استایل متفاوت هری استایل

مقدمه

وقتی از سلبریتی‌هایی صحبت می‌کنیم که استایل متفاوتی از بقیه دارند، هری استایلز خواننده‌ی جوان بریتانیایی یکی از افرادی است که نامش به سرعت به ذهنمان می‌رسد. استایل‌های هری از دوران نوجوانیش که وارد صنعت موسیقی شد تا به امروز تغییرات زیادی داشته است و می‌توان گفت که او استایل متفاوتش را به امضا شخصیش تبدیل کرده است. در این ویدیو به تاثیر استایل او در مد و فشن نگاهی می‌اندازیم.

ایکس فکتور، شانس دوباره

هری استایلز متولد 1994 در بریتانیا است. او از نوجوانی به خوانندگی علاقه داشت و در سال 2010 با ورود به مسابقه‌ی استعدادیابی بریتانیا، ایکس فکتور، فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد. اگرچه در ابتدا به عنوان خواننده‌ی سولو وارد مسابقه شد اما نتوانست موفق باشد و نظر داوران را جلب کند با این حال داورها که پتانسیل او را دیده بودند تصمیم گرفتند بار دیگر به او و چهار شرکت‌کننده‌ی دیگر شانس بدهند که این بار به‌عنوان یک گروه مسابقه را ادامه دهند. این گروه شامل استایلز، نایل هوران، لیام پین، لوئیس تاملینسون و زین مالیک بود و به پیشنهاد هری اسم گروه وان دایرکشن شد.

وان دایرکشن موفقیت‌های زیادی کسب کرد. پنج آلبوم این گروه در سال‌های 2010 تا 2015 موفقیت‌های زیادی کسب کردن و این گروه به یکی از مشهورترین گروه‌های پسرانه‌ی دنیای موسیقی تبدیل شد. اما در سال 2016 فعالیت این گروه به پایان رسید و استایلز به عنوان خواننده‌ی سولو کار خود را آغاز کرد. آلبوم‌های سولوی او نیز محبوب و پرفروش بودند اما در این سال‌ها تنها صدا و آهنگ‌های او مورد توجه نبوده بلکه لباس‌ها و استایل او نیز بسیار مورد بحث و تاثیرگذار بوده است.

فشن زنانه

در سال‌های اخیر بسیاری از تعاریف در صنعت مد دستخوش تغییراتی شده است. خیلی از افراد سعی کرده‌اند با روش‌های مختلف از لباس‌های موجود در فشن جنسیت‌زداییجنسیت بوده را طوری ترویج داده‌اند که الان به آیتمی بدون جنسیت تبدیل شده است. اما هنوز هم خیلی‌ها بعضی از لباس‌ها را فقط برای فشن زنانه یا مردانه می‌دانند درحالیکه هری در بسیاری از لباس‌های خود از المان‌هایی استفاده می‌کند که برای زنان در نظر گرفته می‌شود.

شاید از اولین لباس‌های هری که از فشن زنان الهام گرفته شده بود بتوان به پیراهن حریر و شلوار او در موزیک ویدیو light’s up اشاره کرد که توسط هریس رید طراحی شده بود. اما بعد از آن هم باز از این دست لباس‌ها پوشید و چند سالی است که گردنبند مروارید یک عنصر اصلی در استایل‌های فرش قرمز یا حتی لباس‌های روزانه‌ی او است. در موزیک ویدیو اخیر هری استایلز در سال 2021 به نام Treat People With Kindness او و فیبی والتر بریج بازیگر بریتانیایی لباس‌هایی کاملا مشابه پوشیده‌اند که نشان می‌دهد ایده‌ی لباس‌های بدون جنسیت برای هری اهمیت دارد. در قیاس لباس‌ها و استایل او در آغاز کارش در نوجوانی این تغییرات بسیار چشمگیر و جالب‌اند. چه موافق آزادی در لباس پوشیدن برای مردان و زنان باشیم و چه نباشیم نمی‌توان از شجاعت هری در انتخاب لباس و تفاوت او با دیگران را چشم پوشی کرد. البته کار کردن او با طراحان بزرگ هم از دلایل جالب توجه بودن لباس‌های اوست.

کمپین گوچی

برای به چالش کشیدن روزمرگی لباس‌های رسمی مردانه چه کسی بهتر از هری را می‌شناسید؟ الساندرو میشل طراح ارشد برند گوچی هری استایلز را به عنوان چهره‌ی کمپین گوچی انتخاب کرد تا با ارائه‌ی کت و شلوارهای متفاوت مردانه دید تازه‌ای از لباس رسمی مردانه را نشان دهد. لباس‌های این کمپین از سال‌های 1970 الهام گرفته شده بودند و هری استایلز با شرکت در این کمپین علاقه‌ی خود به فشن را نشان داده است.

در سال 2019 هم هری استالیز در کنار الساندرو میشل در مراسم مت‌گالا شرکت کرد. او با بلوز تور و شلوار مشکی و تنها با یک گوشواره در مراسم حضور پیدا کرد. هری تنها برای شرکت در این مراسم گوش خود را سوراخ کرد. از آنجا که موضوع مراسم مت‌گالای سال 2019 کمپ بود می‌شود گفت که هری با پوشیدن این لباس از گوچی خیلی خوب این تم را رعایت کرد. البته جذاب بودن و تاثیرگذاری هری استایلز در صنعت مد به اینجا ختم نشده است. او موقعیت‌های تاریخ‌سازی را هم برای صنعت مد ایجاد کرده است.

