بلاگرهای باحجاب

دلال الدوب 

دلال الدوب، وبلاگ‌نویس و اینفلوئنسر مشهور، در سال 1986 در کویت به دنیا آمد. محبوبیت او بیشتر در زمینه آرایش، زیبایی و آموزش نکات مرتبط است. او در ابتدا در جهان عرب طرفداران خودش را پیدا کرد و بعد از آن به تدریج در سراسر جهان به شهرت رسید و اکنون بیش از 3 میلیون دنبال‌کننده در ایسنتاگرام و بیش از 900 هزار سابسکرایبر در یوتیوب دارد. او وبلاگ‌نویسی در حوزه مد را از سال 2012 آغاز کرد و  درباره ترفندهای بستن روسری و نکات آرایشی مطالبی منتشر کرد که مورد استقبال قرار گرفت. پس از آن در سال 2013 کانال یوتیوب خودش را راه‌اندازی کرد تا بتواند مخاطبان بیشتری جذب کند. 

مروه حسن 

مروه حسن در سال 1993 در یک خانواده مصری متولد شد. او یک کارشناس مد، کارآفرین و یکی از افراد تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی، با دو و نیم میلیون دنبال‌کننده، است. مروه در سن 22 سالگی از تحصیل در رشته حسابداری انصراف داد و فعالیت خود را در زمینه بلاگری و مد نویسی آغاز کرد. آنچه مروه حسن به عنوان یک هدف ساده برای بالا بردن استانداردها در پوشش‌های باحجاب آغاز کرد، به طراحی تبدیل شد و باعث شد خط تولید لباس شخصی خود را برای زنان باحجاب، با نام خودش، در مصر راه‌اندازی کند. او با برندهای مطرحی مانند لورال و گارنیر همکاری کرده است.  

روبا زی 

این بلاگر در سال 1993، در هلند به دنیا آمده است. طبق گفته‌اش، روبا می‌خواهد زنان را تشویق کند تا به تعادلی بین مذهب و فشن و جامعه برسند. او  استایل و سبک زندگی خود را در اینستاگرام به اشتراک میگذارد و بیش از یک میلیون دنبال‌کننده دارد. محتوای یوتیوب روبا اغلب در مورد سبک زندگی، رژیم‌های غذایی و ماجراجویی‌های او سفرهایش است که باعث شده است تا جایگاهی در میان محبوب‌ترین ستاره‌های یوتیوب داشته باشد. روبا زی فعالیتش را در صنعت مد از سال 2013 با به اشتراک گذاشتن ویدیوهایی درباره “طرز استفاده از اکسسوری‌هایی مانند گردنبند و عینک در استایل باحجاب” در کانال یوتیوبش آغاز کرد. 

اومایا زین 

اومایا زین، ستاره و بلاگر باحجاب اینستاگرامی، در سال 1990 در ونزوئلا به دنیا آمد و اصالتی فلسطینی-ونزوئلایی دارد. او در اینستاگرام بیش از یک میلیون دنبال‌کننده دارد. محتوایی که اومایا منتشر می‌کند درباره استایل باحجابش است، که بیانگر این است که حجاب باعث نمی‌ش‎ود انتخاب‌های شما در مد و فشن محدود شود. اومایا طرفدار استایل مینیمال است و منبع الهام برای استایل طرفدارانش است. همچنین او محتواهای مشابهی درباره ایده‌های استایل ونکات آرایشی را در کانال یوتیوبش به اشتراک می‌گذارد. اومایا پیش از اینکه مشهور شود، در رشته مدیریت بازاریابی دانشگاه فلوریدا تحصیل کرده است. 

لینا اسنوبار 

لینا اسنوبار مدل و اینفلوئنسر، آمریکایی-فسطینی، مشهور شبکه‌های اجتماعی متولد 1994 در تگزاس است. همچنین او یک پرستار و یک مادر است و اکنون یک فرزند دارد. لینا در اینستاگرام بیش از یک میلیون دنبال‌کننده و در یوتیوب بیش از 800 هزار سابسکرایبر دارد. او درباره استایل، زیبایی و حجاب تولید محتوا می‌کند و ابایی از صحبت درباره مشکلات اجتماعی‌ای که به سبب حجابش با آن‌ها روبرو میشود ندارد. اخیرا در ویدیویی که لینا به اشتراک گذاشته است، از مبارزات و سردرگمی‌هایش درمورد حجاب صحبت کرده است. او اولین ویدیو خودش را در یوتیوب در سال 2016 منتشر کرده و در حال حاضر بیش از 120 ویدیو آپلود کرده است که محتواهای آن‌ها فشن، زیبایی و سبک زندگی است و برخی از آنان تا 2 میلیون بازدید داشته است. 

سحر فواد 

سحر فواد، بلاگر مصری، در 1990 در مصر به دنیا آمد. او تنها بلاگر نیست، بلکه یک مهندس موفق است که به دلیل علاقه‌اش به فشن در سال 2014 یک وبلاگ در این زمینه راه‌اندازی کرد. او علاقه‌اش را به‌طور جدی‌تری دنبال کرد و دوره‌های متعددی در زمینه مد و فشن گذراند و در نهایت توانست پس از 9 ماه به نامی آشنا تبدیل شود. اکنون اینستاگرام او بیش از هشتصدهزار دنبال‌کننده دارد. سحر در سال 2015 با یک وکیل ازدواج کرد و دو فرزند، یک دختر و یک پسر، دارد و تصمیم دارد تا فعالیتش  در عرصه فشن را با راه‌اندازی خط تولیدش گسترش دهد. 

حبیبا دا سیلوا 

حبیبا داسیلوا در سال1994 در بیرمنگام انگلیس متولد شده است. مادر او لبنانی و پدرش برزیلی است و به انتخاب خودش از 10 سالگی حجاب را انتخاب داشته است. او فعالیتش را در سال2015 با وبلاگ‌نویسی آغاز کرد و اکنون یک خالق محتوای یوتیوب،  مالک برند خودش و یک ستاره اینستاگرامی با بیش از هشتصدهزار دنبال‌کننده است. پیش از اینکه به عنوان یک کارآفرین و بلاگر فعالیتش را آغاز کند، در رشته زبان انگلیسی و نویسندگی شروع به تحصیل کرد و به زبان‌های عربی و پرتغالی نیز مسلط است. بخشی از محتوای یوتوب او مربوط به ویدیوهای مادرش است که درباره ویژگی‌ها و شخصیت حبیبا صحبت می‌کند. طبق گفته‌های او حبیبا در درس بسیار جدی و سخت‌کوش بوده است. اما سخت‌کوشی او تنها به درس ختم نمیشود بلکه در حرفه خودش نیز خستگی ناپذیر است. با سفر به کشورهایی مانند دبی، مالزی و ترکیه  با برندهای متعددی همکاری میکند تا تجارتش را گسترش دهد. در آخرین مصاحبه‌اش اعلام کرده که تصمیم دارد کتابی  منتشر کند و این تصمیم در حالیست کهس پیش‌تر نیز یک کتاب شعر منتشر کرده است. 

منابع 

Marwa Hassan (Blogger) Wiki, Biography, Age, Wife, Net Worth, Family, Instagram, Twitter & More Facts (wikispro.com) 

Dalal Al Doub – Bio, Age, Wiki, Facts and Family – in4fp.com (infofamouspeople.com) 

Dalal Al Doub – Age, Family, Bio | Famous Birthdays 

12 Hijabi Influencers With The Best Ramadan Inspiration (myus.com) 

Ruba Zai Net Worth, Bio, Age, Height, Wiki [Updated 2022] (popularbio.com) 

Habiba Da Silva – Bio, Age, Net Worth, Single, Nationality, Body Measurement, Career (biographymask.com) 

12 Hijabi Influencers With The Best Ramadan Inspiration (myus.com) 

Leena Snoubar: Age, Wiki, Biography | FilmiFeed 

Leena Snoubar opens up about wearing a hijab as a mainstream fashion influencer (intheknow.com) 

One thought on “بلاگرهای باحجاب”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آینده فشن: نقش تکنولوژی و هوش مصنوعی در تغییر دنیای مد و لباس

همواره صنعت مد همگام با صنایع دیگر و حتی جلوتر از آن‌ها، از فناوری‌های جدید استقبال می‌کند، پیشرفت‌هایی که می‌تواند به  این صنعت در ایجاد طرح‌های خلاقانه و هیجان‌انگیز کمک کند. با ظهور هوش مصنوعی (AI) و سایر فناوری های پیشرفته، امکانات پیش رو برای دنیای مد بی پایان به نظر می رسد؛ از نمایش های […]

<<< ادامه
طراحان لباسی که از معماری الهام گرفته اند

طراحی با الهام از معماری

طراحان لباس مشهور زیادی از معماری شاخص برای طراحی لباس الهام گرفته‌اند. ریزبینی و جذابیت کار آنها بسیار قابل توجه است. در این مطلب برخی از این طرح‌ها را معرفی کرده‌ایم.

<<< ادامه
تاریخ پوشاک ایران در دوران قاجار و پهلوی

تاریخ پوشاک ایران معاصر، از دریچه عکاسی

با توجه به فرهنگ، اقتصاد و سیاست پوشاک مردمان ایران در دوران‌های مختلف تغییر زیادی کرده است. در این مقاله نگاهی به تاریخ پوشاک ایران معاصر کرده‌ایم.

<<< ادامه