هفت مجموعه برتر مد بهار و تابستان 2022

مجموعه‌های دارای پیام ارزشمند

آنتونیو ماراس Antonio Marras

مارک جیکوبز Marc Jacobs

مجموعه‌های مینیمال و کاربردی اما خیره کننده

اشلین Ashlyn

کریستوفر اسبر Christopher Esber

ییگال ازروئل Yigal Azrouël

مایکل کورسMichael Kors

مجموعه خلاقانه و سورئال

السا اسکیاپرلی Elsa Schiaparelli

دنیای رنگارنگ مد در مجموعه‌های بهار و تابستان ۲۰۲۲، بازگشت زندگی و امید دوباره و عبور از پاندمی و محدودیت را پیش‌بینی کرد و ترندها شامل رنگ‌های روشن، طرح‌های شاد و تزیینات اغراق شده بودند. مجله مدولادن از میان بالای ۱۰۰ مجموعه بهار ۲۰۲۲، این لیست را با هدف شناساندن برندهای فوق‌‌‌‎العاده‌ای که شاید در کشور ما کمتر شناخته شده باشند انتخاب کرده است. مجموعه‌های دارای پیام ارزشمند

آنتونیو ماراس Antonio Marras

آنتونیو ماراس، طراح لباس و صحنه‌ای است که به دلیل توانایی در تجسم واقعیت‌های متنوع اطرافش شناخته شده است و مجموعه‌هایش در هفته‌های مد، گاها شبیه به صحنه تئاتر هستند. او اهل منطقه ساردینیا در ایتالیاست. اگرچه کار او را در سفرهای مداوم نگه می‌دارد، آنتونیو در یک استودیو در ساردینیا زندگی می‌کند و این منطقه منبع الهام اوست. اعضای خانواده او فعالانه در روند توسعه و تولید برندش مشارکت دارند. یک سال قبل از رونمایی از این مجموعه، بخش بزرگی از ساردینیا در آتش سوخت و  درختان زیتونی که از دیرباز مورد احترام مردم منطقه قرار می‌گرفتند، از بین رفتند. این فاجعه عمیقاً آنتونیو ماراس را تحت تأثیر قرار داد و او مجموعه بهار 2022 را با الهام از آن طراحی کرد. ماراس و مدل‌هایش برای فیلم‌برداری این مجموعه، به جنگل سوخته سفر کردند. در نتیجه، شما واقعا می‌توانید درد را احساس کنید؛ اما در عین حال قدرت طبیعت و میل به تولد دوباره را نیز احساس می‌کنید. ماراس در طول قرنطینه، پارچه‌های سفید را برداشته و شروع به نقاشی و گلدوزی روی آن‌ها کرده بود و طرح‌هایش را در این مجموعه استفاده کرد. این مجموعه، عزاداری برای یک فاجعه است و لباس‌های سیاه و سفید و گلدوزی‌هایی از افراد غمگین یا گل‌های سیاه رو لباس‌ها یادآور این داستان هستند. از سوی دیگر، نقش‌های گل و برگی که بسیاری از ظاهرها را تزئین می‌کنند، پیش‌بینی امید برای بازسازی منطقه هستند. برای حس تولد دوباره در میان پالت رنگی عمدتاً خنثی، ماراس چند سایه سبز پر جنب‌وجوش را معرفی کرد.
تعدادی از لباس‌های خنثی و تداعی کننده غم فاجعه ساردینیا
 تعدادی از لباس‌های تداعی کننده امید و حیات دوباره طبیعت

مارک جیکوبز Marc Jacobs

مارک جیکوبز یک طراح مد آمریکایی است. او از سال 1997 تا 2013، مدیر خلاق خانه طراحی فرانسوی لویی ویتون بود و پس از آن جیکوبز، لویی ویتون را ترک کرد تا روی برند خود تمرکز کند. او برای این فصل، مجموعه‌ای تاریک و رمانتیک را به نمایش گذاشت. این مجموعه بر اساس ایده نابودی استوار بود و هدفش پیشبرد پیامی بود که اخیراً در ذهن جیکوبز نهفته بود: پسا آخرالزمان. نکته‌ی جالب این است که مجسمه‌های زیبای عظیم پارچه‌ای این مجموعه، از لباس‌های استفاده شده و موجود بازسازی شده‌اند و انتخاب این مفهوم و نشان دادنش با این روش ساخت، درسی در مورد پایداری است. مثال استفاده از جین مشکی وصله‌کاری شده برای ایجاد کت و دامن است. سایر ظاهرها پیراهن‌های بریده‌بریده‌ای به شکل تار عنکبوت و یا پافرهای بزرگ هستند.
برگزیده‌های مجموعه بهار 2022 مارک جیکوبز مجموعه‌های مینیمال و کاربردی اما خیره کننده

اشلین Ashlyn

اشلین پارک طراحی کره‌ایست و حرفه‌اش، در دو قاره آمریکا و آسیا زبانزد است. او قبل از شروع تحصیل در توکیو، در بهترین موسسات زادگاهش سئول آموزش دید. پس از نقل مکان به نیویورک، پارک دیدگاه منحصر به فرد خود را در قالب یک برند پیاده سازی کرد. او از تکنیک‌های شرقی برای ایجاد طرح‌های ساده استفاده می‌کند و آن‌ها را با هنر غربی بازی آزاد با پارچه تلفیق می‌کند. اینکه لباس‌های اداری و لباس‌های فرش قرمز می‌توانند در یک مجموعه ترکیب شوند، گواهی بر مهارت و اعتماد به نفس پارک است. این برند با هدف به حداقل رساندن ضایعات پارچه کار می‌کند. در خیابان‌های منطقه تولید پوشاک نیویورک، سطل‌های زباله مملو از ضایعات پارچه هستند. پارک برای مجموعه بهارش، ضایعات تولید شده را به صورت مجموعه لباس درآورد؛ بنابراین برش‌ها، درزهای منحنی و شلوغی‌ها گسترش می‌یابد. این شلوغی‌ها، با تکه‌های پارچه کف اتاق برش پر شده‌است و هیچ تزیین و برشی، بی‌دلیل نیست. بسیاری از “تکه‌های ترکیبی” در این مجموعه را می‌توان جدا کرد و با آیتمی دیگر دوباره ست کرد. در انتها چین‌های عمیق، آستین‌های پفی و سیلوئت‌های پیچیده، جزئیاتی هستند که فرآیند طراحی و دوخت به تصویر می‌کشند.
برگزیده مجموعه بهار 2022 اشلین

کریستوفر اسبر Christopher Esber

کریستوفر اسبر طراح مد استرالیاییست. اسبر برای زنی طراحی می‌کند که عاشق مد است، اما حاضر نیست خود را تسلیم هر ترندی کند و راحتی لباس برایش اهمیت دارد. اسبر از طریق مینیمالیسم و نوآوری در برش‌، به طراحی البسه لوکس دست یافته است؛ اما حتی اگر لباسی از مجموعه‌هایش مفهومی یا لوکس باشد، همیشه احساس راحتی در آن وجود دارد. در مجموعه بهار 2022، آثار جان فلاکسمن، مجسمه‌ساز نئوکلاسیک، منبع الهام و زیربنایی برای کریستوفر بود تا لباس‌هایش مانند گردباد پیچ خورده در اطراف بدن به نظر برسند؛ طراح با وصل کردن زنجیر، حلقه‌  و یا سگک چرمی بر روی لباس‌ها، آن‌ها را ثابت نگاه داشته بود. او همچنین برای طراحی نقش پارچه‌ها از رنگ‌ها و عناصر تابستانی ایده گرفت. برای انتخاب پارچه از کتان پنبه‌ای شروع کرد؛ با چرم ادامه داد و در انتها طرح‌هایی را با قلاب‌بافی اجرایی کرد.
 برگزیده مجموعه بهار 2022 کریستوفر اسبر

ییگال ازروئل Yigal Azrouël

Yigal Azrouël در سال 2000، آتلیه خود را در نیویورک، افتتاح کرد و برای اولین بار در هفته مد نیویورک شرکت کرد. او متولد اسرائیل و از تبار فرانسوی-مراکشی است. منابع الهامش، معماری و طبیعت و پرسونای زنی که در نظرش دارد، فردی خونسرد و با اعتماد به نفس است. جذابیت امضای طراحی او توجه دقیق به جزئیات، پارچه‌های باکیفیت و مینیمالیسم است. مجموعه بهار 2022 او نیز با جزییات زیاد و با کمک گرفتن از یکی از جذاب‌ترین ترندهای امسال یعنی برش و بازی با فضای مثبت و منفی طراحی شده است. او دوگانگی بین نرم و سخت و مثبت و منفی را به خوبی به تصویر می‌کشد. چرم یک پارچه کلیدی برای آزروئل است و او همیشه سعی می‌کند راه های جدیدی برای استفاده از آن بیابد، از این رو تزئینات چرمی در لباس‌ها دیده میشود که در تضاد با پارچه‌های لطیف‌تر استفاده شده است. در نهایت در عکاسی فضا و چاپ روی البسه، به خوبی می‌توان تاثیر گرفتن این طراح از معماری و طبیعت را مشاهده کرد.
برگزیده مجموعه بهار 2022 ییگال ازروئل

