نقش سریال در القای فشن

قبل از افزایش اینفلوئنسرهای اینستاگرام، وقتی به آرایش میرفتیم مدل‌موهای خود را از روی شخصیت سریال‌ها انتخاب می‌کردیم. آن‌ها الگویی بودند برای چگونگی مدل مو، آرایش و استایل‌های ما.

ارتباط مستقیمی بین فشن سریال‌ها و افزایش فروش لباس‌های مشابه وجود دارد. شخصیت‌های محبوب سریال‌ها به الهام‌بخشان مد برای افراد بسیاری تبدیل می‌شوند و سبک‌های استایل آن‌ها تقلید می‌شود.

با پخش سریال بریجرتون، Etsy افزایش نود درصدی فروش کرست‌هارا گزارش داد. همچنین پالت‌های رنگی خنثی و دستکش‌های توری و طرح‌دار تبدیل به ترندهای محبوبی بین افراد شد.

سریال Stranger things در دهه 80 میلادی اتفاق می‌افتد و سبب شد تا مد آن دوره دوباره مورد استقبال قرار بگیرد. برندهایی مانند H&M خط تولید ویژه این سریال را راه‌اندازی کردند و لویی ویتون از طرح‌های چاپی این سریال در رانوی‌ها استفاده کرد.

سریال Queen of Gambit جان تازه‌ای به استایل وینتیج بخشید. با پخش شدن این سریال مردم به سرعت طرفدار استایل‌های این سریال شدند و سرچ کت‌های چهارخانه بیش از 300 درصد افزایش پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آینده فشن: نقش تکنولوژی و هوش مصنوعی در تغییر دنیای مد و لباس

همواره صنعت مد همگام با صنایع دیگر و حتی جلوتر از آن‌ها، از فناوری‌های جدید استقبال می‌کند، پیشرفت‌هایی که می‌تواند به  این صنعت در ایجاد طرح‌های خلاقانه و هیجان‌انگیز کمک کند. با ظهور هوش مصنوعی (AI) و سایر فناوری های پیشرفته، امکانات پیش رو برای دنیای مد بی پایان به نظر می رسد؛ از نمایش های […]

<<< ادامه
طراحان لباسی که از معماری الهام گرفته اند

طراحی با الهام از معماری

طراحان لباس مشهور زیادی از معماری شاخص برای طراحی لباس الهام گرفته‌اند. ریزبینی و جذابیت کار آنها بسیار قابل توجه است. در این مطلب برخی از این طرح‌ها را معرفی کرده‌ایم.

<<< ادامه
تاریخ پوشاک ایران در دوران قاجار و پهلوی

تاریخ پوشاک ایران معاصر، از دریچه عکاسی

با توجه به فرهنگ، اقتصاد و سیاست پوشاک مردمان ایران در دوران‌های مختلف تغییر زیادی کرده است. در این مقاله نگاهی به تاریخ پوشاک ایران معاصر کرده‌ایم.

<<< ادامه