اهمیت مد پایدار

مدتی است که فشن پایدار اولویت بسیاری از طرفداران مد است. با توجه به وضعیت محیط زیست و آنچه برای آینده‌ی آن پیش‌بینی می‌شود نسل جوان اهمیت زیادی به پایداری می‌دهد. مشخص است اگر بیشتر مردم چیزی را بخواهند برندها و صنعت مد قانع می‌شوند که آن طور رفتار کنند. اما واقعا چرا مد پایدار مهم است؟

مد پایدار و تاثیران فشن پایدار در محیط زیست

امروزه به دلیل ارتباطات خیلی از اطلاعات راحت‌تر به دست مخاطب می‌رسد و به همین دلیل توجه زیادی به مسائلی مانند حقوق بشر در سایر نقاط جهان جلب می‌شود. یکی از اصول مد پایدار ایجاد شرایط شغلی منصفانه برای کارگران است. کسانی که خوب پوشیدن و خوب زندگی کردن ما وابسته به رنج و کار زیاد آنها شده است.

حقوق کارگران در صنعت مد و فشن

در فشن پایدار مصرف کمتر مهم است. پس اجناسی که در مد پایدار تولید می‌شوند علاوه بر اینکه باید با کمترین مصرف و آسیب ایجاد شوند باید کیفیت خوبی هم داشته باشند تا دوام آنها برای مدت طولانی تضمین شود.

لباس باکیفیت در مد پایدار

هر چه مصرف کمتر شود آسیب به محیط زیست هم کاهش پیدا می‌کند. اتلاف در مد پایدار جایی ندارد. بسیاری از برندها در تلاش هستند محصولات خود را از مواد بازیافتی تولید کنند تا هدر رفت را کاهش دهند.

مصرف گرایی و مد پایدار

آلودگی این روزها به شکل جدید و عجیبی خودش را نشان داده است. میکروپلاستیک‌ها در همه جای کره زمین پخش شده‌اند. میکروپلاستیک‌ها در واقع همان پلاستیک‌هایی هستند که ما در طول سال‌ها مصرف کردیم. این پلاستیک‌ها در طبیعت خرد شده و به میکروپلاستیک تبدیل شده‌اند. مد پایدار می‌تواند به مصرف کمتر پلاستیک منجر شود.

میکروپلاستیک‌ها در صنعت فشن

پرستو / Parastoo

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آینده فشن: نقش تکنولوژی و هوش مصنوعی در تغییر دنیای مد و لباس

همواره صنعت مد همگام با صنایع دیگر و حتی جلوتر از آن‌ها، از فناوری‌های جدید استقبال می‌کند، پیشرفت‌هایی که می‌تواند به  این صنعت در ایجاد طرح‌های خلاقانه و هیجان‌انگیز کمک کند. با ظهور هوش مصنوعی (AI) و سایر فناوری های پیشرفته، امکانات پیش رو برای دنیای مد بی پایان به نظر می رسد؛ از نمایش های […]

<<< ادامه
طراحان لباسی که از معماری الهام گرفته اند

طراحی با الهام از معماری

طراحان لباس مشهور زیادی از معماری شاخص برای طراحی لباس الهام گرفته‌اند. ریزبینی و جذابیت کار آنها بسیار قابل توجه است. در این مطلب برخی از این طرح‌ها را معرفی کرده‌ایم.

<<< ادامه
تاریخ پوشاک ایران در دوران قاجار و پهلوی

تاریخ پوشاک ایران معاصر، از دریچه عکاسی

با توجه به فرهنگ، اقتصاد و سیاست پوشاک مردمان ایران در دوران‌های مختلف تغییر زیادی کرده است. در این مقاله نگاهی به تاریخ پوشاک ایران معاصر کرده‌ایم.

<<< ادامه