فواید خندیدن برای سلامتی

فواید خندیدن برای سلامتی

یکی از بهترین احساساتی که در زندگی تجربه می‌کنیم، خوشحالی و به دنبال آن خندیدن از ته دلمان است! اما شاید به همان اندازه که این احساس خوشایند است، پیدا کردنش هم سخت باشد. هر چند که شاید همیشه نتوانیم از صمیم قلبمان خوشحال باشیم و بخندیم اما باید بدانیم که این عمل واقعا برای سلامت روح و جسممان مفید است و حتی اگر مجبور شویم آن را مصنوعی هم انجام دهیم باز هم اثر خود را خواهد داشت. با ما در این پست همراه باشید تا از تاثیر خندیدن بر سلامتی صحبت کنیم.

کاهش فشار خون

خندیدن حتی اگر بسیار سطحی باشد فشار خون را پایین آورده و ریسک حمله قلبی را کاهش می‌دهد.

کاهش هورمون‌های استرس

هورمون استرس به طور طبیعی هنگام خندیدن کاهش پیدا می‌کند. بنابراین اگر در شرایط مضطرب کننده هستید با خواندن یک جوک یا دیدن کلیپ‌های طنز کمی بخندید.

تقویت عضلات شکم

جالب است بدانید که خندیدن مانند یک حرکت بدنسازی می‌تواند عضلات شکمی شما را تقویت و سفت کند.

تقویت ماهیچه قلب

خنده باعث تپیدن محکم قلب و سوزاندن کالری مشابه پیاده روی سریع می‌شود.

تقویت سلول‌های T

سلول‌های T در بدن یکی از ارکان‌ مهم سیستم ایمنی هستند و با خندیدن بلافاصله فعال شده و مبارزه با انواع بیماری‌ها را شروع می‌کنند.

تحریک ترشح اندورفین

اندورفین‌ها مسکن‌ها طبیعی بدن هستند و شما با خندیدن آن‌ها را در بدنتان آزاد می‌کنید و حتی اگر دردی هم نداشته باشید اما در کل احساس بهتری خواهید داشت.

افزایش احتمال بارداری

جالب است بدانید که محققان دریافتند خندیدن 16 درصد احتمال بارداری برای خانم‌ها را افزایش می‌دهد.

آلا / Ala

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع خط چشم گرافیکی

خط چشم گرافیکی

خط چشم‌های گرافیکی می‌توانند به طور کلی چهره افراد را تغییر دهند. اگر دوست دارید در مکانی متفاوت و خلاق دیده شوید بد نیست این مدل از خط چشم‌ها را امتحان کنید.

<<< ادامه
جلوگیری از پیری پوست دست

چه طور از پیری پوست دستانمان جلوگیری کنیم؟

پوست دست نسبت به خیلی موارد حساس است. اگر دوست دارید پوست دستتان همیشه جوان و شاداب باشد بهتر است به فکر مراقبت از آن باشید.

<<< ادامه

روز جهانی ایدز

18 می روز جهانی واکسن ایدز است. این روز برای آگاهی‌رسانی درباره این بیماری، ویروس HIV و کمک برای ساخت واکسن و ریشه‌کن کردن بیماری ایدز است. بیماری که در ایران هم تعداد زیادی از افراد را درگیر کرده است.

<<< ادامه