گام‌هایی برای یافتن استایل شخصی

مقدمه

 بسیاری از لباس‌هایی که ما انتخاب می‌کنیم فراتر از یک پوشش اند. این انتخاب‌ها نمود بیرونی از درون ما و شخصیتی است که می‌خواهیم ابراز کنیم. اینجاست که استایل شخصی به کمک ما می‌آید تا بتوانیم با پوششمان بخشی از وجودمان را نشان دهیم. “استایل شخصی درباره‌ی نشان دادن یک حس از خود است، حسی از آنچه به آن اعتقاد داریم و پوشیدن چیزی که دوستش داریم.” این جمله از رالف لورن تعبیر خوبی از استایل شخصی است. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا چند گام برای پیدا کردن استایل شخصی را بدانید.

استایل شخصی چیست؟

افرادی که مد را دنبال می‌کنند می‌توانند استایل زیبایی داشته باشند اما لزوما دنبال کردن ترندهای روز به بهتر شدن ظاهر ما کمکی نمی‌کند. استایل شخصی به معنای دنبال کردن ترندها نیست بلکه باید لباس‌هایی را بپوشید که علاوه بر اینکه زیبا هستند شما را خوشحال می‌کنند. به همین دلیل است که به آن استایل شخصی می‌گویند یعنی مشخصا به شخصیت و تفکر شما مربوط است. استایل در طول زمان تغییر نمی‌کند و از مد نمی‌افتد و شامل لباسی می‌شود که بیش از همه در بیان شخصیت شما موفق است.

گام اول: به کمد خود نگاه کنید.

بهترین راه برای اینکه سلیقه‌ی خود را تمام و کمال بفهمید این است که نگاهی به کمک و وسایل خود بندازید. ببینید کدام لباس را واقعا دوست دارید و از چه اکسسوری‌هایی زیاد استفاده می‌کنید. آنها را کنار هم بگذارید و به اشتراکاتشون فکر کنید. فکر کنید چرا از آن لباس‌ها خوشتان می‌آید و یا چرا زیاد می‌پوشیدشان؟ اولویت خود را پیدا کنید. ممکن است برای شما راحتی لباس هنگام پوشیدن فاکتور مهم و اساسی باشد اما برای دیگری چندان اهمیتی نداشته باشد. در نهایت انتخاب‌های قبلی شما بهترین سرنخ برای شروع کار است.

گام دوم: الهام بگیرید.

گاهی برای درک و شناخت بیشتر خودتان نیاز دارید تا در دنیای بیرون دنبال علایق خود بگردید. مجلات مد و فشن‌شوها، نمایشی از خلاقیت اند و مکانی هستند که ایده‌های فراوانی در آن پیدا می‌شود اما غیر از اینها می‌توانید از دوستان و آشنایان، فیلم‌ها یا در خیابان هم الهام بگیرید. بلاگرها و اینفلوئنسرهایی که سبک مورد علاقه‌ی شما را دنبال می‌کنند هم منابع الهام خوبی هستند. ببینید چه چیزی واقعا در شما شور و شوق ایجاد می‌کند و از دیدن آن سیر نمی‌شوید. می‌تواند یک کفش ساده‌ی تخت و یا یک کتونی معمولی باشد هر چیزی که می‌دانید پوشیدنش برایتان لذت‌بخش خواهد بود. اما در این بین باید خیلی دقت کنید که ترندها و استایل‌های دیگران را کورکورانه دنبال نکنید. هر چیزی که در تن دیگران جذاب است لزوما برای شما قابل استفاده نیست. اما اینها می‌توانند الهام‌بخش شما برای انتخاب کمد شخصیتان باشند.

گام سوم: با خود صادق باشید.

ممکن است لباس‌ها و استایل‌های فراوانی در دنیا باشد که تحسینشان می‌کنید و از دیدنشان لذت می‌برید اما آیا پوشیدنشان هم همین قدر لذتبخش است. ممکن است برایتان پیش آمده باشد که لباسی را در جایی دیده‌اید و آنقدر دوستش داشتید که در جا آن را خریده‌اید اما هرگز نتوانستید آن را در هیچ مکانی بپوشید چون در آن احساس راحتی نمی‌کردید. می‌شود گفت آن لباس‌ها زیبا هستند اما استایل شما نیستند. پس در مورد سبک زندگیتان با خود روراست باشید خیلی چیزها قابل تحسین‌اند اما برای شما کاربردی نیستند. پس از خود این سوال جدی را بپرسید که سبک زندگی شما واقعا چیست و چه استایلی شخصیت و روحیاتتان را بهتر نشان می‌دهد. به همان بچسبید و ازش لذت ببرید.

گام چهارم: تابلو خلق و خوی مد بسازید.

در گشت و گذار خود میان صفحات مد حتما به عکس‌هایی بر می‌خورید که دوستشان دارید. این عکس‌ها تصاویر روی بورد شما خواهند بود که در واقع منابع الهام و سلیقه‌ی شما هستند. درست کردن تابلو خلق و خوی روشی عالی برای توسعه‌ی استایل شخصی شماست. می‌توانید تمام این عکس‌ها را در فایلی در گوشی خود نگه دارید و بعدا به آنها سر بزنید. در بین این عکس‌ها دنبال اشتراکاتشان باشید. برای مثال ممکن است تمام مدل پیراهن‌هایی که پسندیده‌اید ماکسی بوده‌اند یا بلوزهای تنگ را انتخاب کرده‌اید. این آرشیو به شما کمک می‌کند شناخت سلیقه‌ی خود را تکمیل کنید. اگر خواستید به خرید بروید این عکس‌ها را به همراه داشته باشید و از آنها در انتخاب بهتر استفاده کنید.

گام پنجم: به کمد کپسولی آیتم شخصی بیفزایید.

داشتن کمد کپسولی به هر فردی کمک می‌کند تا نظم مناسبی را در لباس‌هایش ایجاد کند و همین نظم به داشتن یک استایل کمک می‌کند. در این روش یک سری لباس معمولا در رنگ خنثی، مشکی یا سفید وجود دارد که به راحتی با سایر آیتم‌ها ست می‌شود. بسیاری از این لباس‌ها مانند تی‌شرت‌های ساده و جین را احتمالا همین حالا هم در کمد خود دارید فقط کافی است سری به کمد خود بزنید و از شر تمام لباس‌هایی که نمی‌پوشیدشان یا دیگر اندازه‌ی شما نیستند خلاص شوید و نظمی را در کمد خود ایجاد کنید. در این صورت مواقعی که می‌خواهید از خانه خارج شوید لازم نیست زمان زیادی را صرف انتخاب کنید و همین طور می‌توانید یک استایل مناسب در زمان کوتاه برای خود ایجاد کنید که کاربردهای زیادی برای شما دارد. بعد از اتمام کار کمد کپسولی وقت آن رسیده که آیتم‌های شخصی را به کمد اضافه کنید تا به استایل نزدیک شوید. احتمالا در ابتدا مقداری آزمون و خطا خواهید کرد پس از انتخاب نترسید. از اکسسوری شروع کنید و بعد سعی کنید رنگ و طرح‌های مختلف را با هم امتحان کنید. طرح‌های چاپی و جنس‌های مختلف را ترکیب کنید و ببینید کدام برای شما مناسب است و به شما حس بهتری می‌دهد.

گام ششم: اعتماد به نفس داشته باشید.

داشتن استایل شخصی نیاز به اعتماد به نفس دارد شما نسخه‌ای از یک فرد دیگر نیستید و ماجرای استایل شخصی هم همین است. بیشتر افراد در جامعه شبیه به هم لباس می‌پوشند و رفتار می‌کنند پس طبیعی است که اگر دلتان بخواهد کاری کمی متفاوت‌تر انجام دهید یا لباسی کمی متفاوت‌تر بپوشید اضطراب را تجربه خواهید کرد اما به خود اجازه دهید تا آزاد باشید. از متمایز و منحصربه فرد بودن نترسید و چیزهای جدید را امتحان کنید. داشتن اعتماد به نفس برای ساختن یک استایل شخصی بسیار مهم و ضروری است. الان که به استایل شخصی خودتان نزدیک هستید چیزی شما را متوقف نخواهد کرد.

گام هفتم: خلاق باشید.

آخرین مرحله در پرورش استایل شخصی خلاقیت است. این تصور غلط است که داشتن سبک شخصی به این معناست که همیشه و هر روز لباس‌های مشابه بپوشیم. لباس‌های ما می‌توانند در طول زمان تغییر کنند. همان قدر که خود ما در طول زمان عوض می‌شویم و رشد می‌کنیم لباس‌هایمان هم تغییر خواهند کرد اما از طرفی هسته‌ی اصلی استایل ثابت باقی می‌ماند. می‌توانیم در همان حوزه‌ی استایل شخصیمان خلاقیت زیادی به خرج دهیم و چیزهای زیادی را امتحان کنیم. از ناحیه‌ی امن خود خارج شوید و به خودتان کمی آزادی عمل بدهید. استایل شخصی شما می‌تواند تا حدی منعطف باشد چراکه استایل شخصی به معنای پذیرش خود شماست و شما هم ممکن است وجوه مختلفی داشته باشید که نیاز باشد در استایلتان به نمایش بگذارید.

دنبال کردن فشن بسیار ساده‌تر از داشتن استایل شخصی است. اما تنها استایل شخصی شما می‌تواند واقعا بیان کند که شما چه کسی هستید و چه چیزی می‌خواهید. پیدا کردن استایل شخصی می‌تواند یک ماجراجویی باشد. ماجراجویی که در آن چیزهای زیادی کشف خواهید کرد و هیجانات زیادی را تجربه خواهید کرد. مرزهایتان را می‌شناسید و آنها را جابه‌جا می‌کنید. پس اگر دوست دارید چیزهای بیشتری درباره‌ی خود بدانید حتما به دنبال پیدا کردن استایل شخصیتان باشید.

منابع

https://www.masterclass.com/articles/how-to-find-your-personal-style#how-to-find-your-personal-style-in-5-steps

https://www.thegoodtrade.com/features/finding-personal-style-tips

پرستو / Parastoo

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیم کارداشیان

کیم و معشوقه هایش

کیم کاداشیان در ابتدا به عنوان استایلیست و دستیار وارد دنیای هالیوود شد و توسر پاریس هیلتون استخدام شد اما به سرعت پس از پخش شدن یک ویدیو جنسی از او، توانست توجه‌ها را به خود جلب کند. در این میان با کمی خوش‌شانسی به او خانواده‌اش، ساخت یک نمایشی به نام keeping up with Kardashians پیشنهاد شد. اکنون او یکی از مشهور ترین و ثروتمندترین زنان جهان با 1.6 میلیارد دلار دارایی است و مالک برندهایی در حوزه پوشاک و لوازم آرایشی نیز می‌باشد. در این مقاله نگاهی به روابط شخصی او انداخته‌ایم.

<<< ادامه
کایلی جنر و جوردین وودز

بزرگترین خیانتکارها

دنیای هالیوود همیشه پر از داستان‌های خیانت بوده. خیانت اعضای خانواده، دوستای صمیمی و یا عشق‌های سابق داستان همیشگی صنعت پرستاره آمریکا است. اما برخی از این خیانت‌ها قلب طرفداران را شکست و احساسات آن‌ها را جریحه دار کرده است. در این مقاله به تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه