پنج رویداد فشن که باید بشناسید

در دنیای فشن رویدادها و اتفاقات زیادی در حال رخ دادن است. اما بیشترین اخبار درباره هفته‌های مد و رانوی‌های مهم است. در این مطلب می‌خواهیم پنچ رویداد دیگر مد را به شما معرفی کنیم که اهمیت زیادی دارند.

  1. Pitti Immagine

پیتی ک سازمان مد و فشن است که هر ساله نمایش‌های مد برای فشن مردانه، زنانه و کودکان برگزار می‌کند. در بخش مردانه بیش از 1000 برند شرکت می‌کنند. تمرکز اصلی پیتی بر مد ایتالیایی سطح بالا است و هر ساله بیش از 30000 نفر از این نمایش‌ها در شهر فلورانس بازدید می‌کنند. در بخش مردانه بیش از 1000 برند شرکت می‌کنند.

رویداد پیتی در فلورانس ایتالیا
  • Bread and Butter

یکی از خلاقانه‌ترین نمایشگاه‌های تجاری سبک خیابانی معاصر در برلین و با نام برد اند باتر برگزار می‌شود. 600 برند معتبر مانند G-Star International BV، Diesel و Adidas در این رویداد شرکت می‌کنند. این نمایشگاه در سال 2001 آغاز به کار کرد و در آن تعداد زیادی کنسرت و اینستالیشن‌های هنری برگزار می‌شوند. Bread & Butter به یکی از برترین رویدادهای مد در برلین تبدیل شده است و دو بار در سال برگزار می‌شود.

نمایشگاه‌های تجاری سبک Bread and Butter
  • CFDA Fashion Awards

CFDA را به عنوان اسکار مد و فشن می‌شناسند. این رویداد سالانه جوایزی را به افراد حاضر در صنعت مد آمریکا می‌دهد. این جوایز برای برتری طراحی و دستاوردهای خارق‌العاده در روزنامه‌نگاری و بینش خلاق اعطا می‌شود. نکته برجسته این نمایش البته فرش قرمز است. ستارگان و افراد صنعت مد لباس‌هایی فوق‌العاده می‌پوشند. این فقط یک رویداد نیست. این یک نمایش رانوی پر ستاره است.

جایزه مد CFDA
  • ANDAM Fashion Awards

انجمن ملی توسعه هنرهای مد یک انجمن غیرانتفاعی است که در سال 1901 ایجاد شد. ANDAM مسابقه سالانه‌ای با هدف شناسایی و معرفی طراحان در صحنه مد فرانسه و بین‌المللی برگزار می‌کند. داوران این جایزه شامل افرادی مانند یکی از بنیانگذاران YSL، پیر برگه و ادیتور مجله ووگ پاریس، امانوئل الت هستند. این مراسم یک رویداد مد واقعی است که برخی از مشهورترین چهره‌های صنعت مد فرانسه در آن حضور دارند. از برندگان قبلی این جایزه می‌توان به ویکتور و رولف و مارتین مارگیلا اشاره کرد.

جایزه فشن ANDAM در فرانسه
  • Met gala

مت گالا جزو مهم‌ترین رویدادهای فشن در آمریکا است که هر ساله در موزه لباس متروپولیتن برگزار می‌شود. این رویداد  به منظور جمع‌آوری کمک مالی به انستیتو طراحی لباس در موزه هنر متروپولیتن برگزار می‌شود. البته بیشتر مراسم در پشت درهای بسته و به دور از چشم عکاسان انجام می‌شود. اما دیدن لباس‌های ستارگان و سلبریتی‌ها بر روی فرش قرمز بسیار محبوب است. هر ساله تمی خاص برای مهمانی مت گالا انتخاب می‌شود که شرکت کنندگان موظف‌اند آن را رعایت کنند.

فرش قرمز مت گالا در آمریکا

پرستو / Parastoo

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آینده فشن: نقش تکنولوژی و هوش مصنوعی در تغییر دنیای مد و لباس

همواره صنعت مد همگام با صنایع دیگر و حتی جلوتر از آن‌ها، از فناوری‌های جدید استقبال می‌کند، پیشرفت‌هایی که می‌تواند به  این صنعت در ایجاد طرح‌های خلاقانه و هیجان‌انگیز کمک کند. با ظهور هوش مصنوعی (AI) و سایر فناوری های پیشرفته، امکانات پیش رو برای دنیای مد بی پایان به نظر می رسد؛ از نمایش های […]

<<< ادامه
طراحان لباسی که از معماری الهام گرفته اند

طراحی با الهام از معماری

طراحان لباس مشهور زیادی از معماری شاخص برای طراحی لباس الهام گرفته‌اند. ریزبینی و جذابیت کار آنها بسیار قابل توجه است. در این مطلب برخی از این طرح‌ها را معرفی کرده‌ایم.

<<< ادامه
تاریخ پوشاک ایران در دوران قاجار و پهلوی

تاریخ پوشاک ایران معاصر، از دریچه عکاسی

با توجه به فرهنگ، اقتصاد و سیاست پوشاک مردمان ایران در دوران‌های مختلف تغییر زیادی کرده است. در این مقاله نگاهی به تاریخ پوشاک ایران معاصر کرده‌ایم.

<<< ادامه