زنان در سریال‌های ایرانی

در سریال محبوب خاتون، نگار جواهریان نقش اصلی سریال است. خاتون زنی قوی و مستقل است که جسارت پوشیدن لباس‌های متفاوت از دیگران را دارد. در آغاز سریال لباس‌های او را پارچه‌های فاخری با رنگ‌های روشن به همراه زیورآلات و توربان‌های تزیین شده تشکیل می‌دهند.

در طول سریال خاتون با مشکلات بسیاری روبرو می‌شود که این تغییر روند در لباس‌های او مشخص است. لباس‌های تیره و ساده جای لباس‌های شاد و طرح‌دار او را می‌گیرند. دیگر از توربان‌ها و زیور آلات خبری نیست و روسری مشکی ساده جایگزین آن شده است.

یکی از مستقل‌ترین زنان در سریال‌های ایرانی، کتایون در مانکن است. این سریال دیدی نقادانه به موضوع اختلاف طبقاتی دارد. در این سریال استایل‌های پر زرق و برق کتایون همواره نشان‌دهنده موقعیت اجتماعی او است.

سریال شهرزاد از محبوب‌ترین سریال‌های ایرانی در سال‌های اخیر بوده است. لباس‌های شهرزاد اغلب به رنگ مشکی و جیگری هستند. سادگی لباس‌ها نشان دهنده شخصیت بی آلایش شهرزاد است. برش و دوخت لباس‌ها به خوبی توانسته نمایان‌گر یک زن فرهیخته باشد.

برخلاف شهرزاد، شیرین از لباس‌های متنوع‌تری با رنگ‌های مختلف استفاده می‌کند. لباس‌های او تزیینات بیشتری دارد و تلاش میکند تا خود را در رقابت با شهرزاد بالاتر نشان دهد.

سریال می‌خواهم زنده بمانم در دهه شصت اتفاق مییفتد. کاراکترهای زن این سریال لباس‌هایی گشاد، مانتوهای اپل‌دار و روسری‌های رنگارنگ دارند که به خوبی استایل دهه شصت را تداعی می‌کند. اغلب لباس‌ها در پالت رنگی خنثی و تیره است که نشان از داستان تیره سریال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیم کارداشیان

کیم و معشوقه هایش

کیم کاداشیان در ابتدا به عنوان استایلیست و دستیار وارد دنیای هالیوود شد و توسر پاریس هیلتون استخدام شد اما به سرعت پس از پخش شدن یک ویدیو جنسی از او، توانست توجه‌ها را به خود جلب کند. در این میان با کمی خوش‌شانسی به او خانواده‌اش، ساخت یک نمایشی به نام keeping up with Kardashians پیشنهاد شد. اکنون او یکی از مشهور ترین و ثروتمندترین زنان جهان با 1.6 میلیارد دلار دارایی است و مالک برندهایی در حوزه پوشاک و لوازم آرایشی نیز می‌باشد. در این مقاله نگاهی به روابط شخصی او انداخته‌ایم.

<<< ادامه
کایلی جنر و جوردین وودز

بزرگترین خیانتکارها

دنیای هالیوود همیشه پر از داستان‌های خیانت بوده. خیانت اعضای خانواده، دوستای صمیمی و یا عشق‌های سابق داستان همیشگی صنعت پرستاره آمریکا است. اما برخی از این خیانت‌ها قلب طرفداران را شکست و احساسات آن‌ها را جریحه دار کرده است. در این مقاله به تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه