پنج مدل موی کوتاه زنانه

آیا می‌دانستید افراد به صورت ناخودآگاه خانم‌هایی که موی کوتاه دارند را با اعتماد بنفس تر ارزیابی می‌کنند؟ صورت و گردن شما با موی کوتاه بیشتر در نظر می‌آید و این باعث جذابیت بیشتر شما می‌شود. علاوه بر آن نگهداری از موهای کوتاه آسان تر است و می‌توانید همیشه با صرف زمانی کوتاه آراسته شیک بنظر برسید. با ما همراه باشید تا 5 مدل موی کوتاه جذاب را معرفی کنیم.

1.پیکسی

قبل از هر چیز به یاد داشته باشید که شما باید مدل موی خود را متناسب با جنس مو، نوع مو و فرم صورتتان انتخاب کنید.  مدل موی پیکسی یکی از انواع اصلی موی کوتاه است. این مدل مو بخصوص برای افرادی که موهای پرپشتی دارند توصیه می‌شود. این مدل مو برای افرادی که صورت بیضی، گرد و قلبی دارند توصیه می‌شود. مدل موی پیکسی بیش از ده مدل مختلف دارد که در ادامه برخی از محبوبترین های آن را معرفی می‌کنیم.

پیکسی کوتاه

پیکسی خیلی کوتاه

پیکسی بلند

پیکسی باب

پیکسی آسیایی

پیکسی با چتری

پیکسی با یک سمت بلند

پیکسی همراه با شیو

پیکسی شگی

2.تام بوی

مدل موی تام بوی یا همان پسرانه یکی از مدل‌های کوتاه است که از دهه بیست میلادی میان خانم‌ها محبوب شد. در این مدل معمولا تا بالای گوش ها موها را کوتاه می‌کنند. کوتاه کردن موها به این شیوه همانقدر که فکر می‌کنید جسارت می‌خواهد و باید بدانید که در نظر دیگران حتی بیشتر از آن جسور و با اعتماد بنفس بنظر خواهید رسید. این مدل مو برای صورت‌های گرد یا بیضی بسیار مناسب است.

3.باب

مدل موی باب معمولا به مدل مویی گفته می‌شود که بالاتر از شانه و زیر گوش باشد. فرم کلاسیک آن دقیقا موها را روی خط فک قرار می‌دهد. اما این مدل مو در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده و تقریبا می‌توان گفت که هیچوقت از مد نمی‌افتد. مدل موی باب هم تنوع فراوان و فرم های متفاوتی دارد که می‌توانید متناسب با فرم صورت و سلیقه تان از آن استفاده کنید.

باب A لاین

باب کلئوپاترا (مصری)

باب بلند

باب لایه ای

باب با چتری

باب با شیو

4.لاب

لاب در واقع نوع بلند مدل باب است و این مدل مو تقریبا روی شانه قرار می‌گیرد و بعد از جنگ جهانی دوم و ورود زنان به صنایع مختلف محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرد. مدل لاب تقریبا برای هر نوع صورتی مناسب است و با توجه به تنوع آن می‌توانید بهترین را برای خودتان پیدا کنید.

5.شگی

مدل مو شگی که اغلب کمی روی شانه و لایه لایه است در دهه 80 میلادی بین هنرمندان بسیار معروف شد و این روزها دوباره مورد توجه قرار گرفته است. این مدل مو از بالای سر حجم زیادی دارد و با حرکت به طرف پایین کمتر و نازک تر می‌شود.

منابع

https://www.vogue.co.uk/gallery/short-hairstyles

https://www.vogue.co.uk/beauty/article/short-hair-inspiration

https://www.marieclaire.com/beauty/hair/g409/short-hair-how-to-hairstyles/?slide=39

https://www.hadviser.com/short-hairstyles-for-fine-hair/2/#google_vignette

https://brightside.me/inspiration-girls-stuff/men-reveal-7-reasons-why-they-like-women-with-short-hair-796212/

https://hairstylesweekly.com/trendy-short-haircuts/

https://therighthairstyles.com/category/haircuts/pixie/

آلا / Ala

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع خط چشم گرافیکی

خط چشم گرافیکی

خط چشم‌های گرافیکی می‌توانند به طور کلی چهره افراد را تغییر دهند. اگر دوست دارید در مکانی متفاوت و خلاق دیده شوید بد نیست این مدل از خط چشم‌ها را امتحان کنید.

<<< ادامه
جلوگیری از پیری پوست دست

چه طور از پیری پوست دستانمان جلوگیری کنیم؟

پوست دست نسبت به خیلی موارد حساس است. اگر دوست دارید پوست دستتان همیشه جوان و شاداب باشد بهتر است به فکر مراقبت از آن باشید.

<<< ادامه

روز جهانی ایدز

18 می روز جهانی واکسن ایدز است. این روز برای آگاهی‌رسانی درباره این بیماری، ویروس HIV و کمک برای ساخت واکسن و ریشه‌کن کردن بیماری ایدز است. بیماری که در ایران هم تعداد زیادی از افراد را درگیر کرده است.

<<< ادامه