راهنمای ساختن استایل کژوال و کژوال اسمارت

فهرست

تعریف استایل کژوال

چند قانون ساده برای داشتن استایل زیبا

انتخاب‌های مناسب برای لباس رو

ست لباس‌های اسمارت کژوال زنانه

ست لباس‌های اسمارت کژوال مردانه

به طور معمول انتخاب لباس روزانه افراد شامل لباس‌های راحت و غیر رسمی است که به آن استایل کژوال یا کژوال اسمارت می‌گویند. برای اینکه بتوانید یک استایل کژوال داشته باشید که شیک هم به نظر برسد نیاز به کمی تمرین و دیدن استایل‌های خوب دارید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا راهنمایی برای ساخت استایل کژوال داشته باشید.

تعریف استایل کژوال

استایل کژوال یکی از درس کدهای (dress code) مشهور است. این استایل شامل لباس‌های کاملا غیر رسمی است. اگر بخواهید کمی رسمی‌تر به نظر برسید می‌توانید استایل اسمارت کژوال را انتخاب کنید و با ترکیب لباس‌های راحت و چند قطعه لباس رسمی ظاهری شیک داشته باشید.

اگر می‌خواهید به یک مهمانی عصر پیش دوستانتان بروید یا می‌خواهید یک قرار ملاقات بی‌نقص داشته باشید از بین استایل‌های رایج در دنیای مد اسمارت کژوال انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. برای داشتن استایل اسمارت کژوال می‌توانید ترکیبی از لباس‌های غیر رسمی و رسمی را انتخاب کنید. برای مثال کفش پاشنه بلند رسمی را با شلوار جین بپوشید یا کتونی را با شلوار کتان ست کنید.

استایل کژوال

چند قانون ساده برای داشتن استایل کژوال زیبا

  • از لباس‌های خیلی تنگ دوری کنید

لازم نیست که حتما لباس‌های اورسایز بپوشید اما معمولا لباس‌هایی که آزاد هستند احساس راحتی و غیر رسمی بودن را بیشتر القا می‌کنند. اگر هدفتان این است که استایلی راحت و بدون دردسر درست کنید لباس‌های خیلی تنگ را کنار بگذارید. دامن‌های مدادی یا پیراهن‌هایی که به بدن می‌چسبند نپوشید. اما اگر دوست دارید شیک هم به نظر برسید از لباس‌های فیت استفاده کنید. برای مثال پوشیدن بلوز یقه اسکی در زمستان ایده‌ی خوبی است.

ایجاد استایل راحت و زیبا
  • شلوار جین را از قلم نندازید

شلوار جین راحتی که دارید برای استراحت در بیرون از خانه یا گذراندن وقت کنار دوستانتان عالی است. جین را تقریبا می‌شود با هر چیزی ست کرد و ظاهری غیر رسمی اما مناسب ایجاد کرد. به جز شلوار جین پوشیدن کت جین، سرهمی یا سایر آیتم‌های جین هم می‌توانند ایده عالی باشند.

شلوار جینتان را با یک تی‌شرت گشاد یا بلوز با یقه آزاد ست کنید. برای کفش هم می‌توانید از کتانی‌های راحت استفاده کنید پوشیدن بوت زیر شلوار بوت کات یا از روی جین اسکینی هم یکی از استایل‌های رایج کژوال است که ساختنش برای هرکسی آسان خواهد بود.

  • تی‌شرت‌ها همه‌کاره هستند

تی‌شرت از آن آیتم‌هایی است که همه جوره ست می‌شود. برای بالاتنه چیزی بیش از تی‌شرت حس غیر رسمی بودن را القا نمی‌کند. به علاوه با پوشیدن تی‌شرت مناسب می‌توانید استایل شخصی خود را هم به دیگران نشان دهید. از تی‌شرت‌هایی با جمله‌های جالب و بامزه یا مد روز استفاده کنید. یا تی‌شرت‌هایی با گلدوزی‌های مختلف یا رنگ‌های متفاوت را امتحان کنید.

  • پلوشرت یا بلوز دکمه‌دار بپوشید

برای یک قرار نهار دونفره که چندان هم رسمی نیست به چیزی بیش از تی شرت نیاز خواهید داشت. اگر دوست دارید کمی رسمی‌تر باشید پلوشرت و بلوزهای دکمه‌دار انتخاب‌های جذابی هستند که در عین حال که استایل غیر رسمی شما را بر هم نمی‌زنند شیک و مناسب‌اند.

پلوشرت خود را با شلوار جین راسته و کفش‌های کتانی ست کنید یا اگر از بلوز دکمه‌دار استفاده می‌کنید آستین‌های آن را تا نیمه تا بزنید تا ظاهر آن جذاب‌تر و کمی غیر رسمی‌تر شود. در این صورت هم آراسته هستید و هم خیلی رسمی به نظر نمی‌رسید و یک استایل کژوال بی‌نقص ساخته‌اید.

استایل کژوال زمستانی
  • با جامپر و سویشرت اورسایز ظاهرتان را کامل کنید

پوشیدن یک ژاکت جلوبسته اورسایز برای روزی که می‌خواهید استراحت کنید و لذت ببرید عالی است. این لباس برای رفتن به سر کار یا انجام خیلی از کارها مناسب نیست اما پوشیدنش در یک روز تعطیل محشر است. جامپر یا ژاکت خودتان را با شلوار جین کفش کتانی یا بوت ست کنید و لذت ببرید.

  • با صندل و پیراهن یک ست راحت بسازید

برای یک قرار عصرانه در یک روز تابستانی چیزی بیشتر از یک پیراهن ساده، صندل و عینک ‌آفتابی ظاهری کژوال و جذاب به شما نمی‌دهد. می‌توانید از سارافون یا لباس‌های جلوبنددار هم استفاده کنید. برای روی لباس‌هایتان از یک ژاکت سبک استفاده کنید یا در زیر سارافونتان یک تی‌شرت ساده بپوشید.

انتخاب‌های مناسب برای لباس رو

امسال زمستان داشتن استایل با لباس‌های لایه لایه رایج و جذاب است. بنابراین برای داشتن یک استایل کژوال عالی بد نیست فکری هم به حال لباس‌های رو بکنید. در زمستان چند انتخاب برای شما وجود دارد که هم ظاهرتان را غیر رسمی و هم ترندی و زیبا نشان می‎‌دهد.

اگر دوست دارید کاملا کژوال باشید. چند قطعه لباس وجود دارد که در فشن امروزه مورد پسند همه است. اول از همه به سراغ هودی بروید. هودی‌های جلوبسته به همراه جین و کتونی انتخاب امن و بی‌دردسری است. اما اگر دوست دارید نگاه‌های بیشتری را به خود جلب کنید و به استایل گرانچ هم علاقه دارید. یک بلوز چهارخانه یا فلانل را از روی تی‌شرت ساده‌ی خود بپوشید. این استایل را می‌توانید با کلاه بافت شلوار جین و کتونی کامل کنید. پوشیدن یک ژاکت بافت بلند هم ایده‌ جالبی است و ظاهر غیر رسمی شما را حفظ می‌کند.

استایل کژوال و گرانچ با پیراهن فلانل

شاید تصمیم داشته باشید کمی از اینها رسمی‌تر باشید. پس از لباس‌های اورسایز دور شوید و به جایش به سراغ کت‌های نیمه رسمی بروید. برای مثال یک کت کتان نیمه رسمی را انتخاب کنید. بسیاری از ترنج کت‌ها هم می‌توانند ظاهر غیر رسمی شمار را حفظ کنند.

ست لباس‌های اسمارت کژوال زنانه

اگر یک قرار دخترانه با دوستانتان دارید و نمی‌دانید چه بپوشید که هم راحت و هم شیک باشد، ما برایتان چند پیشنهاد جالب داریم.

بالاتنه: برای اینکه کمی رسمی‌تر باشید می‌توانید از کت بلیزر روی یک بلوز نیمه رسمی استفاده کنید. بلوزهای دکمه‌دار انتخاب امن و خوبی اند. اگر نمی‌خواهید زیادی غیر رسمی باشید از پوشیدن تی‌شرت‌های کتان با طرح چاپی گرافیکی خودداری کنید.

برای مانتو می‌توانید از مانتوهای جلوباز استفاده کنید که ظاهرشان نیمه رسمی است. مانتوهای کتی شیک هم انتخاب خوبی هستند. می‌توانید به جای مانتو از کت یا ژاکت‌های نیمه رسمی استفاده کنید. کت بلیزر از جمله آیتم‌های ترند است به علاوه ترنچ کت هم یک انتخاب کلاسیک و امن برای شما خواهد بود اما مراقب باشید کتی که می‌پوشید نباید زیاد رسمی باشد. اگر برش‌های آن آزادتر باشد راحتی بیشتری خواهد داشت.

ترفند ساخت استایل اسمارت کژوال

پایین‌تنه: برای پایین‌تنه می‌توانید از دامن‌های راسته یا شلوارهای نیمه رسمی استفاده کنید. اگر می‌خواهید استایل خود را نیمه رسمی نگه دارید از جین زاپ‌دار، بگی یا مام استفاده نکنید. جین‌های تیره و راسته یا اسکینی انتخاب بهتری هستند.

کفش: صندل‌های تخت، کفش‌های لوفر، باله و آکسفور رسمی نیستند اما استایل شما را نسبت به کتانی رسمی‌تر نگه می‌دارند و برای ساختن یک استایل اسمارت انتخاب‌های عالی هستند. اگر از کفش اسپورت استفاده می‌کنید مراقب باشید که حسابی تمیز و مرتب باشند. با توجه به استایل شخصیتان کفش‌های بوت تا مچ پا هم برای یک برنامه نیمه رسمی مناسب ‌اند.

اکسسوری: برای اکسسوری از زیورآلات ساده‌تر استفاده کنید. یک یا دو اکسسوری کافی است. یک ساعت شیک به همراه انگشتر یا گوشواره‌های ساده می‌تواند کافی باشد.

ست لباس‌های اسمارت کژوال مردانه

قرار اول از آن قرارهایی است که ممکن است آدم را به شک بیندازد. پوشیدن لباس در استایل اسمارت کژوال یک فشن امن برای شما خواهد بود.

بالاتنه: پیراهن‌های جلو دکمه‌دار انتخاب امن و راحتی برای شما خواهند بود. رنگ‌های خیلی تند را کنار بگذارید تا کمی رسمی‌تر به نظر برسید البته لازم نیست لباستان یک پیراهن رسمی مثلا با دکمه سر دست باشد. پیراهن شما می‌تواند آستین بلند یا کوتاه داشته باشد؛ هر دو مناسب ‌اند. می‌توانید این ترکیب را با یک کت اسپرت تکمیل کنید.

استایل اسمارت کژوال مردانه

پایین‌تنه: شلوارهای کتان یک ظاهر نیمه رسمی به شما می‌دهند. ممکن است بخواهید کمی غیر رسمی‌تر بپوشید پس جین انتخاب بعدی شما است. جین‌های زاپ‌دار یا بگی نپوشید به جایش یک جین راسته را انتخاب کنیدو اگر رنگ آن تیره باشد استایل شما رسمی‌تر است پس برای داشتن یک استایل اسمارت مناسب جین تیره و راسته یا اسکینی را انتخاب کنید.

کفش: می‌توانید از کفش چرم استفاده کنید. همچنین کفش‌های آکسفورد و لوفر هم ظاهر خوبی به شما می‌دهند. کتانی را تنها زمانی انتخاب کنید که یک کتانی تمیز و نو دارید. در غیر این صورت ممکن است ظاهرتان به نظر به هم‌ریخته شود.

اکسسوری: بهترین اکسسوری برای یک استایل اسمارت کژوال یک ساعت شیک یا دستبندهای ساده است. عینک آفتابی هم می‌تواند استایل نیمه رسمی شما را تکمیل کند.

منابع

https://www.masterclass.com/articles/how-to-put-together-a-dressy-casual-outfit

https://www.wikihow.com/Dress-Casually

پرستو / Parastoo

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین کمپین‌های تبلیغاتی مد و فشن

چگونگی تبلیغات در فشن و بهترین کمپین‌های مد در سال 2022

برای آنکه در صنعت مد و فشن بتوانید جایگاه خود را پیدا کنید و با دیگران رقابت کنید حتما باید در زمینه بازاریابی و ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی فعال باشید. در این پست درباره کمپین‌های مد و بهترین نمونه‌های آن صحبت کردیم.

<<< ادامه
گام‌هایی لازم برای استایلیست شدن

چگونه یک استایلیست کارکشته شویم؟

در سال‌های اخیر تعداد کسانیکه به استایلیست شدن علاقه دارند بیشتر شده است. اگر شما هم از این افراد هستید این مطلب را از دست ندهید.

<<< ادامه

چرا مدوفشن مهم است؟

مد و فشن یک راه ارتباط غیر کلامی است که مفاهیم زیادی را در برمیگیرد. در گذشته مد و فشن به طبقه مرفه جامعه و افراد سلطنتی اختصاص داشت اما امروزه برای همه افراد در دسترس است. اکثر مردم اهمیت زیادی برای فشن لباس قایل هستند اما هیچگاه برای شما سوال شده است که چرا مهم است؟ با ما همراه باشید تا نگاهی بر علت‌های اهمیت مد و فشن بیندازیم.

<<< ادامه