ شوی همگام با کارداشیان ها اعلام کرد که از گوگل آلارت برای مکان یابی فرزندانش استفاده میکند. او در یکی از مصاحبه هایش گفت: “من همیشه میخواهم بدانم بچه ها کجا هستند” و بعد هم با طنز ظریفی گوشی خود را نگاه کرد و گفت: “صبر کنید من یک ناتیفیکیشن دارم از گوگل، اوه اوکی بچه ها الان در ایتالیا هستند” کیم و کلویی اشتراکات زیادی دارند، یکی از آن ها وسواس شدید در نظم و نظافت است و منابع معتبر زیادی اعلام کردند که آن ها به OCD حاد مبتلا هستند. خانه کیم هفته ای ۳ بار توسط نظافتچی تمیز میشود اما خودش میگوید باید هر روز نظافت کند و تا مطمئن نشود همه چیز مرتب و منظم است نمیتواند دوش صبحگاهی را بگیرد. در مورد کیم اعلام شده است که غذاهایی که برایش فرستاده میشوند هم به طور جداگانه درون کیسه های فریزر به او تحویل داده میشوند تا مطمئن باشد غذای او از بقیه جدا بوده است. کلویی هر ۲ روز یکبار تمام ملحفه های تخت خود را عوض میکند و از وسواس های فکری او چیدمان یخچال و قفسه های خوراکی در آشپزخانه با نظم و قوانین و مقررات خود اوست به طوری که وقتی درب یخچال باز میشود باید تمام آیتم ها در صف های منظمی کنارهم قرار گرفته باشند. در یک اپیزود از -همگام با کارداشیان ها- این مسئله مورد بحث قرار میگیرد و بینندگان شاهد آن هستند که کریس، کلویی را مجبور میکند با یک روان-درمانگر ملاقات کند تا به کمک او به جنگ رفتارهای وسواس گونه ی خود یا به تعبیر خودش KloOCD برود. از دیگر اشتراکات این دو خواهر این است که کلویی هم به تازگی فاش کرد راه کیم را دنبال کرده است و یک فیلم ضبط شده از رابطه اش با همسر سابقش لامار آدام دارد که آن را در یک صندوق آهنی نگه داری میکند. به نظر می رسد دختران کارداشیان هرگز یاد نمی گیرند که زندگی خصوصی خود را حفظ کنند.

۳- آراستگی اجباری و اعتیاد آور

کایلی و کندال تقریبا تمام دوران نوجوانی شان در این شوی تلویزیونی سپری شد. کندال در یکی از مصاحبه هایش اظهار کرده است که مادرشان هر هفته آرایشگر ناخن را به خانه میآورد تا کایلی و کندال ناخن هایشان را مرتب کنند و لاک بزنند. کریس به آن ها میگفت که نباید دست هایشان به غیر از این حالت به نظر برسد. در سال ۲۰۱۷ هم در یک مصاحبه با Cosmopolitan آرایشگر آن ها این گفته را تایید کرد و گفت عادت آراستگی و آرایش ناخن ها از کودکی در کایلی و کندال نهادینه شده است. البته کندال در حال حاضر گفته است که فقط وقتی عکاسی داشته باشد این کار را انجام میدهد اما کایلی که به داشتن ناخن های رنگارنگ و متفاوتش مشهور است، رویه ی مادر را همچنان در پیش گرفته است و مشاوره های او سرلوحه سبک زندگیش شده اند. کیم هم در یک مصاحبه ویدیویی با Elle گفته است که برای خودش این شرط  را قرار داده است که همیشه با شکوه و تجملاتی به نظر برسد. بنابراین وقتی صبح ها از خواب بیدار میشود، از تخت خارج نمیشود مگر اینکه مطمئن شود کارهای مربوط به آرایش مو، ناخن ها و صورت او کاملا روی برنامه ریزی از پیش تعیین شده است. نکته ی جالب توجه دیگر در مورد کیم آنکه طلا و زیورآلات خود را قبل از استفاده با سشوار گرم میکند چون نمیتواند فلزات را بدون گرم کردن روی پوست خود قرار دهد. 

۴- زندگی خصوصی برای نمایش عمومی

کورتنی تنها فرد این خانواده است که هرگز تمایلی نداشته است جلوی دوربین برای نمایش همگانی زندگی خصوصی اش برود. او به شدت خجالتی است و اصلا از ابتدا هم با اجرای ایده رئالیتی شو در نبرد بوده است. به گفته کریس بزرگترین فرزندش که زمان شروع این شو، ۲۷ سال داشت باید به هر قیمتی بود قانع میشد. او به هالیوود ریپورتر گفت تنها کسی که برای شرکت در شو مقاومت میکرد کورتنی بود که به نوعی تردید داشت. کورتنی در نهایت به این برنامه پیوست اما اعتراف کرده است در فصل اول یک قسمتی به اینگونه بود که باید به حمام میرفت و در آنجا با خیال راحت و دور از چشم گروه فیلم برداری و سایرین به آرامی گریه کرده است تا فیلم برداری آن قسمت تمام شود. او گفته است هرگز جلوی دوربین گریه نخواهد کرد. از طرفی کورتنی به دلیل پایبندی به این برنامه مجبور شد یکی از سخترین اپیزودها را با وجود شرم و خجالت و احساس بدی که داشت اجرا کند. او در مصاحبه اش با هالیوود ریپورتر در سال ۲۰۱۷ گفت سخت ترین قسمت فیلم برداری برای او، اپیزود جدایی اش از اسکات دیسک در سال ۲۰۱۵ بوده است. این زوج حدود یک دهه با هم بوده اند و در حال حاضر هم به ظاهر برای کنترل فرزندانشان نزدیک به هم مانده اند. آن ها ۳ فرزند مشترک دارند و فرزند پروری مشترک برای کورتنی بسیار مهم است. جالب است بدانید وقتی کریس و رابرت از هم جدا شدند، کورتنی تا ۵ سال لباس سیاه میپوشید و عزادار جدایی پدر و مادرش بود. کورتنی در همین مصاحبه گفت: “من بابت فیلم برداری این قسمت اضطراب زیادی داشتم و در آخر گفتم بیایید لطفا این بخش را کنار بگذاریم. متاسفانه نپذیرفتند و من نشستم و شروع کردم به گریه کردن. شما وقتی از یک رابطه عبور میکنید، یادآوری مجدد خاطرات آن از جمله مصاحبه در مورد آن و یا صحبت کردن از آن دوباره برخی از ماجراها را در ذهن شما به جریان می اندازد و باعث ناراحتی مجدد شما می شود. همه نظر میدهند و شما دوباره شروع به دیدن و شنیدن نظرات سایرین در مورد این جدایی هستید” اگرچه کورتنی به شو و برنامه های تلویزیونی پایبند مانده است، اما اخیراً تصمیم گرفت که از جلوی دوربین بودن عقب نشینی کند و بیشتر وقت خود را برای فرزندانش و برند تجاری خود Poosh صرف کند.

۵- روزگار پیش از شهرت

 افراد این خانواده پیش از این شهرتی که در حال حاضر دنیای اخبار را قبضه کرده است، هرکدام دوران جالب توجهی داشتند. مثلا کیم به عنوان دستیار پاریس هیلتون سرشناس مشغول به کار بوده است. با او به مراسم های مهم میرفته است و به واسطه ی او در ایونت های مهم دنیای مد و فشن، جلوی دوربین عکاسان قرار میگرفته است. او به عنوان فردی که کمد لباس ها و وسایل پاریس را مرتب و استایل های روزانه او را آماده میکرد مشغول به کار بوده است و یکی از نزدیکترین و بهترین دوست های پاریس شناخته میشد. اولین کیف هرمس او زمانی در دستانش دیده شد که در کنار پاریس بود. البته همچنان پاریس هیلتون از او به عنوان دوست نزدیکش یاد میکند و تولد او را هم در صفحه ی اینستاگرام خود تبریک میگوید اما اینطور به نظر میرسد که کیم دیگر او را نمیشناسد. گفتیم کورتنی از مقابل دوربین قرار گرفتن خجالت میکشیده است، قبل از اینکه او وادار شود در رئالیتی شو همگام با کارداشیان ها مقابل دوربین رود، به عنوان دستیار تهیه کننده برنامه های تلویزیونی مشغول به کار بوده است و او کسی بود که فریاد میزد: صدا، دوربین، حرکت! از اولین شغل های کندال راه بردن سگ ها یا dog-walking در سن ۱۴ سالگی بوده است که به عنوان یک حامی حیوانات خیلی دور از تعجب نیست. کایلی هم اگرچه در حال حاضر، صاحب و موسس برند تجاری لوازم آرایشی Kylie Cosmetics است و نامی برای خود به دست آورده است، اما آغاز کار او زمانی بود که تنها 12 سال داشت که وارد حرفه مادلینگ شد زمانی که برای Sears کار میکرد. برند آرایشی او موفقیت چشمگیری را کسب کرد که منجر شد کایلی به “جوانترین میلیاردر خود ساخته جهان” تبدیل شود. کلویی هم در روزگار پیش از شهرتش در سال ۲۰۰۱یک تصادف بسیار بد داشته است و از پنجره جلوی ماشین به بیرون پرتاب شده است. این تصادف باعث شده است از ناحیه سر آسیب ببیند و بخشی از حافظه بلند مدت او دچار اختلال شود. در یک قسمت از همگام با کارداشیان ها در سال ۲۰۱۳ کلویی اعتراف کرد که قادر به یادآوری چیزی نیست و وضعیت او روز به روز بدتر می شود. متأسفانه این موضوع گاهی او را ناامید و عصبانی می کند زیرا او نمی تواند بسیاری از خاطرات کودکی اش را به یاد بیاورد. 

منابع: 

https://celebmix.com/eight-interesting-and-bizarre-facts-you-must-know-about-the-kardashian-family/

https://www.mirror.co.uk/3am/celebrity-news/kourtney-kardashian-opens-up-how-20312062

https://www.insider.com/keeping-up-with-the-kardashians-facts-2018-2#the-original-goal-of-the-show-was-to-direct-attention-to-the-familys-clothing-stores-13https://www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/6417767/kardashians-family-eldest-youngest/

مهشاد / Mahshad

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

آریانا گرانده در عشقی جدید

زوج‌های هالیوود همیشه حاشیه دارند. حتی اگر این زوج، آریانا و دالتونی باشند. آن‌ها که به دور از فضای مجازی در یک رابطه خصوصی داشتند، خبر طلاقشان مانند بمب صدا کرد. صبر کنید، سوپرایز تمام نشده…

<<< ادامه

پیش‌نمایش باربی

فیلم باربی به کارگردانی گرتا گرویگ پس از مدت‌ها انتظار، شب گذشته در لس‌آنجلس به نمایش درامد و بینندگان را تحت تاثیر قرار داد. در این مطلب به بررسی حواشی این پیش نمایش فیلم خواهیم پرداخت.

<<< ادامه