مصاحبه با برند بوهمیان سحرعابدی

زمینه کاری: تولید سندل‌، بوت و کیف ایرانی به سبک بوهمیان

مقدمه:

در سال‌های اخیر علاوه بر اکسسوری‌های دست‌ساز، شخصی سازی در لباس و کفش و کیف هم در بین سلبریتی‌ها و هم در میان مردم عادی رواج پیدا کرده‌است. دنیای مد و فشن هر روز با یک رنگ و جلوه‌ی جدید در جامعه خودنمایی می‌کند و اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که امضای خودتان در سبک لباس پوشیدنتان را دارید پس شخصی سازی و طراحی لباس شخصی برایتان نامانوس نیست. مجله‌ی اینترنتی مدولادن در این مقاله به مصاحبه با خانم جوان ایرانی از بجنورد پرداخته است که به طراحی، تولید و ساخت سندل‌های دست‌ساز به سبک بوهمیان مشغول هستند. خانم جوانی در گروه هنری بوهمیان سحرعابدی با نام تجاری bohemian_.saharabedi در اینستاگرام مشغول فعالیت است و بیشتر از ۳۹۰۰۰ نفر دنبال‌کننده دارد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا با نحوه‌ی کار و طراحی از صفر تا صد محصولات بوهمیان در این گروه هنری آشنا شوید.

خانم سحر عابدی ۳۱ ساله به همراه همسرشون از موسسان برند بوهمیان سحر عابدی هستند. اسم برند بوهمیان است به این دلیل که سبک لباس پوشیدن سحر بوهمیاست و او تمایل داشته است نام برند به شکل یک امضا از خود او و سبک مورد علاقه‌ی او باشد. خانواده‌ی سحر در ساری زندگی می‌کنند اما او و همسرش زندگی مشترکشان را در بجنورد آغاز کردند. سحر در رشته‌ی گرافیک وارد دانشگاه شد اما در میانه‌ی راه با توجه به علاقه‌مندی به شروع کسب و کار، علیرغم مخالفت خانواده از تحصیل انصراف داد. با توجه به رشته‌ی تحصیلی او در زمینه‌ی گرافیک یک پیج پابلیک در زمینه‌ی کاری نقاشی را ایجاد کرد که تقریبا تا زمان شروع کار جدیدش حدود ۱۰۰۰ دنبال‌کننده داشت.  او به ساخت و طراحی انواع کفش و سندل علاقه‌مند بوده تا جایی که برای کسب تجربه و آموزش به تهران آمد، وارد بازار تهران شد اما نتیجه‌ای جز ناامیدی برایش به دنبال نداشت. کسبه و بازاریان تهران به او گفته بودند این کار برای خانم‌ها نیست و یک دختر نمی‌تواند کفش درست کند. او در مصاحبه به مدولادن گفت: ((بعد از این سرخوردگی، مدتی پیگیر ساخت کفش نبودم اما یکبار که به ساری ‌رفتم برای خودم یک سندل‌ ‌گرفتم و بعد با اضافه کردن بعضی زیورآلات مثل سکه و بندهای متفاوت به آن، تغییرش ‌دادم. عکس سندلی که به نحوی برای خودم ساخته بودم را در همان پیج مربوط به نقاشی‌ استوری کردم و دیدم که با چه استقبال بی‌نظیری از سمت دنبال‌کننده‌ها مواجه شدم. تا جایی که تعدادی از آن‌ها گفتند از همین مدل سندل می‌خواهند. از همان مدل سندل نزدیک ۴۰ جفت سفارش گرفتم و این اتفاق نقطه‌ی عطفی برای من در شروع کار ساخت سندل‌های بوهمیان شد. همین امر باعث شد دوباره پیگیر علاقه‌مندی خودم در زمینه‌ی ساخت سندل و کفش شوم و برای یادگیری اقدام کنم.))

محصولات برند بوهمیان کیف و سندل و بوت هست، که با همکاری خانم سحر و دوستان دیگرش انجام می‌شود. سحر در تولید و ساخت سندل‌ها فعالیت می‌کند و دو دوست دیگر در تولید و ساخت کیف مشغول هستند.

از جمله مشکلاتی که سحر و همسرش با آن مواجه هستند، کمبود مواد برای ساخت و تولید است. او می‌گوید با اینکه برای خرید مواد به تهران و مشهد و شهرهای بزرگ دیگر می‌روند اما باز هم نمی‌توانند در برخی موارد اقلام مورد نیاز خود را پیدا کنند. سحر گفت به طور مثال دوست دارند بوت‌های مکعبی را وارد دسته‌بندی کارهایشان کنند اما متاسفانه‌ زیره‌ی این مدل بوت‌ها پیدا نمی‌شود.

الگوی خانم سحر برای طراحی محصولاتشان پینترست و ذهن خلاق خودش است که از ترکیب این دو نتیجه‌ی جذابی حاصل می‌شود. یک کارگاه کوچک در منزل دارد که محصولاتشان را همانجا تولید می‌کنند و بعد برای ارسال به اداره پست می‌برند یعنی در اصل این محصولات به صورت مستقیم و بدون واسطه از تولید به مصرف ارا‌ئه می‌شوند.

روش جذب مخاطبان اولیه در برند بوهمیان روش نو و جالبی بوده‌ است. خانم سحر می‌گوید روزی که پیج قبلی را برای فروش سندل‌ها تغییر کاربری داد از پست‌های آموزشی ساخت سندل برای جذب مخاطب استفاده کرده است. به طور مثال دنبال‌کننده‌ها را از روند ساخت و تولید که در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی انجام می‌داده است با پست و استوری مطلع می‌کرده است. هدف او از این شکل برقراری ارتباط با مخاطبانش این بود که مشتری ببیند چرم به چه شکل میتواند تبدیل به سندل شود و با چه مشقت و سختی این محصولات تولید می‌شوند تا اعتمادشان جلب شود و صرفا یک پست از کالای آماده با سایز و قیمت نبینند.

او به مدولادن گفت از رمزهای موفقیت کارش وقت گذاشتن برای مشتری‌هایش است. سحر می‌گوید: ((گاهی آنقدر با مشتری‌ها حرف می‌زنم که در همان زمان می‌توانم یک سندل بسازم. من با صبر و حوصله‌ی بسیار زیادی به تمام سوالات مشتری‌ها پاسخ می‌دهم و اگر هم کسی نخواهد در انتها خریدی کند به هیچ عنوان با پاسخ‌دهی نامناسب او را راهی نمی‌کنم.)) سحر گفت برای جذب مشتری یک قانون ۳ شماره‌ای دارد، ۱،۲،۳ و مشتری جذب می‌شود، بعد از شماره ۳ فروشنده می‌تواند ذهن مشتری را بخواند و در همین حین مشتری هم فکرش درگیر محصولات ارائه شده توسط فروشنده شود.

گروه هنری طراحان بوهمیان بعر از ۳ سال در بهمن سال ۱۴۰۱، به پیشنهاد یکی از دوستانشان در نمایشگاهی در عمان شرکت کردند و محصولاتشان را در معرض نمایش گذاشتند. از آنجایی که خانم سحر، صفر تا صد کارهای تولید و ساخت در این برند را انجام می‌دهد، الگو می‌کشد، برش می‌زند، چرم‌دوزی و چرخ‌دوزی می‌کند و محصول نهایی را آماده می‌کند بنابراین هیچ محدودیتی در زمینه‌ی تحویل طراح‌های دلخواه مشتریانش ندارد و شما می توانید به راحتی سندل مورد علاقه‌ی خود را با کمک گروه بوهمیان بسازید.

خانم سحر از دو نفر در تسریع تولید محصولاتش کمک می‌گیرد که صرفا کار سنگ دوزی و مهره‌دوزی روی محصولات را بر عهده دارند. روند کاری بوهمیان به این شکل است که از قبل هیچ سفارشی را آماده ندارند، به طور مثال در طول یک هفته کالکشن‌هایی را آماده می‌کنند، عکاسی می‌کنند و در معرض نمایش می‌گذارند. بعد از آن مشتریان با دیدن عکس‌ها سفارشات خود را ثبت می‌کنند.

مزون‌های متعددی در اصفهان، تهران، ساری و شیراز با بوهمیان همکاری دارند که در آن‌ها هم روند کار و سفارش‌گیری به همین صورت هست. از هیچ مدل محصولی به صورت عمده در تعداد بالا تولید نخواهد شد، روزانه آمار و تعداد مشخصی از سفارشات به گروه بوهمیان اعلام می‌شود و مطابق سفارش مشتری‌ها محصولات متعددی در روند ساخت و تولید قرار می‌گیرند.

سحر به مجله‌ی مدولادن گفت دوستان دیگری در زمینه‌ی تولید و ساخت زیورآلات هم در این مجموعه فعالیت دارند. به طور مثال وقتی عکاسی می‌کنند اگر کسی از مخاطبان و دنبال‌کننده‌ها از تصویر پابندی در عکس‌ها خوشش بیاید و سفارش داشته باشد، آن را هم ثبت می‌کنند و بعد از اجرا تحویل می‌دهند.

این گروه خلاق، خوش‌فکر و خوش‌ایده، گروه جوان و با پشتکاری هستند که به شدت به کار خود علاقه‌مندند. شما در گروه هنری بوهمیان می‌تواند سبک و سلیقه و امضای خود را در اصلی‌ترین پوشش خود یعنی پوشش پاها القا کنید و اطمینان داشته باشید که شبیه سندل شما پای کس دیگری نیست. مجله‌‌ی اینترنتی مدولادن با معرفی طراحان جوان و خلاقی که در زمینه‌ی مدوفشن فعالیت دارند، سعی می‌کند علاوه بر بررسی روند تولید و طراحی محصولات، وارد ذهن این طراحان شود و مسیر پیش‌رو برای علاقه‌مندان در زمینه طراحی و ساخت را هموار کند.

برای گروه هنری بوهمیان سحر عابدی آرزوی موفقیت می‌کنیم.

مهشاد / Mahshad

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

One thought on “مصاحبه با برند بوهمیان سحرعابدی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیم کارداشیان

کیم و معشوقه هایش

کیم کاداشیان در ابتدا به عنوان استایلیست و دستیار وارد دنیای هالیوود شد و توسر پاریس هیلتون استخدام شد اما به سرعت پس از پخش شدن یک ویدیو جنسی از او، توانست توجه‌ها را به خود جلب کند. در این میان با کمی خوش‌شانسی به او خانواده‌اش، ساخت یک نمایشی به نام keeping up with Kardashians پیشنهاد شد. اکنون او یکی از مشهور ترین و ثروتمندترین زنان جهان با 1.6 میلیارد دلار دارایی است و مالک برندهایی در حوزه پوشاک و لوازم آرایشی نیز می‌باشد. در این مقاله نگاهی به روابط شخصی او انداخته‌ایم.

<<< ادامه
کایلی جنر و جوردین وودز

بزرگترین خیانتکارها

دنیای هالیوود همیشه پر از داستان‌های خیانت بوده. خیانت اعضای خانواده، دوستای صمیمی و یا عشق‌های سابق داستان همیشگی صنعت پرستاره آمریکا است. اما برخی از این خیانت‌ها قلب طرفداران را شکست و احساسات آن‌ها را جریحه دار کرده است. در این مقاله به تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه