ترند طلا جواهرات سال ۲۰۲۱

مقدمه : 

ترند جواهرات در هفته های مد امسال، تقریبا هر نوع سبک و سلیقه ای را پوشش میدهد. امسال هر آنچه از مروارید و زنجیرهای متفاوت دارید استفاده کنید، اگر علاقه زیادی به استفاده از گردنبند دارید حتما بلندترین آن ها را انتخاب کنید و اگر از علاقه مندان رنگ های نئون، مهره های رنگی، تمامی آیتم هایی که از سکه به ویژه سکه های قدیمی در آن ها استفاده شده اند، گوشواره های بزرگ و آویزان و دستنبندهای پهن هستید، حتما از این آیتم ها با اعتماد به نفس بالایی استفاده کنید. از ترکیب اکسسوری های ساحلی با بقیه آیتم ها غافل نباشید. جواهرات فشن ساحلی میتوانند گردنبند و گوشواره و یا دستبند های با صدف های کوچک و مهره های رنگی باشند یا گوشواره های بزرگ با نخ ها و مهره های رنگی. به یاد داشته باشید در قسمت جواهرات الماس نشان امسال هم الماس های اشکی بسیار دیده شده اند. برای بررسی این ترند ها تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

۱.به مهمانی مروارید ها خوش آمدید!

بله این گوهر بی همتا در ۲۰۲۱ هم همراه ماست چرا که امسال، حاکم دنیای جواهرات، مروارید ها هستند. شما امسال میتوانید آن ها را در ابعاد و اندازه های متفاوتی داشته باشید. اکثر متخصصین این حوزه، نوع بزرگتر و اورگانیک آن را انتخاب و توصیه میکنند. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که شکل های متقارن و منظم را نمیپسندید با مروارید های باروک و مروارید های اشکی حس خاص بودن را به استایل امسال خود القا کنید. اقسام مروارید ها را میتوانید با طلا، نقره و حتی جواهرات نگیندار ترکیب کنید. اگر از گردنبندهای مروارید استفاده میکنید میتوانید یا از انواع بلندتر و۲ دور آن استفاده کنید و یا کوتاه و پایین گردنی باشند (Emilia Wickstead). اگر گوشواره مروارید می اندازید میتوانید هم به صورت تک مروارید میخی و هم آویزان اشکی مانند آنچه شنل معرفی کرده است استفاده کنید و هم  میتوانید آن ها را بزرگ و بلند و سنگین به همراه سایر نگین های درخشان ریزتر داشته باشید. در مورد دستنبند و انگشترها هم به راحتی میتوانید گستره متنوعی از مروارید ها را روی مچ و انگشتان خود بیاورید. امسال ترکیب مروارید ها با مهره های رنگی در انواع جواهرات فشن و یا در بند عینک ها هم دیده شده است. 

۲.زنجیره های بزرگ و درهم را دوست داشته باشید!

تا جایی که من به خاطر دارم، رنجیر ها همیشه بخشی از طراحی های طلا و جواهرات را به خود اختصاص داده اند. از زنجیر های فیگارو و کارتیه در گذشته بگیرید تا زنجیرهای بزرگ و متنوع ویکتوریا بکهام، ماکسول، هرمس، لویی ویتون، تیفانی و شنل در ۲۰۲۱ .روند حضور زنجیر ها در بخش طلا جواهرات مانند شلوار جین عمل میکند یعنی ممکن است در مقیاس و ابعاد و اندازه و یا حتی رنگ از گلد به رز گلد و سیلور متغیر باشد اما هرگز از دایره مد خارج نمیشود. در ترند امسال بیشتر گردنبند ها و دستبند ها در سایز بزرگ دیده شده اند و البته فراموش نکنید که گردنبند بلند زنجیری نسبت به انواع کوتاه آن در الویت قرار دارد، در ترکیبات متفاوتی هم ابعاد ریزتر آن ها با مروارید و سایر آیتم ها به چشم میخورد. حتی اگر بخواهید از جواهرات نگین دار و گرانقیمت تر استفاده کنید هم گونه های زنجیری به کمک شما خواهند آمد. زنجیره های بزرگ و درهم تنیده در ترند جواهرات ۲۰۲۰ هم وجود داشتند اما امسال نمایش گر قدرت و سرسختی بیشتر هستند به امید آنکه سال ۲۰۲۱ را با استحکام، اتحاد و در هم تنیدگی بصری القا شده از همین زنجیره ها پشت سر بگذاریم. اگر به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن هستید حتما به خرید این زنجیره ها فکر کنید.

۳.به الماس ها سلام کنید به ویژه وقتی می چکند!

امسال جواهرات دارای نگین های ریز و الماس های رنگی مثل آنچه دیور در طراحی گوشواره ها به نمایش گذاشت، به ویژه رنگ بنفش، برای ساخت و عرضه بسیار دیده خواهند شد. پس اگر قصد خرید جواهرات برای خودتان و یا هدیه برای عزیزانتان را دارید حتما روی این شکل از جواهرات گرانقیمت فکر کنید. در نظر داشته باشید امسال اکثر آویزها چه در گردنبند چه در گوشواره ها به شکل اشکی هستند پس در مورد خرید و استفاده از این طرح خاص، تردید نداشته باشید. سیمون روچا، شنل و هرمس هم بار دیگر اثبات کردند که الماس ها یک جایگاه همیشگی در ترند جواهرات هرساله دارند. فقط در سال ۲۰۲۱ مطمئن شوید که آن ها ر ا میچکانید.

۴. گوشواره ها را بزرگ، تک لنگه یا آویزان انتخاب کنید!

گوشواره ها از آیتم هایی هستند که میتوانند در کنار زیباتر کردن چهره‌ی ما به راحتی از سبک درونی ما نیز صحبت کنند.. امسال گوشواره ها در بزرگنمایی بالایی دیده خواهند شد.  چه در حالت دایره های بزرگ جورجو آرمانی چه گل های ارائه شده توسط سن لوقان و یا مروارید های آویزان سیمون روچا و شنل. اما روند های تک لنگه به ویژه در گوشواره های بسیار بزرگ را وام دار فندی  و ولنتینو هستیم. استودیوی آکنه (Acne Studios) گوشواره های بزرگ و چکش خورده را به نمایش گذاشته است که به نظر می رسید همین الان از محل حفاری بیرون آمده اند. در همین حال ولنتینو این روش را به دوران مدرن وارد کرد و شیارهای کوچکی به جواهرات گل میخی خود اضافه کرده است. پس اگر از تقارن و جفت بودن جواهرات لذت نمیبرید حتما امسال از گوشواره های بزرگ تک لنگه استفاده کنید و اگر میخواهید گوشواره های جفت بندازید در اشکال بزرگ و بلند و آویزان را انتخاب کنید. 

۵. دستبند های بزرگ و پهن را دوباره از کمد بیرون آورید!

در ترند طلا جواهرات امسال دوباره در یک اتفاق حیرت انگیز، دستبند ها و النگوهای پهن به دنیای مد بازگشته اند. حتی در بسیاری از موارد به شکل بازو بند ها دیده شده اند. در کالکشن های جواهرات برندها نشان داده شده است که میتوانید از چند دستبند متفاوت در کنار هم استفاده کنید و یک نمای بینظیر با آن ها ایجاد کنید. تیفانی با رونمایی از یک دستبند پهن که شبیه یک استخوان بود، روند استفاده از اندام های بدن در طلا و جواهرات امسال را باب کرد. Chloé هم با نمایش یک دستبند طلایی پهن چکش خورده، یک مهر تایید دیگر بر استفاده از این شکل جواهرات گذاشت. بازوبند های مجسمه ای و چین دار را در کالکشن سلین میبینیم و به شکل جالب دیگری لانون پیشنهاد میکند که دستبند ها را به شکل پهن، جفت و رنگی در هر دو مچ دست ها استفاده کنیم. البته بوتگا ونتا هم با استفاده از یک دستبند طلایی و سبز به دنیای طلاهای رنگی امسال پیوست. اگر همچنان علاقه مند به استفاده از ترکیبات نگیندار هستید هم یک النگو پهن با نگین های ریز را برای خود در نظر بگیرید. پس دستبند ها و النگوهای پهن و بزرگ را از کمد بیرون آورید و با اعتماد به نفس بالا دوباره از آن ها استفاده کنید. 

منابع:

https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/fashion/g35031845/2021-jewelry-trends/

https://www.whowhatwear.co.uk/fine-jewelry-trends-2021/slide19

https://www.harpersbazaar.com/fashion/trends/g35083400/2021-jewelry-trends/

https://www.harpersbazaar.com/fashion/fashion-week/g34041265/spring-2021-jewelry-trends/

https://www.vogue.co.uk/fashion/gallery/jewellery-trends-spring-summer-2021?image=5ff73789ffdddd9cfdbd9889https://www.whowhatwear.co.uk/spring-summer-jewelry-trends-2021/slide39

مهشاد / Mahshad

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیم کارداشیان

کیم و معشوقه هایش

کیم کاداشیان در ابتدا به عنوان استایلیست و دستیار وارد دنیای هالیوود شد و توسر پاریس هیلتون استخدام شد اما به سرعت پس از پخش شدن یک ویدیو جنسی از او، توانست توجه‌ها را به خود جلب کند. در این میان با کمی خوش‌شانسی به او خانواده‌اش، ساخت یک نمایشی به نام keeping up with Kardashians پیشنهاد شد. اکنون او یکی از مشهور ترین و ثروتمندترین زنان جهان با 1.6 میلیارد دلار دارایی است و مالک برندهایی در حوزه پوشاک و لوازم آرایشی نیز می‌باشد. در این مقاله نگاهی به روابط شخصی او انداخته‌ایم.

<<< ادامه
کایلی جنر و جوردین وودز

بزرگترین خیانتکارها

دنیای هالیوود همیشه پر از داستان‌های خیانت بوده. خیانت اعضای خانواده، دوستای صمیمی و یا عشق‌های سابق داستان همیشگی صنعت پرستاره آمریکا است. اما برخی از این خیانت‌ها قلب طرفداران را شکست و احساسات آن‌ها را جریحه دار کرده است. در این مقاله به تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه

گرانترین عروسی‌های تاریخ

همه ما می‌دانیم عروسی‌ها ارزان نیستند، اما می‌دانید هزینه عروسی برخی افراد مشهور با درامد ناخالص برخی کشورها برابر است؟ چه کسانی در دنیا می‌توانند در دنیا چنین هزینه‌ای پرداخت کنند؟ در این مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

<<< ادامه