بناهای تاریخی و فشن ایران

معماری از نقطه‌نظرهای زیادی می‌تواند با طراحی لباس پسوند بخورد. بسیاری از طراحان در طراحی‌های خود از معماری‌های مشهور به شکل نمادین استفاده می‌کنند. یا فرم‌هایی را با الهام از طرح‌های معماری می‌سازند. طراحان ایرانی هم از این قافله عقب نمانده‌اند.

تاثیر معماری ایرانی در فشن

کیوان خسروانی یکی از همین طراحان است. او که خود در دانشگاه رشته معماری را دنبال کرده است. لباس‌های بسیار مشهوری برای فرح پهلوی طراحی کرده است. بسیاری از این لباس‌ها نمادهایی از معماری و یا رنگ‌هایی مشابه با بناهای ایرانی دارند.

کیوان خسروانی معمار و طراح لباس

شقایق مهاجری از دیگر طراحانی است که معماری ایرانی را بر روی لباس به نمایش در آورده است. کالکشن نقش عجب یک کالکشن جسورانه از این طراح خلاق است.

کالکشن نقش عجب شقلیق مهاجرلنی و تاثیر معماری بر طراحی لباس‌هایش

آنا ثانی طراح ایرانی دیگری است که از معماری در برخی طراحی‌های خود استفاده کرده است. برای مثال لباس خانم مریلا زارعی در جوایز آسیا پاسیفیک با رنگ آبی لاجوردی و با الهام از نقوش قالی و معماری طراحی شده است.

معماری در لباس مریلا زارعی طراحی آنا ثانی

بهار و رضا دو طراح جوان ایرانی هستند که برندی به همین نام را اداره می‌کنند. بسیاری از طرح‌های برند آنها از معماری ایرانی بهره گرفته. طرح‌های بهار و رضا توجه بسیاری را در سطح جهانی به خود جلب کرده است.

تاثیر معماری در طراحی برند بهار و رضا

پرستو / Parastoo

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقاشی صورت در فرهنگ‌های مختلف

نقاشی صورت، فرهنگی جهانی

نقاشی صورت از دیرباز بخشی از فرهنگ مردمان بومی در کشورهای مختلف بوده است. حتی امروزه می‌توانید این فرهنگ را در فستیوال‌ها و مراسم خاص دنبال کنید. اما دلیل اصلی رنگ کردن صورت چه بوده و چرا تا این اندازه مهم بوده است؟

<<< ادامه

برترین مجلات فشن

استفاده از این دسته از مطبوعات، هنوز هم بخش بزرگی از جهت‌دهی  ترندها به عهده این مجلات است و می‌توانید سایت و شبکه‌های اجتماعی‌شان را دنبال کنید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا مروری داشته باشیم بر بهترین مجلات مد و فشن.

<<< ادامه

دوست دختر مرد عنکبوتی

تهیه کننده فیلم اسپایدر من در مصاحبه جدیدش اعلام کرده که به تام هالند و زندیا توصیه کرده بود با یکدیگر وارد رابطه نشوند. همچنین او گفت که این توصیه را پبش‌تر به اندرو گارفیلد و اما استون هم کرده است

<<< ادامه