چه مدل مویی به صورت من می‌آید؟

همیشه انتخاب مدل مو سخت بوده است. گاهی نمی‌توانیم مطمئن باشیم یک تغییر ظاهری بزرگ مثل یک مدل مو کاملا جدید چه نتیجه‌ای خواهد داشت. اما شاید دانستن مدل چهره و مدل موهای مناسب برای چهرمان بتواند کارها را ساده‌تر کند.

فرم صورت خود را بشناسید

برای اینکه بتوانید جذاب‌ترین مدل مو را برای خود پیدا کنید، باید فرم صورت خود را بشناسید. برای این کار، سعی کنید از خودتان در حالی که موهایتان را به پشت بسته‌اید، رو به دوربین عکس بگیرید. سپس ببینید به کدام شکل بیشتر شبیه است. به جز این می‌توانید پهنای ابرو، استخوان گونه و خط فک و طول صورت از پیشانی تا چانه را اندازه‌گیری کنید و با توجه به نسبتشان فرم صورت خود را پیدا کنید. برای مثال، اگر طول و عرض صورت شما یکسان باشد، احتمالاً مربع یا گرد است. یا اگر صورت شما از پیشانی تا خط فک بلندتر است احتمالا صورتتان مثلثی شکل است.

انواع فرم صورت

مدل مو برای صورت مستطیلی

اگر موهایتان بلند است می‌توانید آنها را به شکل موجدار یا فر درست کنید. اگر چتری را انتخاب می‌کنید باید بدانید چتری‌های گرد و پرده‌ای خیلی به شما می‌آید. از شینیون‌های رمانتیک به جای شینیون‌های بلند و زیادی پر استفاده کنید.

مدل مو برای صورت مستطیلی

مدل مو برای صورت بیضی

بسیاری از مدل‌های مو به صورت‌های بیضی می‌آید پس چندان نگران نباشید. مدل موی کوتاه مثل باب کوتاه برای شما مناسب است اما اگر موی بلند را انتخاب کردید موهایتان را حالت‌دار و مواج کنید تا صورتان زیادی کشیده به نظر نرسد.

مدل مو برای صورت بیضی

مدل مو برای صورت مربعی

چتری‌های بلند برای صورت‌های مربعی عالی هستند. می‌توانید از مدل موی لایه‌ای استفاده کنید. مدل موی باب کمی بلند هم می‌تواند انتخاب جذابی برای شما باشد.

مدل مو برای صورت مربعی

مدل مو برای صورت قلبی

اگر دوست دارید کمی از پهنای قسمت بالایی صورت خود کم کنید چتری می‌تواند کمک کند. مدل چتری را انتخاب کنید که بر روی صورتتان بریزد. همچنین مدل‌هایی که پایین آنها فر یا حالت‌دار می‌شود هم انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

مدل مو برای صورت قلبی

مدل مو برای صورت الماسی

مدل موی دم اسبی یا مدل‌هایی که موهایتان را به عقب براند به شما خیلی می‌آید چراکه باعث می‌شود گونه‌هایتان بیشتر دیده شود. موهای بلند مثلا تا چانه یا بلندتر را انتخاب کنید تا ظاهرتان را تکمیل کند و استایل زیبایی برایتان ایجاد کند.

مدل مو برای صورت الماسی

مدل مو برای صورت‌های گرد

مدل‌های پیکسی شلوغ و لایه لایه می‌تواند زیبایی شما را دوچندان کنید. بهتر است از مدل‌هایی که برش صاف دارند کمتر استفاده کنید و به جایش به سراغ مدل‌هایی با برش‌های بیشتر و شلوغ‌تر بروید.

مدل مو برای صورت گرد

مدل مو برای صورت مثلثی

مدل موهایی مانند پیکسی به همراه چتری کوتاه چهره‌ی شما را متعادل‌تر و زیباتر می‌کند. ترجیحا از مدل‌هایی مانند باب کمتر استفاده کنید و سعی کنید چتری‌های کوتاه و شلوغ را جایگزین کنید.

مدل مو برای صورت مثلثی

پرستو / Parastoo

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع خط چشم گرافیکی

خط چشم گرافیکی

خط چشم‌های گرافیکی می‌توانند به طور کلی چهره افراد را تغییر دهند. اگر دوست دارید در مکانی متفاوت و خلاق دیده شوید بد نیست این مدل از خط چشم‌ها را امتحان کنید.

<<< ادامه
جلوگیری از پیری پوست دست

چه طور از پیری پوست دستانمان جلوگیری کنیم؟

پوست دست نسبت به خیلی موارد حساس است. اگر دوست دارید پوست دستتان همیشه جوان و شاداب باشد بهتر است به فکر مراقبت از آن باشید.

<<< ادامه

روز جهانی ایدز

18 می روز جهانی واکسن ایدز است. این روز برای آگاهی‌رسانی درباره این بیماری، ویروس HIV و کمک برای ساخت واکسن و ریشه‌کن کردن بیماری ایدز است. بیماری که در ایران هم تعداد زیادی از افراد را درگیر کرده است.

<<< ادامه