کاور تاریخ‌ساز مد

احتمالا همه موافق هستید که مجله‌ی ووگ شناخته‌شده‌ترین و معتبرترین مجله‌ی مد در دنیاست و کاور مجله‌ی ووگ قرار بگیرد در صنعت مد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تا قبل از دسامبر سال 2020 عکس هیچ مردی به تنهایی بر روی مجله‌ی ووگ قرار نگرفته بود تا اینکه تصویر هری استایلز با یک پیراهن از برند گوچی و کتی مشکی رنگ رکورد اولین عکس سولوی مرد بر کاور مجله‌ی ووگ را از آن خود کرد. در کل تنها ده مرد به کاور مجله‌ی ووگ راه پیدا کردن و به جز هری تمام عکس‌ها کاپل یا دونفره بوده‌اند.

البته اولین بودن این عکس مهم است اما به‌طور کل تغییر عکس کاور مجلاتی مثل ووگ احتمالا نشانگر خواسته‌ی بخش قابل توجهی از جامعه برای تغییر نگاه جنسیتی به مد و فشن و آزادی بیشتر برای انتخاب لباسی که در آن حس بهتری دارند. در حال حاضر به‌نظر می‌رسد هری استایلز نماینده‌ی افرادی است که برای لباس‌ها جنسیت قائل نیستند. هری در مصاحبه‌ای با ورایتی گفت اگر یک لباس را چون زنانه است نپوشید یک دنیای کامل از لباس‌های عالی را از بین برده‌اید. چیزی که الان هیجان‌انگیز است که شما می‌توانید چیزی را که دوست دارید بپوشید و لازم نیست X یا Y باشد. این خطوط دارند کمرنگ می‌شوند. با این دید بسیاری از لباس‌های هری  خاص، جالب و به یادماندنی‌اند.

استایل به یادماندنی

از آنجاییکه هری استایلز در انتخاب لباس‌های خود سلیقه‌ی خاصی دارد تعداد زیادی لباس‌ها و استایل‌های بیادماندنی دارد. یکی از این لباس‌ها یک دست کت و شلوار قرمز مخمل است که در مراسم iHeart سال 2017 پوشیده بود. این لباس طراحی الساندرو میشل از برند گوچی است. این لباس شبیه به استایل‌های دهه‌ی 70 است که به زیبایی با یک پیراهن سفید با یقه‌ای خاص ست شده است.

هری در مراسم Brit Awards سال 2020 یک دست کت و شلوار زرد رنگ از برند مارک جیکوبز پوشیده بود. به همراه یک شال توری بنفش که دور گردنش بسته شده بود. این استایل از لباس‌های زنانه‌ی این برند بود هرچند برای استایلز مسئله‌ای نیست و کاملا در این لباس به زیبایی دیده می‌شد و مورد توجه قرار گرفت.

هری استایلز با پوشیدن کت و شلوار طراح بریتانیایی برند ژیوانشی، کلار واایت کلر، در نمایش مد ویکتوریا سکرت سال 2017 حسابی نظرات رو به خودش جلب کرد. او با کت و شلوار روشن و پیراهن سبز نعنایی استایلی رو ایجاد کرده بود که با کل نمایش هماهنگی داشت. مطمئنا به جز این لباس‌ها کلی کت و شلوار رنگی و براق به همراه پیراهن‌های جالب در کمد هری وجود دارد که همگی به یاد ماندنی و متفاوت هستند. به نظر می‌رسد که او خوب می‌داند که چگونه لباس بپوشد تا روی صحنه و جلوی دوربین عکاسان مجلات بدرخشد.

منابع

https://www.unitedbypop.com/lifestyle/harry-styles-fashion/

https://www.insider.com/fun-things-about-harry-styles-2019-5#styles-landed-a-gucci-campaign-in-2018-10

https://variety.com/2020/music/news/harry-styles-fine-line-hitmaker-of-the-year-1234842744/

https://www.gq-magazine.co.uk/gallery/harry-styles-best-fashion-moments

پرستو / Parastoo

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

۳ thoughts on “استایل متفاوت هری استایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

آریانا گرانده در عشقی جدید

زوج‌های هالیوود همیشه حاشیه دارند. حتی اگر این زوج، آریانا و دالتونی باشند. آن‌ها که به دور از فضای مجازی در یک رابطه خصوصی داشتند، خبر طلاقشان مانند بمب صدا کرد. صبر کنید، سوپرایز تمام نشده…

<<< ادامه

پیش‌نمایش باربی

فیلم باربی به کارگردانی گرتا گرویگ پس از مدت‌ها انتظار، شب گذشته در لس‌آنجلس به نمایش درامد و بینندگان را تحت تاثیر قرار داد. در این مطلب به بررسی حواشی این پیش نمایش فیلم خواهیم پرداخت.

<<< ادامه