فشن به سبک دهه هفتاد

مد دهه هفتاد برای هرکس یک تعریف جداگانه داشت و یک اختلاط از همه استایل‌ها بود. هیپی‌ها پررنگ‌تر در جامعه بودند، زنان استایل کلاسیک میپوشیدند و ظاهرهای رقص و دیسکو پر طرفدار شده بودند.

درنهایت راحتی و کژوال بودن در این دهه برنده شد. مفهوم اینکه استایل هر شخص نشان‌دهنده شخصیت اوست، جایگزین دنبال کردن کورکورانه ترندها شد.

رنگ لباس‌ها شامل طیف وسیعی میشد. رنگ‌های زمردی و جواهری برای پاییز و زمستان، و رنگ‌های پاستیلی برای بهار و تابستان محبوب بودند اما سفید به عنوان هات‌ترین رنگ شناخته میشد.

شلوارهای بگی و دم پا گشاد، جین ها، جامپسوت‌ها و محبوبیت پترن ها از نشانه‌ها بازگشت مد دهه هفتاد در این دوران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آینده فشن: نقش تکنولوژی و هوش مصنوعی در تغییر دنیای مد و لباس

همواره صنعت مد همگام با صنایع دیگر و حتی جلوتر از آن‌ها، از فناوری‌های جدید استقبال می‌کند، پیشرفت‌هایی که می‌تواند به  این صنعت در ایجاد طرح‌های خلاقانه و هیجان‌انگیز کمک کند. با ظهور هوش مصنوعی (AI) و سایر فناوری های پیشرفته، امکانات پیش رو برای دنیای مد بی پایان به نظر می رسد؛ از نمایش های […]

<<< ادامه
طراحان لباسی که از معماری الهام گرفته اند

طراحی با الهام از معماری

طراحان لباس مشهور زیادی از معماری شاخص برای طراحی لباس الهام گرفته‌اند. ریزبینی و جذابیت کار آنها بسیار قابل توجه است. در این مطلب برخی از این طرح‌ها را معرفی کرده‌ایم.

<<< ادامه
تاریخ پوشاک ایران در دوران قاجار و پهلوی

تاریخ پوشاک ایران معاصر، از دریچه عکاسی

با توجه به فرهنگ، اقتصاد و سیاست پوشاک مردمان ایران در دوران‌های مختلف تغییر زیادی کرده است. در این مقاله نگاهی به تاریخ پوشاک ایران معاصر کرده‌ایم.

<<< ادامه