۱۰ حقیقت که در مورد رونالدو نمیدانید!

مقدمه:

کریستیانو رونالدو متولد مادیرا در پرتغال یکی از بزرگترین فوتبالیستهایی است که به عنوان یک مهاجم همه کاره با سرعت فوق العاده، ضربات قیچی و حرکات پا به توپ فانتزی اش معروف است. CR7 تنها بازیکنی است که ۵ بار لیگ قهرمانان را برده است. او در اسپورتینگ لیسبون بازی میکرد و قبل از اینکه در سال ۲۰۰۹ با مبلغ ۹۴ میلیون یورو(گرانترین انتقال تاریخ در آن زمان) به رئال مادرید منتقل شود و تقریباً همه ی جوایزممکن را ببرد، در ۱۸ سالگی به عنوان بال راست وارد تیم منچستر یونایتد شد (جایی که عنوان قهرمان لیگ برتر را گرفت) و در ۲۳ سالگی جایزه بهترین بازیکن جهان(ballon d’or) را دریافت کرد که البته تا امروز ۵ بار برنده توپ طلا شده است. در مادرید، رونالدو در ۲۹۲ بازی ۳۱۱ گل به ثمر رساند، آماری باورنکردنی که نشان میدهد چه قدر با استعداد است. رونالدو در حال حاضر در یوونتوس در سری آ بازی می کند. در این مقاله برای شما از حقایقی در مورد او صحبت میکنیم که احتمالا نمیدانید پس با ما همراه باشید. 

۱۰-لقب دوران کودکی

رونالدو در کودکی به cry baby یا بچه گریه عو شهرت داشت چون به هر خواسته ای که نمیرسید به خاطرش کلی اشک میریخت و گریه میکرد. لقب دیگری که توسط دوستان نزدیکش به او نسبت داده میشد little bee یا زنبور کوچک بود که به سرعت عجیب و غریبش در فوتبال اشاره دارد. رونالدو به لطف سرعت فوق العادش سالهاست که تیم های حریفش را به دردسر انداخته و به چالش میکشد. 

۹-بدن بدون تتو

از زمان محبوبیت دیوید بکهام، در بین فوتبالیست ها تتوهای مختلف دست و پا و کل بدن رواج پیدا کرد. با این حال، رونالدو به طور محسوسی از این موضوع دوری کرده و حتی یک تتو کوچک روی بدن خود ندارد. گفته میشود که نداشتن تتو در مورد او مربوط به این واقعیت است که یک اهدا کننده خون متعهد است  و این کار را ترک نخواهد کرد و از آنجا که صلیب سرخ این شرط را برای اهدا خون قرار داده است که حداقل تا چهار ماه پس از انجام تتو، نمی توانید خون اهدا کنید به نظر میاید که دلیل قابل قبولی برای نداشتن تتو روی بدنش دارد.  CR7 یک بار مغز استخوان خود را برای کمک به پسر ۳ ساله هم تیمی خود کارلوس مارتینز که به یک بیماری خونی نادر مبتلا شده بود، اهدا کرد. 

۸-نامگذاری به یاد رونالد ریگان

اگرچه که رونالد و رونالدو در یک o متفاوت هستند اما پدر رونالدو José Dinis Aveiro نامش را از فرد محبوبش، رییس جمهور وقت امریکا که از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۹ در این مقام قرار داشت، انتخاب کرد. در نظر داشته باشید که وجود رونالدو را مدیون دکتری هستیم که حاضر به سقط او نشده است چون مادرش به علت فقر، دائم الخمر بودن پدرش و تعدد فرزندان، قصد نداشته او را به دنیا بیاورد، اما خوشبختانه این اتفاق نیافتاد و پدرش با انتخاب اسم رونالدو برای او، نام او را جاویدان کرد. 

۷-جهشی بلندتر از چیتا 

تحقیقات متفاوتی نشان داده اند که ستاره یوونتوس می تواند تا پنج برابر بلندتر از یک چیتا بپرد. ظاهراً او در پرش بسیار بهتر از بازیکن متوسط NBA عمل میکند که توجیحی است برای یکی از گل های معروف او با ضربه قیچی میان زمین و آسمان! رونالدو وقتی نوجوان بود وزنه های سنگینی را روی پاهایش می گذاشت و در جلسات تمرینی با آن ها می دوید. او معتقد بود که هرگاه آنها را در آورد، بسیار سریعتر از افراد عادی می تواند بدود و به نظر می رسد که درست بوده است. تخمین زده شده است که رونالدو در طول یک فصل فوتبال به طور متوسط ، ۹۰۰ برابر بیشتر از یک دوومیدانی المپیک در تمرین دو سرعت دارد. 

۶-فداکاری هم تیمی دوران نوجوانی

این یک داستان شگفت انگیز از روابط دوستانه بین رونالدو با هم تیمی و بهترین دوستش Albert Fantrau آلبرت فانتراو است. مربی آنها گفته بود هر کسی که در یک بازی خاص بیشترین گل را بزند، بورس تحصیلی آکادمی معتبر فوتبال لیسبون را به دست خواهد آورد. آلبرت و رونالدو در تعداد گل هایشان مساوی بودند اما در یک لحظه ی خاص وقتی آلبرت فرصت گلزنی داشت، توپ را به رونالدو پاس داد تا او گل بزند و از فرصت زندگی خود عبور کرد. وی بعداً توضیح داد که این کار را انجام داده زیرا می دانسته رونالدو فوتبالیست بهتری خواهد شد.

۵-اولین پرتغالی با شماره ۷ !

در سال ۲۰۰۳ ، رونالدو برای منچستر یونایتد قرارداد امضا کرد. او هنوز فقط یک نوجوان بود که شیاطین سرخ ۱۲ میلیون پوند برای رونالدو، که اولین بازیکن پرتغالی بود که به MUFC پیوست، پرداخت کردند. پیراهن شماره ۷ که به او اعطا شد، فشار و مسئولیت قابل توجهی برایش داشت چراکه قبلاً توسط دیوید بکهام، اریک کانتونا Eric Cantona و جورج بست George Best پوشیده شده بود. البته رونالدو بیش از ارزش این پیراهن،  خود را به اثبات رساند و سرانجام همین شماره ۷ مسیر حرفه ای او را معین کرد.

۴-الکل ممنوع!

متاسفانه رونالدو سهم قابل توجهی از آشفتگی های خانوادگی داشت. پدرش یک فرد دائم الخمر با اعتیاد شدید به الکل بود که در سال ۲۰۰۵ زمانی که این فوتبالیست ۲۰ سال داشت، به دلیل نارسایی کبدی درگذشت. این ستاره قبلاً چندین بار سعی کرده بود پدرش را به توانبخشی برساند، اما متأسفانه خوزه از هر نوع کمکی خودداری میکرد. در نتیجه از دست دادن غم انگیز پدر، سبب شد تا رونالدو به طور کل از مصرف الکل حتی در سرگرمی ها و مهمانی ها امتناع کند چون نمی خواهد ریسک مرگی شبیه پدرش را دنبال کند. 

۳-عمل جراحی قلب در ۱۵ سالگی

رونالدو در ۱۵ سالگی به دلیل تپش قلب شدید و ضربان قلب نامنظم تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت. شاید اگر این جراحی انجام نمیشد، این خطر وجود داشت که رونالدو هرگز نتواند به یک ستاره بزرگ فوتبال تبدیل شود. گفته میشد بعد از ظهر همان روزی که عمل جراحی خود را انجام داده بود از بیمارستان مرخص شد و بعد از دو روز استراحت به تمرین بازگشت. در آن زمان در اسپورتینگ لیسبون بازی میکرد. 

۲-اخراج از مدرسه 

رونالدو وقتی ۱۴ سال داشت به دلیل لهجه اش توسط یکی از معلمان مدرسه مورد تمسخر قرار گرفته بود و به قدری عصبانی و ناراحت شده بود که صندلی را به سمت معلم پرتاب کرده بود. همین اتفاق به نوعی قیام یک شهاب سنگ در دنیای فوتبال را رقم زد. او از مدرسه اخراج شد و مادرش Dolores میگوید که وقتی این اتفاق افتاد، ناراحت و عصبانی نبود چون میدانست استعداد واقعی رونالدو در فوتبال است نه در درس و کتاب و مدرسه! که خب به نظر میرسد همینطور هم بود. 

۱- راز پدر شدن و زندگی خصوصی

در مورد تولد ۳ فرزند اول او رمز و رازهای فراوانی وجود دارد. در سال ۲۰۱۰، کریستیانو برای اولین بار پدر کریستیانو جونیور شد که در ایالات متحده از زنی ناشناس متولد شد. او هزینه حضانت کامل نوزاد را به مادر فرزند خود پرداخت کرد و پسرش در پرتغال با کمک مادر رونالدو دلورس بزرگ شد. گفته میشود که هویت مادر این کودک طبق توافق بین آنها هرگز فاش نخواهد شد. در سال ۲۰۱۵، رونالدو پدر دوقلوها با نام های ایوا Eva و متیو Mateo شد که از طریق رحم اجاره ای به کمک خانمی که هزینه های مربوط به نگه داری DNA رونالدو را دریافت کرده بود، در امریکا به دنیا آمدند. در نهایت در سال ۲۰۱۷، رونالدو و پارتنرش جورجینا رودریگز احساس کردند میتوانند از اضافه شدن سنتی تعداد افراد خانواده هم لذت ببرند درنتیجه رودریگز در نوامبر ۲۰۱۷ یک دختر به نام آلانا مارتینا به دنیا آورد و رونالدو پدر ۴ فرزندی شد که همگی در کنار هم زندگی میکنند. جالب است بدانید که رونالدو با نامزد فعلیش جورجینا در فروشگاه گوچی در مادرید آشنا شده است. جورجینا به عنوان فروشنده در آنجا مشغول به کار بوده است و میگوید زمانی که رونالدو وارد مغازه شده است، قدش ، اندامش و زیباییش توجه جورجینا را جلب کرده به طوریکه ناخودآگاه میلرزیده است و همین امر سبب ایجاد جرقه ای بین آن ها شده است. رونالدو قبل از جوجینا با سوپر مدل روسی آیرینا شایک در رابطه بود. ابطه ی عاشقانه آن ها در سال ۲۰۱۰ شروع شد، رونالدو از او خواستگاری کرد و به نظر همه چی عالی بود. شایک از اینکه میتواند در نقش مادر فرزند رونالدو باشد بسیار ابراز خوشحالی کرده بود و اظهار داشت که بهترین ولنتاین عمرش را در کنار رونالدو گذرانده است اما به طور ناگهانی دنیای اخبار سلبریتی ها در یک شوک فرو رفت زمانی که در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۵ آیرینا به دوستانشان اطلاع داد که در مهمانی مادیرا در سرزمین مادری رونالدو شرکت نخواهد کرد و بعد از آن دیگر در کنار هم دیده نشدند. پیش تر نیز او در مراسم دریافت سومین توپ طلای رونالدو هم حضور نداشت و گمانه زنی ها مبنی بر این است که شروع اختلافات آن ها از همانجا بوده است. در حال حاضر رونالدو خانواده بزرگ و شادی دارد و به نظر میرسد در کنار جورجینا و فرزندانشان لحظات خوبی را میگذرانند.  

منابع: 

https://www.britannica.com/biography/Cristiano-Ronaldo

https://greatperformersacademy.com/interesting/25-amazing-facts-you-need-to-know-about-cristiano-ronaldo

https://kids.kiddle.co/Cristiano_Ronaldo

https://www.eightieskids.com/10-things-you-didnt-know-about-cristiano-ronaldo/

https://www.hellomagazine.com/celebrities/2015021325945/irina-shayk-cristiano-ronaldo-break-up/

https://www.nowtolove.com.au/parenting/family/cristiano-ronaldos-nontraditional-family-dynamic-explained-49488

مهشاد / Mahshad

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

آریانا گرانده در عشقی جدید

زوج‌های هالیوود همیشه حاشیه دارند. حتی اگر این زوج، آریانا و دالتونی باشند. آن‌ها که به دور از فضای مجازی در یک رابطه خصوصی داشتند، خبر طلاقشان مانند بمب صدا کرد. صبر کنید، سوپرایز تمام نشده…

<<< ادامه

پیش‌نمایش باربی

فیلم باربی به کارگردانی گرتا گرویگ پس از مدت‌ها انتظار، شب گذشته در لس‌آنجلس به نمایش درامد و بینندگان را تحت تاثیر قرار داد. در این مطلب به بررسی حواشی این پیش نمایش فیلم خواهیم پرداخت.

<<< ادامه