انواع بافت موهای ساده و شیک 

مقدمه: 

مدل موهای بافت در عین سادگی میتواند بسیار کاربردی باشد و یک ظاهر ایده‌­آل برای شما ایجاد کند. شما با موهای بافته شده میتوانید در انواع استایل­ها از کژوال برای قرارهای دوستانه تا کلاسیک و فرمال برای قرارهای رسمی و مهم­تر ظاهر شوید. در این ویدیو پنج مدل موی بافت که میتوانید به راحتی خودتان در آینه انجام دهید را به شما معرفی میکنیم، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید. 

۱- بافت فرانسوی

این مدل بافت مو بسیار زیباست و در عین سادگی به آراستگی هرچه بیشتر شما کمک میکند. در هر موقعیت و هر زمانی میتوانید از این مدل کمک بگیرید و در سال‌­های اخیر در رانوی‌­ها هم بسیار دیده می­شود. بافت فرانسوی از بالای سر شروع میشود و همینطور که به سمت پایین می­آید قسمت­های جدیدی از مو به آن اضافه می­شود. برای داشتن این مدل بافت ابتدا موهایتان را به سمت عقب از محل رشد موها شانه کنید. سپس یک قسمت از مو را از بالای سر خود بردارید و آن را به سه قسمت تقسیم کنید. در دو مرحله­ی اول موها را به همان روش “عادی” ببافید، سپس آن ۳ قسمت را یک قسمت کنید و ۲ قسمت دیگر از کناره­­ها بردارید و به همین شکل به سمت پایین بروید و شروع به جمع آوری رشته موهای جدید از کناره­های سر کنید و آنها را با قسمت­های قبلی به سمت داخل ببافید. به خاطر داشته باشید که همیشه با سه قسمت کار خواهید کرد. وقتی این قسمت­ها به اطراف و پایین­تر از پیشانی رسیدند، به تدریج موهای بیشتری را در آنها جمع می کنید. به این ترتیب، تمام موهای شما بخش به بخش در کل این بافت، بافته می شود. برای ایجاد یک ظاهر کلاسیک و رسمی­تر، بافتن موها را تا انتها ادامه دهید و با یک کش موی نازک و ترجیحا بی­رنگ آن را محکم ببندید. اما اگر دوست داشتید یک ظاهر راحت­تر و کژوال­تر داشته باشید میتوانید تا نزدیکی انتهای موها و یا حتی تا نصفه­ی موها این بافت را ادامه دهید. نکته­ی جالب آنکه میتوانید از بالای سر این بافت را به حالت فرق وسط هم انجام دهید و تا انتهای مو به همان شکل ادامه دهید، به این ترتیب بسیار بیشتر از حد انتظارتان ساده، راحت و شیک به نظر می­رسید. در انتهای میتوانید کل موهای بافته شده را از بالا آرام آرام کمی از هم فاصله دهید و باز کنید تا موها کمی حجم پیدا کنند و زیباتر به نظر برسند.

۲-بافت فرانسوی وارونه یا بافت داچ

این مدل بافت دقیقا مشابه مدل قبلی است با این تفاوت که هر قسمت جدید را به سمت بیرون میبافید. یعنی مشابه حالت قبل از بالای سر سه قسمت برمیدارید و در دو مرحله به صورت عادی می­بافید و در ادامه شروع به اضافه کردن رشته­های جدید از کناره­های سر به قسمت وسط می­کنید با این تفاوت که هر رشته تار موی جدید را به سمت داخل بافت قدیمی نمی­برید بلکه از ابتدا کل بافت را به سمت خارج سر انجام می­دهید. به این شکل تصور کنید که یک محور منحنی شکل از بالای پیشانی و محل رشد موها شروع می­شود و تا انتهای پشت سر و ناحیه گردن ادامه می­یابد، هر رشته از موها به جای اینکه به دور این محور بپیچند، در حال فرار از این محور و به سمت خارج سر هستند. به همین جهت به مدل بافت داچ مدل بافت فرانسوی وارونه هم میگویند. 

۳-بافت تیغ ماهی

این مدل بافت بسیار ساده­تر از ظاهرش به نظر می­رسد است و تقریبا میتوان گفت از بافت ساده هم راحت­تر انجام می­شود. برای این مدل بافت در ابتدا موها را شانه کنید و از قسمتی که میخواهید بافت را انجام دهید چه از روی سر و چه از انتهای سر و ناحیه گردن، کل موها را به دو قسمت ۱ و ۲ تقسیم کنید. سپس یک رشته­ی باریک از بیرونی­ترین ناحیه­ی قسمت ۱ که در نزدیکی گوش ها می­شود بردارید، از روی قسمت ۱ عبور دهید و داخل قسمت ۲ قرار دهید. سپس یک رشته باریک از بیرونی­ترین ناحیه قسمت ۲ بردارید، از روی قسمت ۲ عبور دهید و در داخل قسمت ۱ قرار دهید. این روند به همین ترتیب تا انتها ادامه دهید. در واقع بافت تیغ ماهی به صورتی انجام می­شود که گویی موها از کناره­های سر به سمت داخل و فرق وسط سر وارد می­شوند. شما همین مدل بافت را میتوانید با مدل فرانسوی ترکیب کنید و از بالای سر شروع به بافتن کنید چه در حالتی که فقط میخواهید یک بافت داشته باشید و چه در حالتی که میخواهید ۲ بافت در دو طرف فرق سر داشته باشید. 

۴-بافت دم اسبی

احتمالا این مدل بافت را بارها و بارها روی موهای کیم کارداشیان، جنیفرلوپز و سایر سلبریتی­ها دیده اید. این مدل بافت در عین سادگی و راحت بودن بسیار کلاسیک و شیک خواهد بود. دقیقا مانند اسم این مدل فقط کافیست موها را با یک کش نازک و ترجیحا هم­رنگ موهای خودتان بالای سر دم اسبی ببندید. سرتان را به سمت جلو برگردانید و به جای پشت سر از جلو شروع به بافتن موها کنید. از این مدل هم برای موهای بسیار بلند و هم برای موهای کوتاه­تر میتوانید استفاده کنید. بعد از اینکه بافتن موها تمام شد، سر را به عقب برگردانید و میتوانید در قسمت بالایی جایی که با کش بسته­اید، بافت­ها را کمی از هم فاصله دهید  و باز کنید تا حجیم­تر دیده شود. برای آنکه موهای شما واقعا صاف و یکدست و براق با شباهت هرچه بیشتر به دم اسب به نظر برسد میتوانید در طول بافت کل موها  را کمی با انواع روغن ها چرب کنید تا یکدست­تر کنار هم قرار بگیرند. البته در مدل ساده و راحت­تر آن میتوانید بافت­ها را از پایین گردن ببندید و ظاهر راحت­تری برای خود ایجاد کنید. 

۵-بافت آبشاری

این مدل بافت مو بسیار گستره­ی وسیعی در تمام قدها و انواع موها دارد. هم موهای مجعد و کوتاه را میتوانید آبشاری ببافید و هم موهای بلند و صاف­تر را. برای داشتن این مدل از بافت مو هم مانند سایر مدل­ها ابتدا موها را کاملا شانه کنید، سپس یک قسمت میانی یا کناری جدا کنید. از یک طرف شروع کنید و یک قسمت از مو را در نزدیکی شقیقه ها بردارید و آن را به سه تار تقسیم کنید. این تارها را به همان شیوه­ی همیشگی و عادی ببافید با این تفاوت که پایین­ترین رشته-ی انتخاب شده در فواصل معینی رها می­شود و در بین سایر رشته­ی بافت قرار نمیگیرد. با این ترتیب به تدریج موج های آبشار بافت موهایتان را ایجاد می­کنید. مدل بافت آبشاری را در اصل میتوان از جهاتی شبیه بافت فرانسوی دانست چراکه رشته­های جدید موها بارها و بارها به بافت شما اضافه می­شود اما در این مدل بافت هر بار یکی از رشته­ها رها می­شود. این کار را با یک قسمت موی هم اندازه در طرف دیگرسرتان در قسمت میانی یا کناری خود هم مجددا تکرار کنید. این دو رشته-ی بافت را می توانید در انتها به هم ببافید و یا به سادگی با یک کش نازک یا گیره سر باهم ببندید. این مدل بافت با موهای مجعد و حالت­دار یک ظاهر بسیار متفاوت و جذاب ایجاد می­کند. 

منابع:

https://www.allure.com/story/french-braid-how-to

https://www.byrdie.com/creating-a-french-braid-5070504

https://www.luxyhair.com/blogs/hair-blog/how-to-french-braid

https://www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/a37456427/dutch-braid-vs-french-braid/

https://www.birchbox.com/magazine/article/the-fishtail-made-simple

https://therighthairstyles.com/braided-ponytails/

https://www.popsugar.com/beauty/Easy-Waterfall-Braid-Tutorial-33068171

https://www.seventeen.com/beauty/a22606/waterfall-braid-how-to/

 

مهشاد / Mahshad

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع خط چشم گرافیکی

خط چشم گرافیکی

خط چشم‌های گرافیکی می‌توانند به طور کلی چهره افراد را تغییر دهند. اگر دوست دارید در مکانی متفاوت و خلاق دیده شوید بد نیست این مدل از خط چشم‌ها را امتحان کنید.

<<< ادامه
جلوگیری از پیری پوست دست

چه طور از پیری پوست دستانمان جلوگیری کنیم؟

پوست دست نسبت به خیلی موارد حساس است. اگر دوست دارید پوست دستتان همیشه جوان و شاداب باشد بهتر است به فکر مراقبت از آن باشید.

<<< ادامه
ترند صندل‌های تابستانی 2022 سال 1401

صندل‌های تابستانی

تابستان فصل پوشیدن لباس‌های خنک و راحت است. در بین اکسسوری‌های تابستانی صندل‌ها جایگاه ویژه‌ای دارند. اگر می‌خواهید صندلی را که دارید ست کنید خوب است نگاهی به استایل‌های محبوب امروزه بیندازید تا انتخاب برایتان راحت شود.

<<< ادامه