مایکل کورسMichael Kors

مایکل کورس یک طراح مد آمریکایی است. او رئیس افتخاری و مدیر ارشد برند خود، Michael Kors است. کورس از سال 1997 تا 2003 طراح خانه مد  Celineبود. در سال 1981، او برند زنانه Michael Kors را راه‌اندازی کرد و در 2003 سلین را ترک کرد تا روی برند خود تمرکز کند. هیچ کس بیشتر از مایکل کورس اجرای زنده را دوست ندارد؛ اما تماشاگرانش معمولا کم هستند زیرا کاری که او انجام می‌دهد، شبیه به تئاترهای بزرگ نیست، بلکه لباس‌هایی است که می خواهد مردم عادی بپوشند. مجموعه بهار 2022 او، یادآوری موزیکال 1950 بود و با موسیقی متن زنده و جذاب آریانا دبوز، ستاره برادوی به نمایش درآمد. کورس یک عاشقانه مد کلاسیک آمریکایی را با کت‌های زنانه، دامن‌های فون و رنگ‌های شاد به تصویر کشید که تا حدی استایل آدری هپبورن را به یاد آورد. طراحان زیادی نیستند که بتوانند کت و شلواری را به رنگ آبی یا صورتی روشن طراحی کنند و نتیجه همان که کورس نشان داد، باشد. از دیگر المان‌های این مجموعه که یکی از بزرگ‌ترین ترندهای بهار امسال است، سوتین به عنوان لباس بیرونی، کمربند پهن و پیراهن براق است که نوستالژی‌های دهه نود هستند. آخرین نکته اما، کیف‌های سطلی پر از گل هستند که مجموعه فانتزی مایکل کورس را تکمیل کردند.
مجموعه بهار 2022 مایکل کورس مجموعه خلاقانه و سورئال

السا اسکیاپرلی Elsa Schiaparelli

این طراح، متولد 10 سپتامبر 1890 بود و پیشینه اشرافی ایتالیایی داشت. اسکیاپرلی، به این خانه مد نام و هویت داده است. او خانه Schiaparelli را در سال 1927 در پاریس ایجاد و از دهه 30 تا 50 مدیریت کرد. و سال‌ها پس از مرگش، برند او دوباره احیا شده است. اسکیاپرلی هیچ آموزشی در زمینه مهارت‌های فنی الگوسازی و ساخت لباس نداشت. او پارچه را مستقیماً روی بدن می‌کشید و گاهی از خودش به عنوان مدل استفاده می‌کرد. طرح‌های او تجلیل از سورئالیسم و مدهای عجیب و غریب بود. مجموعه‌های او به‌خاطر الهام گرفتن از مضامین غیرمتعارف و هنری مانند اعضای بدن انسان، حشرات و استفاده از رنگ‌های روشن شهرت داشتند. امضای کاری او شیک  اما کمی مبتذل، محافظه کار اما مهارنشدنیست. این دوگانگی‌ها همان ویژگی بودند که هر زنی را که اسکیاپرلی را می‌پوشید، در خود داشت. حالا برای مجموعه بهار 2022 طراح ارشد کنونی این برند دنیل رزبری، میراث اسکیاپرلی را در مجموعه‌ای جدید گنجانده است که سورئال‌تر ازین نمی‌توانست باشد. مجموعه‌ تخیلی وحشیانه Roseberry با اعضای بدن فلزی تزئین شده بود. نوستالژی‌های زمان حیات طراح فقید نیز اکنون به کار گرفتنه شدند. اولین نوستالژی لباس معروف با استخوان دنده برجسته است که همکاری اسکیاپرلی و سالوادور دالی بود؛ دومین مورد نیز سوتین‌های مخروطی از جنس چرم، جین و ابریشم است.
 جذاب‌ترین ست‌های مجموعه بهار اسکیاپرلی منابع: https://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2022-ready-to-wear/antonio-marras https://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2022-ready-to-wear/schiaparelli https://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2022-ready-to-wear/ashlyn https://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2022-ready-to-wear/michael-kors-collection https://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2022-ready-to-wear/christopher-esber https://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2022-ready-to-wear/yigal-azrouel https://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2022-ready-to-wear/marc-jacobs

sepideh souri

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیم کارداشیان

کیم و معشوقه هایش

کیم کاداشیان در ابتدا به عنوان استایلیست و دستیار وارد دنیای هالیوود شد و توسر پاریس هیلتون استخدام شد اما به سرعت پس از پخش شدن یک ویدیو جنسی از او، توانست توجه‌ها را به خود جلب کند. در این میان با کمی خوش‌شانسی به او خانواده‌اش، ساخت یک نمایشی به نام keeping up with Kardashians پیشنهاد شد. اکنون او یکی از مشهور ترین و ثروتمندترین زنان جهان با 1.6 میلیارد دلار دارایی است و مالک برندهایی در حوزه پوشاک و لوازم آرایشی نیز می‌باشد. در این مقاله نگاهی به روابط شخصی او انداخته‌ایم.

<<< ادامه
کایلی جنر و جوردین وودز

بزرگترین خیانتکارها

دنیای هالیوود همیشه پر از داستان‌های خیانت بوده. خیانت اعضای خانواده، دوستای صمیمی و یا عشق‌های سابق داستان همیشگی صنعت پرستاره آمریکا است. اما برخی از این خیانت‌ها قلب طرفداران را شکست و احساسات آن‌ها را جریحه دار کرده است. در این مقاله به تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه