جدیدترین آلبوم بیلی آیلیش

مقدمه: 

از آلبوم جدید بیلی آیلیش آهنگی گوش کردین؟ به تازگی در تابستان ۲۰۲۱ همانطور که خود بیلی قول داده بود، در ۳۰ جولای ۲۰۲۱ دومین آلبوم او با ۱۶ ترک منتشر شد. نام این آلبوم ـ شادتر از همیشه ـ است و گویی احساسات و تجربیات بیلی ۱۹ ساله در تک آهنگ‌های آن نهفته است. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به بررسی جزئیات بیشتر این آلبوم بپردازیم. 

۱-از ترانه نویسی تا ضبط و اجرا

همانطور که میدانید بیلی کار ترانه نویسی و ضبط را به کمک برادرش Finneas O’Connell با تک آهنگ Ocean eyes شروع کرد و بعد اولین آلبوم خود را با نام ـ وقتی همه خوابیم، کجا میرویم؟ ـ (When We All Fall Asleep, Where Do We Go?)  در ۲۹ مارچ ۲۰۱۹ منتشر کرد. این خواننده خودآموز و با استعداد تا کنون جوایز زیادی برای تک آهنگ ها و آلبوم اولش دریافت کرده است. بیلی در گفتگو با Rolling Stone گفته است که متن آهنگ ها در آلبوم دومش بر خلاف آلبوم اول که قسمت اعظم آن به خیالات و توهمات مربوط بود، بسیار واقعی، حقیقی و کاملا مطابق با روند زندگی عادی است. یکی از ترک های این آلبوم با نام ـ آینده ی من ـ (My Future) اولین آهنگی است که بیلی و برادرش پس از لغو تور جهانی بیلی در دوران پاندمی، نوشتند. این آهنگ در جولای ۲۰۲۰ منتشر شد. بیلی به اپل موزیک گفته است که اگر امسال سالی بود که من آرزوشو داشتم، و به دلیل فراگیری کرونا و شرایط قرنطینه ناچار به گذراندن زمان بیشتری در منزل نبودیم، ما (خودش و برادرش) هرگز نمیتوانستیم این آلبوم را بنویسیم. 

۲-موضوع اصلی آلبوم

آلبوم جدید بیلی به سوء استفاده های جنسی، احساسی، نزاع بر سر قدرت، ضربه های روحی حاصل از آن ها، روابط سمی و نادرست بین مردان مسن و دخترانی که به سن قانونی نرسیدند، روابط پنهانی و خطرناک و در کل به عشق و شهوت اشاره دارد. بیلی به Rolling Stone گفته است که تقریبا هیج کدام از آهنگ های این آلبوم شاد و لذت بخش نیستند چون از درونی ترین دردهای جامعه و قربانیان آن ها گفته شده است. در ادامه بیلی اظهار داشت از زمانی که در بین مردم شناخته و مشهور شد، دو رابطه ی مخفیانه را تجربه کرده است که در این آهنگ ها از تجربیات آن ها هم نوشته است. او میگوید تجربیات تلخ و لحظه های دردناک و دیوانه واری را گذرانده است که باعث شدند هرگز تمایل نداشته باشد به فرد جدیدی نزدیک شود و یا وارد رابطه ی رسمی شود. بیلی اظهار داشت که من هرگز تصمیم نگرفته بودم که مورد سو استفاده قرار بگیرم اما این اتفاق افتاد، آسیب های فراوانی متحمل شدم، کارهایی را انجام دادم که نمیخواستم و تا امروز از بیان کردن دوباره ی آن ها واهمه داشتم اما زمان آن فرا رسیده تا جهانیان صدای من را که امیدوار به آینده هستم، بشنوند. 

۳- لیست ترک ها و مفهوم آهنگ ها

این آلبوم از ۱۶ تک آهنگ با نام های زیر تشکیل شده است: 

1.’Getting Older’

2.’I Didn’t Change My Number’

3.’Billie Bossa Nova’

4.’my future’

5.’Oxytocin’

6.’GOLDWING’

7.’Lost Cause’

8.’Halley’s Comet’

9.’Not My Responsibility’

10.’OverHeated’

11.’Everybody Dies’

12.’Your Power’

13.’NDA’

14.’Therefore I Am’

15.’Happier Than Ever’

‘Male Fantasy’ 16.

بیلی اولین مستند خود را در ۲۵ فوریه ۲۰۲۱ با نام Billie Eilish: The World’s a Little Blurry که در مورد تجربیاتش از فضای خصوصی یک خواننده، روی استیج و خانواده اش بود، ساخت. کمی بعد از انتشار این مستند، ترک ۱۲ و ۷ این آلبوم با نام های ـ قدرت توـ و ـ علت گمشده ـ را منتشر کرد. هردوی این ترک ها در مورد روابط نا امید کننده هستند و بیلی میگوید ـقدرت توـ در واقع نگاه وحشتناکی است که پوپایی روابط عاشقانه بین مردان مسن و دختران نوجوان را نشان می دهد. این آهنگ تا به امروز اولین آهنگ مورد علاقه ی اوست. اولین ترک از این آلبوم با نام ـ پیر شدن ـ از نگاه بیلی به طور دردناکی در مورد فاش کردن است، وقتی همه چی بر ملا می شود! ترک های ۳ و ۱۳ با نام های Billie Bossa Nova و NDA به مفهوم قرار ملاقات در زندگی یک فرد مشهور می پردازند و از دریچه نگاه او به روابط می نگرند که گویی بخشی از تجربیات و احساسات خود بیلی است. ترک شماره ۵ و ۱۶ هم با نام های Oxytocin و Male Fantasy به شهوت های جنسی، روابط غیر نرمال و عجیب غریب و پورنوگرافی می پردازد و به نوعی آسیب های آن ها بر زندگی آدمی را بازگو میکند. به گفته منتقدان ترک شماره ۹ هم با نام ‘Not My Responsibility’ به فیلم کوتاه بیلی اشاره دارد که استاندارهای زیبایی و عوامل شرمساری از بدن را به شدت مورد انتقاد قرار می دهد. بیلی بعد از انتشار مستند خود به طرفداردانش گفته بود که موهای خود را رنگ میکند و این آغاز یک دوره ی جدید در زندگی بیلی است. 

۴- نظر شخصی بیلی در رابطه با آلبوم

بیلی در۳۰ ام جولای در یک پست اینستاگرامی در مورد این آلبوم نوشت: 

بالاخره آلبوم دوم من شادتر از همیشه بیرون اومد! خیلی هیجان زده هستم و اصلا نمیتوانم خودم را کنترل کنم، این کار لذت بخش ترین، عمیق ترین و پر احساس ترین تجربه ای بود که تا به حال نسبت به موزیک هایم داشته ام. من و فینیس با هم این آلبوم رو نوشتیم و من عاشق تمام آهنگ های این آلبوم هستم. برای من خیلی ترسناکه که این موزیک رو همه ی دنیا بشنون و وقتی بهش فکر میکنم، گریه ام میگیرد. من در ساخت و پرداخت این آلبوم، بزرگ شدم و تحقق باورهایم را تجربه کردم و در اصل این آلبوم بازتاب خود من است و هر کلامی در آن به احساسات درونی من نسبت به همان موضوع برمیگردد. آرزو میکنم که میتوانستم به عقب برگردم و دوباره از نو تمام این آلبوم را می ساختم چون بهترین شب های من در ساخت همین آلبوم گذشت. فینیس من عاشقتم و ازت ممنونم که خودت هستی و همیشه کنارمی. من هرگز نمیتوانستم برادری بهتر و همراه تر از تو داشته باشم. تو تمام دنیای منی و بدون تو من هرگز نمیتوانستم هیچ بخشی از این کار را جلو ببرم. در آخر لطفا مراقب این آلبوم و این بیان احساسات من در این آهنگ ها باشید چون این آلبوم دنیای منه! 

مهشاد / Mahshad

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

آریانا گرانده در عشقی جدید

زوج‌های هالیوود همیشه حاشیه دارند. حتی اگر این زوج، آریانا و دالتونی باشند. آن‌ها که به دور از فضای مجازی در یک رابطه خصوصی داشتند، خبر طلاقشان مانند بمب صدا کرد. صبر کنید، سوپرایز تمام نشده…

<<< ادامه

پیش‌نمایش باربی

فیلم باربی به کارگردانی گرتا گرویگ پس از مدت‌ها انتظار، شب گذشته در لس‌آنجلس به نمایش درامد و بینندگان را تحت تاثیر قرار داد. در این مطلب به بررسی حواشی این پیش نمایش فیلم خواهیم پرداخت.

<<< ادامه