کتاب برای فشن دوست‌ها

به فشن می‌توانیم از زوایای مختلف نگاه کنیم. تمام این رویکردها می‌توانند مهم و کاربردی باشد. پس شما هر هدفی که از دنبال کردن فشن داشته باشید می‌توانید منابع عالی برای آن پیدا کنید. برای افرادی که مد را حرفه‌ای‌تر دنبال می‌کنند کتاب یک منبع بسیار معتبر است.

با توجه به این موضوع در این پست قصد داریم برخی از کتاب‌های مهم و قابل توجه در زمینه مد را به شما معرفی کنیم. کتاب‌هایی که خواندنشان نه تنها لذت‌بخش است بلکه چیزهایی زیادی به شما یاد خواهد داد.

101 چیزی که در مدرسه مد آموختم

اگر در یک کار تجربه زیادی داشته باشید کلی پند و نکته مهم برای تازه‌کارها خواهید داشت که دانستنشان حسابی کار راه انداز است. در کتاب 101 چیزی که در مدرسه مد آموختم آلفردو کابرا از تجربیات خود و بزرگان مد می‌گوید. تجربیاتی که می‌تواند شما را یک مرحله جلو بیندازد و دید بازتری از مد به شما می‌دهد.

این کتاب توسط انتشارات وارش به زبان فارسی به چاپ رسیده است.

کتاب 101 چیزی که در مدرسه مد آموختم

هشت هزار سال تاریخ پوشاک اقوام ایرانی

شاید منابع فارسی درباره مد و لباس‌های ایرانی آنقدر کامل نباشند به همین دلیل وجود یک کتاب که با مطالعه و دقت زیادی تهیه شده می‌تواند حسابی کارگشا باشد.

مهرآسا غیبی کتاب هشت هزار سال تاریخ پوشاک اقوام ایرانی را با مطالعه منابع فراوانی به تحریر درآورده و کتاب توسط انتشارات هیرمند به چاپ رسیده است.

کتاب 8000 سال تاریخ پوشاک اقوام ایرانی

بازاریابی مد

یکی از مهم‌ترین مسائل در صنعت مد فروش است. چیزی که بسیاری از طراحان آن را از قلم می‌اندازند. برای آنکه بتوانید راه‌های مناسب فروش و بازاریابی در صنعت مد را بفهمید کتاب بازاریابی مد به کمکتان خواهد آمد.

نویسنده کتاب، کارولین لوبن، در این کتاب از تاکتیک‌هایی می‌گوید که به واسطه آن می‌توانید بازار فروش مناسب محصولات خود را پیدا کنید. این کتاب توسط نشر جمال هنر به چاپ رسیده است.

کتاب بازاریابی فشن

فلسفه فشن

درک ما از لباس و آنچه می‌پوشیم به جهان‌بینی ما برمی‌گردد. کتاب فلسفه فشن درباره تاثیر عمیق فشن بر تمدن غرب در طول سال‌ها است. آن چیزی که باعث شده لباس به بخشی از ذات ما تبدیل شود فلسفه فشن را تشکیل می‌دهد. البته فیلسوفان چندان به پدیده فشن توجه نکردند اما در این کتاب می‌توانید سرنخ‌های زیادی در ایباره پیدا کنید.

کتاب فلسفه فشن توسط لارس اسونسن نوشته و توسط نشر مشکی به زبان فارسی به چاپ رسیده است.

کتاب فلسفه فشن

مد و لباس در قلمرو هنر مفهومی

اگر به مد بیشتر به چشم یک هنر نگاه می‌کنید تا صنعت احتمالا مد مفهومی برایتان جذاب است. کتاب مد و لباس در قلمرو هنر مفهومی به معرفی و بررسی کارهای ارزشمند بزرگترین هنرمندان مفهومی و طراحان مفهومی مد می‌پردازد.

شیرین عابدینی راد نویسنده این کتاب است. خواندن این کتاب می‌تواند درک درستی از مفهوم به شما بدهد و اگر چندان در عرصه مد وارد نیستید به این سوال شما پاسخ خواهد داد که چرا برخی طراحان لباسی می‌سازند که چندان قابل استفاده نیست. این کتاب توسط نشر نظر به چاپ رسیده است.

کتاب مد در قلمرو هنر مفهومی

پرستو / Parastoo

نویسنده و تولید کننده محتوا برای یوتیوب و اینستاگرام / Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روز جهانی پرستار

امروز 12 می روز جهانی پرستار است و به همین مناسبت تصمیم گرفتیم نگاهی به فشن‌شوهایی بیندازیم که در آنها از لباس‌های پرستارها برای طراحی لباس الهام گرفته شده است.

<<< ادامه

روز مطبوعات

سوم می روز مطبوعات است. مجلات مد از جمله محبوب‌ترین مجلات در سراسر دنیا هستند. این مجلات چه تابوشکنی‌هایی داشتند و چه طور از جامعه تاثیر گرفتند و بر آن تاثیر گذاشتند؟

<<< ادامه

سلبریتی‌هایی که بعد از ۴۰ سالگی به موفقیت رسیدند

بیل گیتس و مارک زاکربرگ که به نوعی از افراد نمادین در مسیر موفقیت به شمار می‌روند، قلمروهای خود را در دوران نوجوانی و ابتدای جوانی بنا کردند. اما باید بدانید که آن‌ها در دنیای واقعی استثنا هستند. تحقیقات نشان داده است که بیشتر افراد ثمره کار و تلاش خود را در دهه ۴۰ زندگی به دست می‌آورند. با ما در این مقاله همراه باشید تا با سلبریتی هایی که بعد از ۴۰ سالگی درخشیدند آشنا شوید

<<< ادامه