کالکشن مردانه دیور پاییز 2022

جوانی و شور و حرارت زندگی همیشه با تحصیل و مطالعه همراه بوده است. دیور هم به کارگردانی کیم جونز (KIM JONES) و تیم جوان و تازه کارش امسال رانوی خود را روی رمان kerovac همزمان با سالی که کریستین دیور از میان ما رفت، سال 1957نوشته شده است؛ آغاز کرد.  

صحنه طومار رمان 80 متری رانوی، متحرک بود و با استفاده از مدل‌های جوانی که در دهه سوم زندگی خود هستند به نمایش درآمد. خلاقیت آنان احساس زندگی در کتاب‌ها و فانتزی را با زندگی حقیقی و کسب تجربه از طریق تحصیل تلفیق کرده است. 

انتخاب مدل‌ها با ظرافت خاصی صورت گرفته بود تا برازندگی و جلوه لباس نمایان باشد و سبک خاص هر فرد به خوبی نشان داده شود و حس همزاد پنداری و درک شدن را انتقال دهد. استفاده از مانکن‌هایی با ملیت و رنگ پوست‌های متفاوت، بسیار زیبا جلوه کرد و به صحنه سرزندگی آورد. 

دانشجویان گروه دیور که اعضای اصلی طراحان کیم هستند، نوآورانه و بدون ترس با ترکیب زندگی و دغدغه مردان جوان و دانشجویان، لوک‌ها را طراحی و با توجه به کانسپت زندگی آینده و تحصیلات چیدند.  

دیور از برندهای لاکژری و برتر دنیا محسوب می‌شود که سبک و مد هر فصل را مشخص می‌کند. احترام و استفاده از سنت‌ها علاوه بر جلوه دادن به لباس باعث ایجاد حس اصالت در فرد می‌شود؛ پس اصلا عجیب نیست که شاهد استفاده کیم از متریال‌هایی باشیم که باعث جلب توجه دیگران می‌شود. جونز به شکل هنرمندانه‌ای این ویژگی‌ها را با اکسسوری‌ها و هنرهایی که با گذر زمان بوجود آمدند مانند پولک ‌دوزی و منجوق روی پلیورها ایجاد کرده است.  

طراحان از انواع لباس‌های زمستانی در ساخت مجموعه خود استفاده کردند تا میزان مخاطبان و علاقمندان بیشتری برای خود داشته باشند؛ به عنوان مثال از انواع کت‌ها، ترنچ کت‌ها، کت مخملی، کت‌های بارانی، کت‌های چرمی، بادگیر، پافر، اسمارت کت، کژوال کت، پلیورها و البسه بافت، شلوارک، شلوار راسته مخمل، جین، پارچه‌هایی با جنس تارتان و کتان از آن جمله‌اند.  

پارچه‌های تاری پودی درشت که یادآور گرما و سنّت‌های والا است به زیبایی انتخاب شده اند. حس اطمینان از گرمایی که برای پاییز و زمستان مورد نیاز است. همچنین این کالکشن حسی از زمانی که هوا خیلی سرد نیست و به لباس زیبایی نیاز دارید که شما را از سرمای احتمالی هوا حفظ کند را منتقل می‌کند. 

دوخت‌هایی که با سبک مینیمال ذاتی دیور همسو است و با طرح کوک اما به اشکال متفاوت و در راستای خط افق در لباس و پلیور‌های بافت باعث پهن‌تر دیده شدن بالاتنه و مخصوصا سرشانه‌ها است که حس اندام وزرشکاری را درخاطر یادآور می‌شود.  

رنگ‌های زرد، سبز زرد، مغز پسته‌ای، آبی آسمانی، رنگ بفش، استفاده کم از رنگ نقره‌ای در قالب رنگی غیر از رنگ اصلی و به عنوان رنگ مکمل در کفش یا کلاه و عینک استفاده شده است. رنگ‌های اصلی بیشتر خنثی هستند؛ استفاده از رنگ لباس و لوک‌های بسته شده کاملا با رنگ پوست و تناژ رنگی آنان هماهنگ بود و بر جلوه‌ی لباس تاثیری بیشتری دارد.  

با توجه به سرد شدن هوا لباس‌های بافت، همیشه علاقمندان خود را دارند. این نکته از نگاه طراحان دیور دور نماند و از پلیور‌های بافته شده استفاده کردند. ریزبینی و دقت کار از جایی مشخص می‌شود که آنان پارچه‌های تارتان اسکاتلند که از سنت این کشور و آب و هوای سرد‌سیر آن نشات گرفته شده است را برای مجموعه امسال بکار گرفتند.  

کت‌های تک با پترن اسکاتلندی و روشن و کت‌های چرم از اعضای جدا نشدنی کالکشن‌های پاییز و زمستان دیور است. از قانون‌های دیور برای نیم‌سال اول میلادی لباس‌های گشاد و راحت است که هر ساله هنرمندی طراحان را برای طراحی چنین لباس‌‌هایی را می‌بینیم.  

استایل‌هایی که امسال در کالکشن مردانه بود شلوار‌های با قد بالای مچ پا با پارچه‌هایی با پترن اصیل اسکاتلندی در نظر طراحان بسیار مناسب برای آب و هوای پاییز و زمستان آمده؛ که به حق هم زیباست.  

کلاه‌های مدل کابلی از نوع کلاه‌های شنای بافته شده از اکسسوری‌های محبوب طراحان جوان کیم جونز در دیور است. اکسسوری دیگر محبوب این مجموعه عینک‌های چسبیده به صورت و مشابه عینک شناست. شاید یکی از علت‌های آن پایان دوره ویروس کرونا و باز شدن مراکز تفریحی آبی باشد. 

 کیف‌های کتابی و کیف‌های نیم دایره از جذابیت‌های چشم نواز کالکشن بودند. کیف کمری از دیگر موارد کاربردی بود. تنوع کیف‌ها بسیار زیاد است، کیم سعی کرد از اندازه‌های متفاوت کیف، مینی تا ساک‌های بزرگ باشگاه را در کالکشن جای دهد. در این میان وی سعی در از میان بردن تفکیک جنسیتی برای برخی از کیف‌ها دارد. برای درک کالکشن او باید خیلی ریزبین شد زیرا او بر قمقمه و استفاده از آب، تاکید زیادی دارد که با توجه به سبک زندگی رده سنی مخاطبانی که انتخاب کرده است بسیار مناسب و هوشمندانه بود. 

جوراب‌‌ها تا وسط ساق پا و طرح دار هستند و از رنگ‌های شارپ و تازه، در طرح‌ و نقش‌های آن‌ها بکار رفته است. 

کفش‌های army boots ، الهام گرفته از سبک میلیتری، نارنجی بنددار است که همراه ماجراجویی و سفر در دوران جوانی است. کفش  derbyکه رسمی‌تر از بوت‌های ارتشی هستند برای موقعیت‌های جدی‌تر از طرف دیور به عنوان کفش‌های این نیم‌سال در رنگ‌های زرشکی و نقره‌ای اکلیلی از جنس ورنی تهیه شده اند. 

من در کالکشن‌هایی که به تحلیل آن‌ها می‌پردازم سعی در درک عمیق آن دارم و تنها به ظواهر آن محدود نمی‌شوم. گاهی این تلاش منجر به تداعی حسی نوستالژی از لوک‌ها در من می‌شود؛ حس‌آمیزی در وجود من شیرین جلوه می‌کند. این کالشن پاییزه کریستین دیور برای سال 2022 داستان پینوکیو از کارلو کلودی که در سال 1883 به قلم تحریر درآمده را برای من تداعی می‌کند.  

پینوکیو در عین جوانی و شور اشتباهات زیادی داشت و همواره به دنبال ماجراجویی بوده است. این خصیصه اصلی جوانان است؛ تحصیل کردن، تفریح، ماجراجویی، اشتباه کردن و در نتیجه کسب تجربه. در انتها کالکشن که برای دانشجویان طراحی شده بود؛ حس “جوانی و شور پیروز می‌شود” را به مخاطب القا می‌کند.   

دیور برای بازار فروش این کالکشن، بیشتر اروپا و آسیا را مخاطب قرار داده است و سهم بزرگی را برای آسیای جنوب شرقی، ژاپن، چین، مالزی و کره جنوبی در نظر گرفته و اقشار تحصیل کرده و در حال تحصیل جوان که بیزنس خود و شغل سطح بالا دارند را مخاطب اصلی خود در نظر گرفته است. 

لوک شماره 1

لوک شماره 2

لوک شماره 4

لوک شماره 5

لوک شماره 8

لوک شماره 9

لوک شماره 16

لوک شماره 18

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیم کارداشیان

کیم و معشوقه هایش

کیم کاداشیان در ابتدا به عنوان استایلیست و دستیار وارد دنیای هالیوود شد و توسر پاریس هیلتون استخدام شد اما به سرعت پس از پخش شدن یک ویدیو جنسی از او، توانست توجه‌ها را به خود جلب کند. در این میان با کمی خوش‌شانسی به او خانواده‌اش، ساخت یک نمایشی به نام keeping up with Kardashians پیشنهاد شد. اکنون او یکی از مشهور ترین و ثروتمندترین زنان جهان با 1.6 میلیارد دلار دارایی است و مالک برندهایی در حوزه پوشاک و لوازم آرایشی نیز می‌باشد. در این مقاله نگاهی به روابط شخصی او انداخته‌ایم.

<<< ادامه
کایلی جنر و جوردین وودز

بزرگترین خیانتکارها

دنیای هالیوود همیشه پر از داستان‌های خیانت بوده. خیانت اعضای خانواده، دوستای صمیمی و یا عشق‌های سابق داستان همیشگی صنعت پرستاره آمریکا است. اما برخی از این خیانت‌ها قلب طرفداران را شکست و احساسات آن‌ها را جریحه دار کرده است. در این مقاله به تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه