امنیت شغلی در مد اخلاقی

شاید به نظر برسد امروزه امنیت حرف اول را می‌زند اما همیشه هم این طور نیست. بسیاری از مشاغل در محیط‌های ناامن و ناسالم انجام می‌شوند تنها به این دلیل که هزینه‌ها باید کاهش پیدا کند.

امروز، 29 آپریل، روز جهانی امنیت و سلامت در محیط کار است. این روز نشان‌دهنده‌ی اهمیت بهداشت و امنیت کاری است. چیزی که امروز در صنعت مد بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. افراد زیادی سعی دارند تا از اهمیت مد اتیکال و مد پایدار حرف بزنند و بخشی از آن به امنیت کارکنان یک برند برمی‌گردد.

برندهایی که برای کارکنان خود ارزش زیادی قائل هستند، به آنها حقوق منصفانه پرداخت می‌کنند و از آنها انتظار کاری معقول در ساعت کاری معقول دارند جزو برندهای اتیکال محسوب می‌شوند.

بسیاری از این برندها در قیاس با برندهای فست فشن چندان شناخته شده نیستند و ما نامی از آنها نشنیده‌ایم. شاید وقت آن رسیده با بهترین برندهای پایدار و اخلاقی آشنا شویم.

Caravana

لباس‌های همه‌کاره، آزاد و الهام‌گرفته از مایاهای برند کاراوانا در مکزیک تولید می‌شود. کاراوانا به تکنیک‌های سنتی احترام می‌گذارد و ساخت هر کدام از لباس‌های این برند ساعت‌ها طول می‌کشد. پارچه‌های این برند از رنگ خانگی در مکزیک ساخته شده است که به معنای تأثیر منفی کمتر بر زیست محیط است.

برند کاراوانا مکزیک مد پایدار

Stella McCartney

Stella McCartney لباس‌ها، کفش‌ها و اکسسوری‌های اتیکال و گران‌قیمت را با اخلاقی مسئولانه، صادقانه و به شکل مدرن طراحی می‌کند. طراحی‌های پایدار و بدون ظلم، این برند را به پیشروی مواد جایگزین تبدیل کرده است. استلا مک‌کارتنی انتشار گازهای گلخانه‌ای مستقیم و غیرمستقیم خود را با هدفی مبتنی بر علم اندازه‌گیری و گزارش می‌کند و درصدد کاهش میزان انتشار این گازها است.

برند استلا مک کارتنی مد پایدار

Studio One Eighty Nine

استودیو 189 که در آفریقا ساخته شده است، یک برند سبک زندگی و یک شرکت اجتماعی است و پوشاکی با الهام از آفریقا تولید می‌کند. این برند با صنعتگرانی که در تکنیک‌های مختلف صنایع دستی سنتی، از جمله ساخت رنگ طبیعی تخصص دارند، کار می‌کند. استودیو 189 بر توانمندسازی، ایجاد شغل، حمایت از آموزش و ایجاد مهارت تمرکز دارد.

برند استودیو 189 برند پایدار آفریقا

Levi’s

Levi’s توسط کابوی‌ها، روسای جمهور و در واقع هر کسی پوشیده شده است و به عنوان چهره جین شناخته می‌شود. این تیم همیشه در خط مقدم تغییر و پیشرفت بوده است و از روش‌های سازگار با محیط زیست و پایدار مانند جین قابل بازیافت، پنبه که با روش اخلاقی تهیه می‌شود و نوآوری‌هایی برای کاهش مصرف آب استفاده می‌کند. علاوه بر این لیوایز به کارگران و سازمان‌های اجتماعی خود به طور یکسان کمک می‌کند.

برند لیوایز مد پایدار و مد اخلاقی در جین

Maggie Marilyn

Maggie Marilyn برندی است که به شکل مسئولانه در نیوزلند ساخته شده است. این برند پوشاک و لوازم جانبی زنانه و لوکس تولید می‌کند. همچنین یک گزارش دوسالانه پایداری همسو با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل منتشر می‌کند که در آن استراتژی‌های پایداری متعددی را که برند دنبال می‌کند یا برنامه‌هایی برای بهبود آن دارد را تشریح می‌کند. گزارش اخیر برند بیان می‌کند که در حال حاضر 100٪ از الیاف مصنوعی Maggie Marilyn از ضایعات پس از مصرف است و 100٪ پارچه‌های بکر آن دارای گواهی Oeko-Tex هستند. به این معنی که آنها فاقد مواد شیمیایی مضر هستند. مگی مرلین به شفاف بودن خود افتخار می کند و جزئیات تمام سازندگان، تامین کنندگان و در صورت امکان کشاورزان خود را در وب سایت خود به اشتراک می‌گذارد.

برند مگی ماریلین مد پایدار و مد اخلاقی لباس های ارگانیک

پرستو / Parastoo

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آینده فشن: نقش تکنولوژی و هوش مصنوعی در تغییر دنیای مد و لباس

همواره صنعت مد همگام با صنایع دیگر و حتی جلوتر از آن‌ها، از فناوری‌های جدید استقبال می‌کند، پیشرفت‌هایی که می‌تواند به  این صنعت در ایجاد طرح‌های خلاقانه و هیجان‌انگیز کمک کند. با ظهور هوش مصنوعی (AI) و سایر فناوری های پیشرفته، امکانات پیش رو برای دنیای مد بی پایان به نظر می رسد؛ از نمایش های […]

<<< ادامه
طراحان لباسی که از معماری الهام گرفته اند

طراحی با الهام از معماری

طراحان لباس مشهور زیادی از معماری شاخص برای طراحی لباس الهام گرفته‌اند. ریزبینی و جذابیت کار آنها بسیار قابل توجه است. در این مطلب برخی از این طرح‌ها را معرفی کرده‌ایم.

<<< ادامه
تاریخ پوشاک ایران در دوران قاجار و پهلوی

تاریخ پوشاک ایران معاصر، از دریچه عکاسی

با توجه به فرهنگ، اقتصاد و سیاست پوشاک مردمان ایران در دوران‌های مختلف تغییر زیادی کرده است. در این مقاله نگاهی به تاریخ پوشاک ایران معاصر کرده‌ایم.

<<< ادامه