خرافات درباره لباس

 ١.دکمه ها  

وقتش است که لباسهای خود را بررسی کنید و دکمههای روی آن را بشمارید. اگر لباس شما دکمههایی با تعداد فرد دارد،این لباس برای شما خوششانسی به ارمغان می آورد. اگر هم لباس شما به تعداد زوج دکمه دارد نگران نشوید، کافی است یک دکمه روی آن بدوزید. 

اگر هم تصادفی دکمهای روی زمین پیدا کردید آن را بردارید و در جیب خودتان نگه دارید چرا که آن دکمه نشانه خوش شانسی است. 

٢.سکه  

قبل از پوشیدن یک لباس نو، در جیب آن سکه بگذارید چرا که برای شما شانس میآورد. فراموش نکنید که این سکه نباید هیچگاه خرج شود. 

٣.لباسهای خال خالی یا پولک دار  

در بسیاری نقاط جهان اعتقاد دارند که پوشیدن لباس پولک دار باعث جذب ثروت میشود.این دایره های کوچک درخشان با خود ثروت به همراه می آورند. این اعتقاد قدیمی هم برای مردان و هم برای زنان صدق میکند.  

۴.لباس آبی  

بسیاری باور دارند آبی رنگ شانس است و موفقیت را جذب میکند. آبی رنگ آسمان و دریاهاست، به همین خاطر باور دارند که این رنگ برای شما شانس های بی پایان می آورد. 

اگر به عنوان نو عروس میخواهید خوششانس باشید باید یک لباس عروس آبی بپوشید. 

۵.کمربند  

بستن کمربند بدن شمارا از جادو ها محافظت میکند. 

مراقب باشید که کمربند قدیمی خود را کجا دور میندازید. اطمینان حاصل کنید که یک جادوگر نتواند آن را لمس کند. 

البته این یک خرافه قدیمی است و امروزه افراد کمی به آن باور دارند. 

6.زنگ 

در ایرلند زنگ ها با خوش شانسی همراه هستند و آنها معتقدند که زنگ ها با خود ثروت به همراه میاورند. در دوران قرون وسطی اعتقاد بر این بود که به صدا در آوردن زنگ ها روح های بد را دور میکند. ایرلندی ها آنقدر به زنگ ها اعتقاد دارند که در عروسی ها آن را هدیه میدهند. همچنین عروس های ایرلندی برای خوش شانسی گاهی زنگ های کوچکی را به گردن می اندازند، به دست میبندند یا آن ها را در دسته گل حمل میکنند. 

7. لباس نو  

پوشیدن لباس نو در عید یک خرافه آشنا و تاریخی است که تنها مختص به ایرانیها نیست. نپوشیدن لباس نو در روز عید برای شما بدشانسی میاورد. جالب است بدانید که در قرن چهار میلادی کنستانتین،امپراطور رم،دربار را ملزم کرد تا در روز عید پاک بهترین لباس خود را بپوشند. 

8.برعکس پوشیدن لباس  

اگر لباس خود را اتفاقی برعکس پوشیدید خجالت زده نشوید و آن را درست نکنید. اگر لباس را دربیاورید و به شکل درست بپوشید برای شما بدشانسی خواهد اورد. جالب است بدانید در برخی فرهنگ ها نیز بودن لباس برعکس درخانه را بدشگون میدانند. 

9.لباس و رویاها 

لباس هایی را انتخاب کنید که به شما آرزوهایتان را یاداوری میکند.برای مثال اگر شما آرزوی رفتن به سفر دارید، لباسی با طرح نقشه بپوشید تا آن آرزو را به خود جذب کنید. 

10.لباس زرد 

رنگ زرد، رنگی زیبا و پر انرژی است که یاداور خورشید است. شما تصور میکنید که این رنگ در کشوری آفتابی مثل اسپانیا رنگی محبوب است اما متاسفانه خرافاتی درباره این رنگ وجود دارد که باعث میشود در این کشور از پوشیدن این رنگ استقبال نشود. در اسپانیا به شما توصیه میشود که هرگز لباس زرد هدیه ندهید، زیرا اگر گیرنده لباس خرفاتی باشد این هدیه دوستی شما را برهم خواهد زد. هدیه ای به رنگ زرد این پیام را مخابره میکند که شما برای او شانس بد ارزو میکنید. 

همچنین اگر برای شرکت درمصاحبه کاری رنگ زرد بپوشید در این مصاحبه رد خواهید. 

11.کفش 

اگر بااینکه بند کفش خود را بسته اید بند کفشتان باز شد خبرهای خوبی به زودی به دست شما خواهد رسید. 

هرگز کفش خود را روی میز قرار ندهید، در این صورت باید منتظر یک نزاع باشد. 

اگر معشوقه شما به شما یک جفت کفش هدیه دهد، رابطه شما با یکدیگر خیلی درخشان به نظر نمیرسد. پس باید یا رابطه خود را نجات دهید یا به آن خاتمه بدهید. البته برخی نیز باور دارند که اگر بعد از دریافت هدیه شما هم یک سکه به او بدهید مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد. 

ضرب المثل قدیمی ای نیز درباره کفش وجود دارد که میگوید “اگر در طول زندگی خود یک جفت کفش به یک فرد نیازمند ندهید در زندگی بعدی خود پا برهنه خواهید ماند.” 

فراموش نکید که هیچ کدام ازین خرافات مورد تایید تیم مد و لادن نیست و تنها برای سرگرمی آنها را به شما معرفی کرده ایم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آینده فشن: نقش تکنولوژی و هوش مصنوعی در تغییر دنیای مد و لباس

همواره صنعت مد همگام با صنایع دیگر و حتی جلوتر از آن‌ها، از فناوری‌های جدید استقبال می‌کند، پیشرفت‌هایی که می‌تواند به  این صنعت در ایجاد طرح‌های خلاقانه و هیجان‌انگیز کمک کند. با ظهور هوش مصنوعی (AI) و سایر فناوری های پیشرفته، امکانات پیش رو برای دنیای مد بی پایان به نظر می رسد؛ از نمایش های […]

<<< ادامه
طراحان لباسی که از معماری الهام گرفته اند

طراحی با الهام از معماری

طراحان لباس مشهور زیادی از معماری شاخص برای طراحی لباس الهام گرفته‌اند. ریزبینی و جذابیت کار آنها بسیار قابل توجه است. در این مطلب برخی از این طرح‌ها را معرفی کرده‌ایم.

<<< ادامه
تاریخ پوشاک ایران در دوران قاجار و پهلوی

تاریخ پوشاک ایران معاصر، از دریچه عکاسی

با توجه به فرهنگ، اقتصاد و سیاست پوشاک مردمان ایران در دوران‌های مختلف تغییر زیادی کرده است. در این مقاله نگاهی به تاریخ پوشاک ایران معاصر کرده‌ایم.

<<< ادامه